AKTUALIZOVANÉ 20:41

Hádzanári Prešova zdolali Dánov o 10 gólov, postup je na dosah

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom prvom stretnutí osemfinále Pohára EHF mužov 2011/2012 v domácom prostredí nad dánskym tímom Nordsjaelland Haandbold 30:20.

Hádzanári Prešova po zápase s dánskym tímom Nordsjaelland Haandbold.(Zdroj: TASR)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom prvom stretnutí osemfinále Pohára EHF mužov 2011/2012 v domácom prostredí nad dánskym tímom Nordsjaelland Haandbold 30:20 (16:15) a urobili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš po vyrovnanom prvom polčase rozhodli o svojom triumfe v druhom dejstve.

Hráči úradujúceho slovenského šampióna budú môcť spečatiť svoju účasť medzi osmičkou najlepších družstiev Pohára EHF už v nedeľňajšej odvete (12. 2.), ktorá sa po dohode oboch klubov bude hrať tiež v prešovskej Mestskej hale a opäť so začiatkom o 18.00 h.

Výsledok - sobota - Pohár EHF v hádzanej mužov 2011/2012 - osemfinále - prvý zápas (odveta 12. 2. o 18.00 h tiež v Prešove):

Tatran Prešov (SR) - Nordsjaelland Haandbold (Dán.) 30:20 (16:15)

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - T. Mažár 2, Kopčo 3, Hrstka 3/1, Michal Urban, D. Krok 4, Krištopans 7, Drobňák, Radčenko 1, Kukrika 2, Číp, Guzy 3, Pejovič, Pekár, Antl 5/1

Najviac gólov za Nordsjaelland: Ch. Jörgensen 7/3

Pok. hody: 5/2 - 3/3, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: D. Accoto Martins a R. Accoto Martins (obaja Portug.), 3850 divákov

Skóre duelu otvorili hostia, Prešovčania sa prvýkrát dostali do vedenia v 5. min (3:2). Aj v ďalšom priebehu vyrovnaného I. polčasu sa družstvá striedali vo vedení. Po štvrťhodine hry domáci získali ako prví dvojgólový náskok (10:8).

Hráčom Nordsjaellandu sa potom podarilo nielen vyrovnať, ale v 28. min aj dostať opäť do vedenia (14:13). Záver úvodného dejstva zvládli lepši Šarišania, ktorí otočili na 16:14, no posledné slovo pred prestávkou mali Dáni a znížili na 15:16.

Prešovčania po zmene strán unikli súperovi po góle Guzyho v 43. min na šesť gólov (23:17) a skóre naďalej narastalo v ich prospech. Pivot Tatrana Mažár zvýšil v záverečnej desaťminútovke na 27:18, ale to ešte nebolo všetko zo strany domácich. Ľavoruký kanonier Krištopans dal konečnú podobu výsledku gólom na 30:20, čo bol zároveň najvýraznejší rozdiel v prvom zápase.

Djordje Rašič (tréner Prešova): "Odohrali sme zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. V prvom dejstve sme inkasovali príliš veľa gólov, po zmene strán naši mladí hráči súpera, ktorý odpadol fyzicky, ubehali. Odveta nebude jednoduchá, musíme byť ešte opatrní."

Klaus Bruun Jörgensen (tréner Nordsjaellandu): "Prvý polčas sme zvládli dobre a dokázali držať krok s domácimi. Po prestávke sme podľahli tlaku Prešovčanov, ktorí majú bohaté skúsenosti z Ligy majstrov i ďalších medzinárodných zápasov."