3. HK Poprad 46 26 1 1 4 1 13 160:120 87
8. Banská Bystrica 46 13 2 4 1 7 19 107:115 59
9. Martin 46 13 1 4 0 3 25 115:154 52
10. Nitra 46 9 4 1 0 2 30 114:167 39
---------
- HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)

Poprad v Martine neinkasoval, berie všetky body

Preriedené tribúny videli v prvej tretine obojstranne rýchly a útočne ladený hokej. Martinčania vyrukovali na favorita bez ostychu. Už v 89. sekunde netrafil Šišovský odkrytú popradskú bránku. Táto situácia odštartovala festival zahodených príležitostí na oboch stranách.

Brankári Šimko a Melicherčík ukázali kus zo svojho umenia a svoje mužstvá podržali. Najväčšiu príležitosť na zmenu skóre mal v 11. min Škoda, ale svoj nájazd na Melicherčíka zakončil strelou do žŕdky. Na druhej strane horelo o štyri minúty pred Šimkom počas presilovky, keď najskôr Kroták netrafil prázdnu bránku a po ňom neprehodil ležiaceho Šimka Balán.

Necelú minútu pred prvým klaksónom zahodil ešte Važan svoju tutovku. Aj po prestávke sa obaja súperi predbiehali v zahadzovaní šancí. V úvode druhej tretiny sa rútil sám na Šimka Kuľha, ale ani on sa gólovo nepresadil. V 27. min hrali hostia presilovku 5 na 3, ale bez gólového efektu.

Rovnakú početnú výhodu o dvoch hráčov mali aj domáci, v nej Škoda nastrelil zblízka iba žŕdku Melicherčíkovej bránky. Popradčania v polovici zápasu potom zbytočne znervózneli a výsledkom boli ďalšie dve presilovky o dvoch hráčov.

V tej prvej nastrelil Matejka opäť iba žŕdku a v druhej exceloval brankár Melicherčík. To sa stalo "kosačkám" osudným, lebo dve minúty pred koncom druhej časti otvoril skóre v presilovke Balán - 0:1.

V tretej tretine sa Martinčania snažili vyrovnať, ale Popradčania urputne bránili a brankár Melicherčík privádzal hokejistov z Turca do zúfalstva. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 52. min, keď sa natlačil Svačina pred Šimka a poslal hostí do dvojgólového náskoku.

Domáci už potom nemali dosť síl na to, aby sa vrátili do stretnutia, a tak im ani výkon na hranici svojich možností body nepriniesol. V 54. min spečatil triumf hostí Rapáč.

MHC Mountfield Martin - HK AutoFinance Poprad 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 38. Balán (Kovačevič, P. Svitana), 52. Svačina (R. Rapáč), 54. R. Rapáč (A. Kroták, Svačina)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - V. Smerek, Milan Grečko, 1200 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Fadrný, Miroslav Ižvolt - Themár, J. Cíger, M. Sobota

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, Malina, D. Kramár - Strömberg, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Homa

Tréneri hodnotia:

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "Dve tretiny me hrali veľmi dobre. Trafili sme však tri žŕdky a myslím si, že aj keby sme hrali ešte jeden zápas, gól by sme dnes nestrelili. Chýbalo nám šťastie, ale za Poprad chytal vynikajúco Melicherčík. Definitívne rozhodol druhý gól hostí po individuálnej chybe nášho hráča. Potom sme už hru otvorili a tam sa prejavili kvality a skúsenosti Popradu."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "V bojovnom stretnutí patril úvod domácim. Prehrávali sme osobné súboje, boli sme menej dôrazní, ale podržal nás brankár Melicherčík. Potom sme zvýšili aktivitu, vyrovnali hru a v niektorých momentoch prevzali iniciatívu. Dôležité bolo, že sme v druhej tretine ustáli tri oslabenia o dvoch hráčov. To nás zomklo a po vedúcom góle sme už kontrolovali hru. V tretej tretine sme pridali ďalšie dva góly a zaslúžene sme zvíťazili."

začiatok článku

Žiline stačili na víťazstvo dva góly

Prvá tretina divákov príliš nenadchla. V 9. min bolo po faule na Richarda Hunu nariadené trestné strieľanie, no žilinský útočník v ňom domáceho brankára Šimbocha neprekonal. Sedemnásta minúta priniesla šancu

domáceho Slováka, ale jeho pokus v brejku dvoch proti jednému neskončil gólom. Puky si cestu do bránok našli až v druhej tretine. Skóre otvoril v 26. min Róbert Huna, keď potrestal chybu domácej obrany. Už o 43 sekúnd

pridali hostia druhý gól. Obranca Dlouhý vystihol rozohrávku domácich a po ďalšom zaváhaní Nitry v defenzíve dostal puk za Šimbochov chrbát.

Na dva góly v rýchlom slede domáci zareagovali oddychovým časom, ktorý im pomohol. Už v 28. min znížil náskok hostí Štefanka, keď sa presadil šikovnou strelou spomedzi kruhov. Vyrovnať mohol v 35. min Mašlonka, ale krátky únik po dobrej Slovákovej prihrávke nezužitkoval.

Priemerný extraligový hokej, v ktorom nechýbala bojovnosť, no skôr hokejová krása, pokračoval aj v tretej tretine. V 48. mine zaváhal pred odkrytou bránkou Nitran Šumichrast, na druhej strane sa v 55. min po peknej akcii nepresadil Stupka. V ďalšom priebehu sa domáci snažili o vyrovnanie, ale výborne brániaci Žilinčania im veľa nedovolili.

Aj preto najmä zásluhou kvalitnej defenzívnej hry získali v Nitre tri body.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 28. M. Štefanka (Tománek) - 26. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 27. Dlouhý (T. Sýkora, Staňo)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P.Jonák, Lokšík - Bundil, Milan Novák, 1548 divákov

Nitra: Šimboch - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Ordzovenský, M. Bača, Tůma, K. Grman - M. Mašlonka, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, M. Štefanka, Tománek - Bene, Martin Segľa, Radulay - Petr Slovák, Káčer,Šumichrast

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Harant, Niník, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Jarab, Kubiš

Miloš Fleischer, asistent trénera Nitry: "Dnes sme chceli nadviazať na dobré výsledky z posledných zápasov. Chlapci bojovali, ale keďže sme ostali bez bodu, výsledok je pre nás sklamaním. Niektorí hráči sa vrátili po zranení a my musíme pracovať na súhre formácií. V zakončení nám chýbal väčší pokoj."

Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: "Prišli sme do Nitry s cieľom bodovať. Vedeli sme, že domáci hrajú momentálne výborne a trápia súperov z prvej štvorky. Získali sme tri body, takže sme veľmi spokojní. Stred tabuľky je momentálne vyrovnaný a tieto body nám môžu pomôcť. Výsledok nás potešil, ale hra mohla byť lepšia."

Slovan v závere duelu otočil výsledok

V tejto sezóne mali mužstvá vyrovnaný priebeh zápasov, oba celky vyhrali raz doma i vonku. V 5. minúte využil domáci Slovák hneď prvú presilovku, keď prudkou strelou poslal puk medzi nohy brankára Karhunena.

Aj hostia, ktorým sa do zostavy vrátili Michal Hudec a Ján Lipiansky, mali šance, ale Škrečko nedovolil Šatanovi zblízka skórovať a v 18. minúte po strele Dobroňa zazvonila len žŕdka domácej bránky.

Do druhej tretine nastúpili domáci bez vylúčeného hráča, ale Slovan si v presilovke žiadnu šancu nevypracoval, už v plnom počte o pár okamihov pálil nebezpečne Kalináč, ale jeho strela sa len mihla tesne vedľa žŕdky. Pri tretej presilovke zatlačili domáci hostí, ale Karhunen priam čaroval pri strelách Baláža a Jurašku. V 40. minúte nevyužil samostatný únik ani Baláž.

Zápas v poslednej tretine gradoval, v 41. minúte nevyšiel prienik Balážovi a o tri minúty zabránil Ďaloga úniku Šatana. Domácim nevyšiel Otčenášov útok, čo využil na druhej strane Kozák, ktorý delovkou od modrej čiary vyrovnal.

V 57. minúte po strele Brabenca zazvonila pravá žŕdka hosťujúcej brány a o minútu sa stal hrdinom zápasu Lipiansky, ktorý si obkorčuľoval Škrečkovu bránu a s prehľadom bekhendom dostal hostí do vedenia. Power-play domácim nevyšla a puk do prázdnej bránky poslal Štajnoch.

HKM Zvolen - Slovan Bratislava 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Gól: 5. Marek Slovák (L. Jurík, Juraško) - 54. Kozák (Bartánus, Hudáček), 58. Lipiansky (Švarný), 59. Štajnoch (Lipiansky, M. Bartánus)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Harvey (Slovan) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Snášel, 1810 divákov

Zvolen: Škrečko - Marek Ďaloga, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha, Hraško, Jindra, Ťavoda, L. Pokovič - Marek Slovák, L. Jurík, Baláž - Otčenáš, Brabenec, Čurilla - Leskovjanský, Trochta, Zuzin - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Luža, I. Ďatelinka, Kozák, Trška - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - M. Bartánus, Lipiansky, Hudáček - Kalináč, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, Preisinger, Harvey

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "S kvalitným súperom sme odohrali kvalitných 50 minút, no žiaľ sme nedokázali dať viac gólov. Potom sme urobili dve chyby, ktoré súper využil, ale aj tak chcem chlapcom poďakovať za kvalitný výkon, ktorý bol na hranici ich možností."

Jan Neliba, tréner Slovana: "Vedeli sme, že zápas bude ťažký, lebo Zvolen vysoko prehral v Poprade a po takej prehre musel doma ukázať viac. Teraz nastúpili jeho hráči koncentrovane, hrali veľmi dobre, ale my sme verili, že sa môžeme do zápasu dostať. Musím mojich chlapcov pochváliť, že sa im to podarilo."

Skalica viedla 2:0, prehrala 2:3

Úvodných desať minút hralo domáce mužstvo opatrne a skôr čakalo na aktivitu súpera. Prvý gól vsietil neobsadený Kutálek, ktorý namiesto nahrávky zvolil strelu v momente presunu Chorošuna - 1:0.

Hosťom sa vydarila prvá vážnejšia akcia v 10. min po delovke Cebáka od modrej čiary. O tri minúty neskôr vystrelil od modrej Jankovič a do brány puk doklepol Višňovský - 2:0.

Ďalšia výraznejšia šanca prišla až v záverečných 30 sekuntách prvej tretiny z dielne druhého skalického útoku, avšak skóre sa nemenilo. V úvode druhého dejstva si vytvorili tlak Banskobystričania a viacerými strelami ohrozovali Lakosila. Gólom zaváňal na druhej strane dvojnásobný pokus Šáteka, ale Chorošun oba pokusy zneškodnil.

V 30. min mal Holovič na hokejke možnosť pridať tretí skalický gól, ale koncovku nezvládol. Prvý gól hostí priniesla 32. min, keď neobsadený Jokila dorazil puk za Lakosilov chrbát po prihrávke Kubku. Tretia tretina začala v rýchlom tempe. Už po dvoch minútach sa musel hlavný arbiter poradiť s videorozhodcom a uznal vyrovnávajúci gól Hlinku.

Hra bola veľmi vyrovnaná, nervózna a vďaka nerozhodnému výsledku aj dramatická. Oba celky stavili najmä na ofenzívu a v obranných činnostiach dochádzalo najmä na skalickej strane k mnohým chybám. Veľkú šancu na zmenu stavu mal Zuzin z tesnej blízkosti a dve minúty pred záverom tretiny Kutálek, ktorý už mohol spomedzi kruhov rozhodnúť.

O víťazovi stretnutia rozhodol až v predlžení kapitán Banskobystričanov Grman gólom zo samostatného úniku.

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Kutálek (Holovič, Vyrúbalík), 13. T. Višňovský (Kloz, Jankovič) - 32. Jokila (Kristoffersson, Kubka), 42. Miroslav Hlinka (Kútny, Brňák), 65. M. Grman (Kristofersson)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: R. Školiak (Skalica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Návratek, M. Junek, 1994 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Křetinský, Magušin, Gula - Klejna, R. Školiak, Obdržálek - J. Hruška, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Klejna, R. Konečný

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Brňák, Novajovský, Beňa, Huba, Bambúch - Kristoffersson, Pulliainen, Jokila - Kútny, Češík, F. Nemček - Zorvan, Matoušek, Lunter - Miroslav Hlinka, Marcinek, Zuzin

Peter Oremus, tréner Skalice: "Môžem hodnotiť len prvú tretinu, ktorá z našej strany znesie nejaké kritériá, ale od druhej tretiny som veľmi sklamaný prístupom mužstva. Od jednotlivých hráčov som očakával k zápasu oveľa viac. Určite si to zajtra veľmi dôkladne rozoberieme, opakujem, som veľmi nespokojný."

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: "Z našej strany bola prvá tretina ľadová ako počasie, po korekcii útokov a hre na tri päťky sme začali hrať lepšie. Snažili sme sa o kontaktný gól, ktorý prišiel a hrali sme ďalej húževnatý hokej. To, na čo sme čakali prišlo začiatkom tretej tretiny. V predĺžení sa na nás usmialo šťastie, keď sme prežili presilovku 4:3 a Grman po návrate z trestnej lavice s istotou premenil. A tak sa po dlhej dobe na nás usmialo šťastie vo vyrovnanom zápase."

Dukla si poradila s majstrom

Domáci na začiatku zápasu nevyužili dve presilovky, preto sa postupne dôraznejšie dostali do hry hostia a v 12. min Bartoš delovkou z uhla otvoril skóre.

Obe mužstvá sa snažili o aktívny prejav, v 16. min domáci Sojčík trafil žŕdku. Hneď po začiatku druhej tretiny už východniari využitou presilovkou v 26. sekunde zvýšili svoj náskok na 2:0, keď Tabaček od modrej čiary efektne zavesil puk do horného rohu bránky. Onedlho však Trenčania dosiahli kontaktný gól

. V 25. min Mikula v presilovej hre doklepol odrazený puk do odkrytej bránky. Domáci postupne prevzali iniciatívu a ešte do druhej prestávky sa im podarilo otočiť skóre. V 35. min nechali hostia voľne manévrovať Gašparoviča, a ten ich zato potrestal vyrovnávajúcim gólom.

O dve minúty ďalšiu nátlakovú akciu korunoval Šťastný a po ďalších dvoch minútach zavŕšil trenčiansky obrat nekompromisnou strelou Tvrdoň - 4:2.

V snahe napraviť pokazené sa v tretej tretine Košičania chopili taktovky a zatlačili protivníka. V 44. min Piatak nastrelil žŕdku, ale aktivita priniesla východniarom ovocie až v závere zápasu. V 55. min Tabaček strelou od modrej čiary opäť zužitkoval presilovku, viac sa však hosťom dosiahnuť nepodarilo. Trenčín svoje cenné víťazstvo v zaujímavom stretnutí zásluhou bojovnosti už nepustil z rúk.

Dukla Trenčín - HC Košice 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)

Góly: 25. O. Mikula (E. Bednár, R. Tvrdoň), 35. J. Gašparovič (Gabriš, Sojčík), 37. A. Šťastný (Pardavý, Fabuš), 39. R. Tvrdoň (Štindl) - 12. P. Bartoš (Tabaček, Homer), 21. Tabaček (Homer, Dravecký), 55. Tabaček (Homer, Zálešák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Brath, Zvrškovec, 2260 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, M. Biro, Gabriš, Nechala, E. Bednár, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - Sojčík, Melichárek, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvrdoň, Tybor

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Spilar - Jenčík, Kristek, Marcel Haščák - E. Piatak, Pašek, Mlynarovič