Hantuchová prehrala v 1. kole turnaja WTA v Dauhe s Halepovou

TASR|14. feb 2012 o 18:49

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v katarskej Dauhe.

DAUHA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v katarskej Dauhe (dotácia 2,168 milióna USD).

Dva dni po úspešnej obhajobe titulu v thajskej Pattayi prehrala ako nasadená pätnástka s Rumunkou Simonou Halepovou po vyše dvaapolhodinovej trojsetovej bitke 6:3, 2:6 a 6:7 (4).

Zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho si z katarskej metropoly odnáša prémiu 5800 dolárov a 1 bod do svetového rebríčka WTA. Halepová sa v 2. kole v stredu stretne s Češkou Ivetou Benešovou.

Hantuchovej nevyšiel úvod zápasu s Halepovou, keď v piatom geme stratila podanie a Rumunka sa ujala vedenia 3:2. Slovenka však potom získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jej korisťou.

Druhé dejstvo malo opačný scenár. Hantuchová viedla po rýchlom brejku 2:1, no Halepová získala v ďalších minútach päť gemov za sebou a vynútila si rozhodujúci set. Pred jeho začiatkom si vyčerpaná Hantuchová nechala zavolať na kurt lekára a dala si zmerať krvný tlak. V treťom sete mala Slovenka dvakrát brejk k dobru, za stavu 6:5 podávala na víťazstvo v zápase, no Halepová si vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 6:4 premenila v poradí druhý mečbal.