Slováci žiarili zápasoch play-off Ligy majstrov

SITA|2. feb 2012 o 11:33

Slovenskí volejbalisti boli aj v úvodných zápasoch 1. kola play-off prestížnej Ligy majstrov mužov ťahúňmi svojich tímov a potvrdili svoju kvalitu.

BRATISLAVA.

Až traja Slováci sa stretli na ihrisku v dueli nemeckého Generali Unterhaching s ruským Lokomotivom Novosibirsk. Lukáš Diviš st. bol v drese hostí jedným z hlavných strojcov víťazstva svojho tímu 3:1. S 15 bodmi bol druhým najviac bodujúcim hráčom ruského družstva.

Na druhej strane siete odohral celý zápas v základnej zostave nahrávač Branislav Skladaný. Na ihrisko sa pri striedaniach dostal aj smečiar Róbert Hupka. Lokomotiv si víťazstvom pripravil výbornú východiskovú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou na svojom

Juraj Zaťko bol najjagavejšou hviezdou nemeckého VfB Friedrichshafen v súboji s francúzskym Tours VB. Hostia ako papierový favorit neuhrali ani jediný set.

"Veril som od prvej lopty, že zvíťazíme. Od začiatku sme dostali súpera pod tlak. Hrali sme sústredene, išli sme za víťazstvom. Všetko fungovalo, ako sme si povedali pred zápasom,“ cituje slovenského reprezentačného nahrávača nemecká internetová stránka www.volleyballer.de. Parádnu poklonu na jeho adresu zložil aj rumunský tréner na lavičke nemeckého tímu Stelian Moculescu: "Bol to asi jeho životný výkon, ja som ho ešte takto dobre hrať nikdy nevidel.“

VfB dosiahlo jediné víťazstvo domáceho celku v šiestich úvodných zápasoch 1. kola play-off. Všetky odvety sú na programe na budúci týždeň. Hrá sa dve víťazstvá. Ak by v odvete zvíťazil tím, ktorý v prvom dueli ťahal za kratší koniec, rozhodovať bude tzv. zlatý set, ktorý sa odohrá po krátkej pauze ako tajbrejk do 15, pričom na konci musí byť minimálne dvojbodový rozdiel.

Výsledky úvodných zápasov 1. kola play-off Ligy majstrov vo volejbale mužov:

Generali Unterhaching (Nem.) - Lokomotiv Novosibirsk (Rus.) 1:3 (-19, 20, -16, -23), 102 min, 1518 divákov; Branislav Skladaný odohral celý zápas v základnej zostave, zaznamenal tri body; Róbert Hupka (obaja Generali) striedal v druhom, treťom a štvrtom sete, pripísal si dva body - Lukáš Diviš st. (Lokomotiv) vo všetkých setoch nastúpil v základnej šestke a s 15 bodmi bol druhým najviac bodujúcim hráčom víťazného tímu

VfB Friedrichshafen (Nem.) - Tours VB (Fr.) 3:0 (27, 18, 21), 80 min, 3100 divákov; Juraj Zaťko (VfB) odohral celý zápas v základnej zostave, zaznamenal dva body

Zaksa Kedzierzyn-Kožle (Poľ.) - Arkas Izmir (Tur.) 1:3 (-25, 23, -16, -23), 107 min, 1800 divákov

Lube Banca Marche Macerata (Tal.) - Bre Banca Lannutti Cuneo (Tal.) 0:3 (-20, -24, -22), 85 min, 1580 divákov

Noliko Maaseik (Belg.) - Trentino Planetwin365 (Tal.) 0:3 (-18, -22, -18), 80 min, 3000 divákov

Stade Poitevin Poitiers (Fr.) - Zenit Kazaň (Rus.) 2:3 (-20, 23, 22, -23, -12), 119 min, 1615 divákov