Fantastický triumf Björndalena, Kazár skončil 17.

SITA|12. feb 2012 o 12:59

V stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti sa z prvenstva tešil Ole Einar Björndalen.

KONTIOLAHTI. V stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti sa zo svojho 93. prvenstva v pretekoch tohto rangu v kariére tešil nekorunovaný kráľ biatlonu 38-ročný Nór Ole Einar Björndalen.

O 13,8 s za ním dobehol do cieľa líder celkovej klasifikácie v bojoch o hlavnú trofej Francúz Martin Fourcade, bronz si vybojoval Rus Dmitrij Malyško. Jediný Slovák v 60-člennom štartovom poli Matej Kazár obsadil výborné 17. miesto, čo je jeho kariérne

Výsledky - stíhacie preteky mužov na 12,5 km - Kontiolahti:

1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 33:43,8 min (2 trestné okruhy), 2. Martin Fourcade (Fr.) +13,8 s (3), 3. Dmitrij Malyško (Rus.) +22,7 (2), 4. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +37,5 (3), 5. Jevgenin Garaničev (Rus.) +37,8 (2), 6. Christoph Sumann (Rak.) +38,9 (2), ... 17. Matej Kazár (SR) +2:12,7 (1)

Domov»Zimné športy»Fantastický triumf Björndalena, Kazár skončil 17.