Prvou hviezdou týždňa sa stal edmontonský hrdina Sam Gagner

TASR|6. feb 2012 o 17:55

Prvou hviezdou uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa podľa očakávania stal center Edmontonu Oilers Sam Gagner, ktorého medzi ocenenou trojicou dopĺňajú Iľja Kovaľčuk z New Jersey a James Reimer z Toronta.

NEW YORK. Prvou hviezdou uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa podľa očakávania stal center Edmontonu Oilers Sam Gagner, ktorého medzi ocenenou trojicou dopĺňajú útočník Iľja Kovaľčuk z New Jersey Devils a brankár James Reimer z Toronta Maple Leafs.

Gagner sa po 23 rokoch stal prvým hráčom v profilige, ktorý v jedinom zápase nazbieral osem bodov. Podarilo sa mu to v stretnutí s Chicagom (8:4), keď bol pri všetkých zásahoch svojho tímu, pričom štyri góly sám dal a na ďalšie prihral. Dvadsaťdvaročný mladík sa stal iba 11 hráčom NHL, ktorý zaznamenal osem bodov v jednom zápase, a prvým od legendárneho Maria Lemieux. Tomu sa to podarilo ešte 21. decembra 1988.

Gagner potvrdil superformu aj v druhom zápase, keď proti Detroitu strelil dva góly a pridal asistenciu. Celkovo má v 45 dueloch na konte 33 bodov (11+22), z ktorých tretinu dosiahol v posledných dvoch dueloch.

Ruský kanonier Kovaľčuk pomohol Devils k štyrom výhram v rade a nazbieral desať bodov za tri góly a sedem asistencií. V sobotňajšom zápase vo Philadelphii pritom zaznamenal hetrik Gordieho Howea za gól, dve asistencie a bitku s Braydenom Schennom v tretej tretine.

Reimer nastúpil v uplynulom týždni iba na dva zápasy, no v oboch podal perfektný výkon a zaznamenal dva shutouty. V stretnutí s Pittsburghom (1:0) pochytal 25 striel, proti Ottawe (5:0) ich zlikvidoval dokonca 49 a zaznamenal už šieste čisté konto v kariére.