Hantuchová postúpila na turnaji v Pattayi do semifinále

(Autor: TASR)
TASR|10. feb 2012 o 15:36

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v thajskej Pattayi.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v thajskej Pattayi (dotácia 220.000 dolárov).

PATTAYA. Obhajkyňa titulu si vo štvrťfinále ako nasadená trojka poradila s Američankou Vaniou Kingovou za 1:55 h v dvoch setoch 7:6 (7), 6:4 a upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou už na 7:0.

V dueli o postup do druhého tohtoročného singlového finále na okruhu WTA nastúpi Hantuchová v sobotu proti taiwanskej kvalifikantke Su-Wei Hsieh. Zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho, ktorá v Pattayi obhajuje 280 bodov z vlaňajška, má vďaka postupu medzi elitné kvarteto už teraz istú prémiu 10.200 dolárov.

Hantuchovej nevyšiel úvod stretnutia s Kingovou, keď dvakrát stratila podanie a prehrávala 1:4. Finalistke turnaja v austrálskom Brisbane sa síce v ďalších minútach podarilo vyrovnať na 4:4, no v deviatom geme neuhrala pri vlastnom servise ani fiftín a Kingová išla podávať na víťazstvo v sete.

Hantuchová však vyrovnala na 5:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 8:7 premenila po 70 minútach v poradí druhý setbal.

Na začiatku druhého dejstva sa bývalá svetová päťka po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Kingová síce vyrovnala na 2:2, no v piatom geme Hantuchová čistou hrou prelomila Američankino podania a po potvrdení brejku už zápas dotiahla do úspešného konca. Za stavu 6:4 premenila hlavná strojkyňa slovenského fedcupového triumfu nad Francúzskom pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

Zvládla prechod z mrazu do trópov

"S Vaniou vždy hráme skvelé zápasy a ten dnešný nebol žiadnou výnimkou. Diváci videli super tenis. Som rada, že som to zvládla v dvoch setoch," povedala TASR Hantuchová.

Slovenka sa po prílete z Bratislavy, kde vládli mínusové teploty, musela vyrovnať s tropickými thajskými horúčavami.

"Ani sama neviem, ako som to celé zvládla. Bolo to priam neľudské, v nedeľu v noci som vôbec nespala, keďže sme leteli a už v utorok som musela hrala v 35-stupňovej horúčave. Po náročnom fedcupovom víkende, do ktorého som dala naozaj všetko, tých síl nie je veľa, no snažím sa nejako načerpať energiu a bojovať," dodala Hantuchová, ktorá v semifinále proti Hsieh očakáva náročný zápas.

"Vo dvojhre sme spolu ešte nikdy nehrali, no vo štvorhre som s ňou párkrát prehrala, ešte keď sme hrali spolu s Ai Sugijamovou. Je veľmi nepríjemná, hrá priame údery, taký typický ázijský tenis. Rýchly povrch v Pattayi jej vyhovuje a v priebehu turnaja zdolala výborné hráčky. Musím si dať na ňu dobrý pozor."