Gagner z Edmontonu strelil 4 góly a na 4 nahral

Sam Gagner.
Sam Gagner. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|3. feb 2012 o 07:19

Dvadsaťtri rokov sa nikomu v NHL nepodarilo dosiahnúť osem bodov v zápase. Gagner vyrovnal rekord Wayne Gretzkeho.

BRATISLAVA. Divokú prestrelku videli diváci v noci v Edmontone. Domáci olejári začali zápas s Chicagom zle, prehrávali 0:2, stihli otočiť na 3:2 a po druhej tretine bol stav 3:3.

To, čo nasledovalo v poslednej tretine bol skvelý hokej na oboch stranách, pretože oba tímy vyslali na brankára súpera len v poslednej tretine po 19 striel. V streleckej efektivite jednoznačne zvíťazili hráči Edmontonu, ktorí v záverečnej časti hry dali 5 gólov, zatiaľ čo Chicago jediný.

Osembodový Gagner

Okrem toho po piatom inkasovanom góle na začiatku tretej tretiny sa nechal vystriedať brankár Chicaga Crawford.

Megahviezdou zápasu bol domáci Sam Gagner, jeho bilancia vyráža dych - bol pri každom góle domácich - štyri góly strelil a na štyri nahral.

Mariánovi Hossovi sa v zápase nedarilo, zaznamenal dve strely a dva mínusové body. Z ostatných Slovákov sa darilo len Michalovi Handzušovi.

Ten piatym gólom v sezóne otvoril skóre v zápase s Dallasom a nasmeroval domáci San Jose k triumfu 5:2. Slovenský center sa pritom presadil z jediného streleckého pokusu v celom zápase.

Vynulovaný Boston

Úradujúci šampióni z Bostonu si ani vo štvrtom a poslednom vzájomnom stretnutí v ročníku s Carolinou nevedeli dať rady so súperom a podľahli 0:3.

Hurricanes, ktorých posledná priečka v tabuľke Východnej konferencie síce ostro kontrastuje s druhými Bruins, sa mohli oprieť predovšetkým o skvelý výkon brankár Cama Warda, ktorý sa k čistému kontu dopracoval po zlikvidovaní všetkých 47 striel domácich.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára to skúšal trikrát, no pripísal si iba jednu mínusku. Carolina sa s bezchybnou sezónnou bilanciou s medveďmi môže pochváliť vôbec po prvý raz v klubových dejinách siahajúcich až do éry, kedy klub pôsobil ešte v Hartforde s menom Whalers.

Edmonton - Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)

San Jose - Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) - Michal Handzuš (San Jose) 1+0

Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

New Jersey - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Philadelphia - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Colorado - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Vancouver - Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)