Slovenskí tenisti prehrali s Veľkou Britániou 2:3

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko (Autor: TASR)
Sportnet|12. feb 2012 o 16:10

Martin Kližan síce dokázal vyrovnať proti Danielovi Evansovi z 0:2 na 2:2, ale v piatom rozhodujúcom sete prehral 3:6.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisoví reprezentanti prehrali s Britmi v stretnutí 1. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2012.

Martin Kližan začal rozhodujúci zápas s Danielom Evansom veľmi zle, keď prehral úvodné dva sety 1:6, 1:6.

Koniec zápasu oddialil víťazným tretím setom, ktorý získal pomerom 6:4 a zlepšenú hru potvrdili aj vo štvrtom sete, ktorý vyhral 6:3. Piaty set už však psychicky nezvládol a prehral ho 3:6.

Lukáš Lacko zdolal v troch setoch Jamesa Warda a vyrovnal tak stretnutie na 2:2. O víťazovi zápasu rozhodne dvojhra medzi Martinm Kližanom a Danom Evansom.

Po sobotňajšej štvorhre, v ktorej Michal Mertiňák a Filip Polášek prehrali s Colinom Flemingom a Rossom Hutchinsom 3:6, 6:7 (4), 6:0, 3:6, bol stav 2:1 pre domácich. V piatkových dvojhrách bodovali dvojky oboch tímov proti jednotkám.

Lacko veľmi nečakane podľahol Evansovi 3:6, 5:7, 5:7. O vyrovnanie za hostí sa postaral Kližan, ktorý zvíťazil nad Wardom 6:2, 4:6, 6:4, 7:6 (3).

"Po vydarenom prvom aj druhom sete predviedol Martin veľmi dobré vzopätie, dostal sa do zápasu. Kapitán Leon Smith mi pred piatou časťou prízvukoval, aby som sa pokúsil vrátiť k agresívnej hre. Hneď na začiatku mi to vynieslo brejk a napokon aj vytúžený výsledok," povedal Evans v prvom interview ešte na kurte.

Fotogalériu nájdete na sport.sme.sk

Výsledky

Veľká Británia - Slovensko 3:2

(10. - 12. februára na tvrdom povrchu Acrylic DOE Concord v hale Braehead Arena v Glasgowe)

Nedeľa - III. dvojhra:

James Ward - Lukáš Lacko 6:7 (9), 1:6, 3:6

Daniel Evans - Martin Kližan 6:1, 6:1, 4:6, 3:6, 6:3

Piatkové dvojhry:

Daniel Evans - Lukáš Lacko 6:3, 7:5, 7:5

James Ward - Martin Kližan 2:6, 6:4, 4:6, 6:7 (3)

Sobotňajšia štvorhra:

Colin Fleming, Ross Hutchins - Michal Mertiňák, Filip Polášek 6:3, 7:6 (4), 0:6, 6:3

Domov»Tenis»Slovenskí tenisti prehrali s Veľkou Britániou 2:3