Baumann vyhral superkombináciu v Chamonix

SITA|5. feb 2012 o 15:28

kúšan Romed Baumann využil veľmi dobrú pozíciu po zjazde a po pokojnej slalomovej jazde sa stal víťazom nedeľňajšej superkombinácie Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo francúzskom Chamonix.

CHAMONIX. Ra

Dvadsaťpäťročný rodák z Hochfilzenu si už v zjazde vytvoril veľmi sľubný náskok a napokon triumfoval o 1,1 sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, ktorý dosiahol najlepší čas v slalome. Tretí skončil s odstupom ďalších 9 stotín sekundy Švajčiar Beat Feuz. Baumann sa tešil z druhého víťazstva vo Svetovom pohári, prvé dosiahol pred troma rokmi v Sestriere rovnako v superkombinácii.

Líder hodnotenia Svetového pohára a víťaz predchádzajúcich kombinácií vo Wengene a Kitzbüheli Ivica Kostelič skončil v nedeľu v Chamonix na 8. priečke. V celkovom poradí SP vedie o 116 bodov pred Rakúšanom Marcelom Hirscherom.

Slovenský reprezentant Jaroslav Babušiak obsadil konečnú 38. priečku. Dvadsaťsedemročný člen Ski Jasná Nízke Tatry bol po zjazdárskej časti a diskvalifikácii Roka Perka napokon päťdesiaty so stratou 8,62 sekundy na Baumanna. V slalome na rozbitej trati pridal k strate na víťaza ďalšie 2 sekundy, vo výsledkovej listine sa však posunul o dvanásť miest vyššie.

Výsledky - SP v zjazdovom lyžovaní v Chamonix:

Superkombinácia - konečné poradie: 1. Romed Baumann (Rak.) 2:56,10 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +1,10 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +1,19, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) a Adrien Theaux (Fr.) obaja +1,32, 6. Didier Defago (Švaj.) +1,42, ... 38. Jaroslav Babušiak (SR) +10,66