Boston prehral s Pittsburghom 1:2, Chára druhou hviezdou zápasu

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|4. feb 2012 o 22:33

Chára a Halák sa stali hviezdami zápasov, obaja však prehrali.

BOSTON. Hokejisti obhajcu Stanleyho pohára Boston Bruins prehrali v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL na vlastnom ľade s Pittsburghom 1:2.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 27 minút a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu. Prvou sa stal brankár Penguins Mark-Andre Fleury, ktorý mal 28 úspešných zákrokov. Štyrikrát ho ohrozil aj Chára.

Pittsburgh z posledných desiatich zápasov vyhral deviatykrát. Boston prehral dva zápasy v rade v domácom prostredí prvýkrát od 27. októbra.

Tretie víťazstvo v rade dosiahlo New Jersey, ktoré vyhralo vo Philadelphii 6:4. Dvoma gólmi v presilovkách sa na výhre podieľal Kurtis Foster. Andrej Meszároš v domácom drese odohral takmer 19 minút a bránku Devils ohrozil dvakrát.

New Jersey viedlo vo Philadelphii po dvoch tretinách 6:0, domáci v záverečnej časti hry však pridali a znížili na rozdiel dvoch gólov.

Brankár Peter Budaj si na tretie víťazstvo v sezóne bude ešte musieť počkať, hráči Washingtonu ho v sobotu v Bell Centre prekonali trikrát a jeho náprotivok Tomáš Vokoun vychytal shutout.

Budaj musel čeliť v ôsmom štarte sezóny dvom trestným strieľaniam. Prvé odpískali rozhodcovia za Banskobystričanove hodenie hokejky v polovici stretnutia. Krídelník Capitals Troy Brouwer však svoju možnosť nevyužil. V 52. min zahákoval Tomáš Kaberle v šanci Alexandra Siomina a Rus z trestného strieľania zvýšil na konečných 3:0.

St. Louis s Jaroslavom Halákom ťahal za kratší koniec v Nashville (1:3). Haláka mohlo potešiť aspoň individuále ocenenie, keď ho vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, pričom mal 34 úspešných zákrokov.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 47. Corvo (P. Bergeron, Marchand) - 20. Malkin (Kunitz, J. Neal), 42. Cooke (Jeffrey, Dupuis)

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:3, 0:3, 4:0)

Góly: 44. Simmonds (Rinaldo, Bourdon), 50. Jágr (Carle, Giroux), 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček (Carle, Couturier) - 4. Foster (Eliáš, Kovaľčuk), 20. Kovaľčuk (Zubrus), 20. Zubrus (Volčenkov, Ponikarovskij), 21. Parise (Clarkson, Foster), 22. Ponikarovskij (S. Bernier, Josefson), 29. Foster (Eliáš, Kovaľčuk)

Montreal - Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 9. Wideman (Laich), 47. Hendricks (Laich, Siomin), 52. Siomin (z tr. strieľania)

Peter Budaj (Montreal) mal 20 úspešných zákrokov.

Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Carolina - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Ottawa - Toronto 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

New York Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Tampa Bay - Florida 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Dallas - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Nashville - St. Louis 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) - Jaroslav Halák (STL) mal 34 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za 3 hviezdu stretnutia

Edmonton - Detroit 5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0, 1:0)

Phoenix - San Jose 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Domov»Hokej»NHL»Boston prehral s Pittsburghom 1:2, Chára druhou hviezdou zápasu