Škrtel skóroval, Liverpool jasne vyhral v pohári

Martin Škrtel oslavuje gól.
Martin Škrtel oslavuje gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|19. feb 2012 o 17:16

Liverpool vyhral v FA Cupe nad druholigovým Brightonom jasne 6:1. Jeden z gólov strelil Martin Škrtel. Za hostí chytal Peter Brezovan.

LONDÝN. Slovenský futbalista Martin Škrtel prispel v nedeľu jedným gólom k presvedčivému víťazstvu Liverpoolu nad Brighton and Hove Albionom 6:1 v 5. kole Anglického pohára (FA Cup).

Domáci stopér už v 5. minúte otvoril skóre stretnutia presnou hlavičkou, na ktorú v 17. minúte odpovedal vyrovnávajúcim zásahom Kazenga LuaLua. V bránke druholigistu sa predstavil Škrtelov krajan Peter Brezovan, ktorý okrem troch gólov z kopačiek domácich "The Reds" inkasoval aj tri vlastné góly. Smoliarom večera bol hosťujúci Liam Bridcutt, ktorý zaznamenal hneď dva "vlastence", o ďalší sa postaral Lewis Dunk.

Brezovana po zápase mohol tešiť aspoň zneškodnený pokutový kop Luisa Suareza, ktorý však svoje zaváhanie napravil v 85. minúte, keď spečatil výsledok na konečných 6:1.

Výsledky:

Liverpool FC - Brighton and Hove Albion 6:1 /za domácich odohral celý zápas Škrtel a strelil gól, za hostí odchytal celý zápas Brezovan/