AKTUALIZOVANÉ 21:04

Doprastav prehral vo finále Česko-slovenského pohára s Prostějovom 0:3

Volejbalistky VK Modřanská Prostějov sa stali víťazkami Česko-Slovenského pohára, keď vo finále v bratislavskej HANT Aréne zdolali víťaza Slovenského pohára Doprastav Bratislava hladko 3:0.

BRATISLAVA.

Ich stredajší súboj bol reprízou vlaňajšieho finále z českých Teplíc a aj v ňom triumfoval víťaz Českého pohára, ale v pomere 3:1.

Pre Prostějov je to už štvrtý úspech v rade, keď v konfrontácii českého a slovenského ženského volejbalu dominuje od roku 2009.

Volejbalisti VK DHL Ostrava sa stali v stredu v bratislavskej HANT Aréne víťazmi Česko-Slovenského pohára, keď vo finále zdolali víťaza slovenského Volley Team UNICEF Bratislava hladko 3:0. Pre víťaza Českého pohára je to už druhý triumf, keď po prvý raz získal prvenstvo v roku 2010 v Leviciach.

Finále - ženy:

Doprastav Bratislava - VK Modřanská Prostějov 0:3 (-14, -19, -21)

rozhodovali Schimpl (SR), Hudík (ČR)

Favorizovaný Prostějov vedený koučom slovenskej ženskej reprezentácie Miroslavom Čadom, začal plniť úlohu favorita hneď od začiatku. Po svojich dvoch bodoch na 1:0 a 2:1 síce jeho hráčky pokazili podania, ale od stavu 2:2 už mali zápas pod kontrolou. Domáce sa síce na chvíľu vzchopili, ale od stavu 11:13 im súperky odskočili až na 14:24 a hneď svoj prvý setbal premenili.

Druhý set bol vyrovnanejší a Doprastav v ňom aj po prvý raz viedol 3:2. Hoci hostky boli neustále v dvoj až trojbodovom vedení, domácim sa viackrát podarilo dotiahnuť na zhodu. Ale pri poslednom remízovom stave 19:19 prišli na ich strane chyby a súperky mali zrazu za stavu 24:10 setbal a bez problémov ho využili vo vedenie 2:0.

Tretí set bol vyrovnaný len do stavu 5:5, potom súperky získali komfortné vedenie 14:7. To si aj bez väčších problémov držali až do samej koncovky, tu si však trocha skomplikovali, keď od stavu 24:19 premenili vo víťazstvo až tretí mečbal.

Finále - muži:

Volley Team UNICEF Bratislava - VK DHL Ostrava 0:3 (-21, -23, -14)

60 minút, rozhodovali: Krtička (ČR), Bajči (SR), 1000 divákov.

UNICEF: Martin Mikula, M. Hukel, R. Nemec, Benčič, B. Pistovič, Hriňák, libero Pipa (Jankovič) Ostrava: Haník, Michalovič, Správka, Mauler, Kubala, Široký, libero Václavík (Fořt, Sobotka)

Kvôli neskorému príchodu Ostravčanov pre zlé počasie sa stretnutie začalo až o 19.30 h. Možno aj to spôsobilo pomalší rozbeh českého víťaza pohára, ktorý rýchlo prehrával 1:5. Postupne však svoje rady skonsolidoval a od stavu 6:6 sa obaja až do stavu 18:18 ťahali bod po bode.

Potom ale Ostravčania odskočili na 19:23 a v závere za stavu 21:24 druhý premenený setbal znamenal ich vedenie 1:0. Aj v druhom sete boli väčšinou vo vedení hostia, najviac o štyri body. Volley bol ale stále na dostrel a rozhodujúca fáza prišla za stavu 16:16, keď Ostravčania postupne získali až 4-bodové vedenie 21:17.

A hoci domáci doťahovali, aj vinou dvoch pokazených podaní sa možno pripravili o zisk setu, v ktorom ich súper využil druhý setbal na vedenie 2:0. Snaha domácich bola márna aj v treťom sete. S výnimkou stavu 8:8 len neúspešne doťahovali súperove vedenie a v závere už domáci úplne rezingovali.