Hádzanári Hlohovca podľahli Prešovu 25:35

V nedeľňajšom stretnutí TIPOS extraligy hádzanárov vyhral Tatran Prešov nad domácimi Hlohovčanmi 35:25.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí TIPOS extraligy hádzanárov:

SOBOTA:

A-skupina (o 1. - 5. miesto) - 6. kolo:

1. MHK Košice - HC winLand Michalovce 26:26 (15:15)

Najviac gólov: Fuňak 10, P. Hruščák 7/3, Farkašovský 4/1 - T. Urban 7/3, Sadovyj 6, Pylypenko 5

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Baďura, Ondogrecula ml., 352 divákov

V regionálnom derby dobrej úrovne viedli Košičania v prvom polčase o päť gólov, ale do prestávky Michalovčania manko zlikvidovali. V závere domáci opäť hosťom odskočili, ale hráči HC winLand dobrou hrou vybojovali cennú remízu.

B-skupina (o 6. - 8. miesto) - 6. kolo:

MŠK Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 26:23 (13:9)

Najviac gólov: Firit 7, Vallo 6, Martin Kozák 6/3 - Pupík 12, Mišenčík 4, B. Mikuš 3

Pok. hody: 3/3 - 1/0, vylúčení: 4 - 4, ČK: Martin Kozák (Považská Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Černý a Vydra, 400 divákov

Domáci hráči sa od začiatku ujali vedenia a diktovali tempo zápasu. V drese hostí z Bratislavy sa strelecky zaskvel Stanislav Pupík, keď predovšetkým jeho zásluhou bojovali "policajti" až do konca o priaznivý výsledok. Považania však napokon zvíťazili 26:23.

NEDEĽA:

HC SPORTA Hlohovec - Tatran Prešov 25:35 (12:17)

Najviac gólov: Kasagranda 5, S. Mažár 4, Mazur 4/1 - D. Krok 11/6, Krištopans 7, Hrstka a Radčenko po 4

Pok. hody: 4/2 - 6/6, vylúčení: 5 - 10, ČK: Pekár za 3 vylúčenia, Krupa (obaja Prešov) za faul, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 900 divákov

Hoci Prešov viedol v úvode 3:0 a 4:1, v 18. min bol stav vyrovnaný 8:8. Potom hostia zásluhou brankára Verkiča ušli na 12:8 a získali rozhodujúci náskok. Tatranu vyšiel aj vstup do druhého dejstva, keď úvodnú fázu vyhral 7:1 a definitívne rozhodol o osude zápasu. V zostávajúcom čase úradujúci majster už len kontroloval vývoj duelu a z Hlohovca si odniesol pohodlné víťazstvo 35:25.