Lev Poprad prehral doma s Astanou 2:3

Hokejisti HC Lev Poprad nestačili na domácom ľade na hokejistov kazašského klubu Barys Astana

(Zdroj: SITA)

.

POPRAD. Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s kazašským tímom Barys Astana 2:3 a ukončili tak sezónu pred domácimi tribúnami. Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v piatok 24. februára na ľade ruského klubu HC Topredo Nižnij Novgorod (17.00).

Po zápase:

Radim Rulík, tréner HC Lev Poprad: "Chceli sme sa s divákmi rozlúčiť bodovým ziskom. Súper bol v zápase lepší, my sme bojovali, ubránili sme aj oslabenia a keď sa nám podarilo vyrovnať, tak som našej obrane veril. Nanešťastie v závere inkasovala, čo ma mrzí. Ak by sme to totiž dotiahli do predĺženia, určite by sme sa v poslednom domácom zápase rozlúčili najlepším možným spôsobom."

Andrej Šajanov, tréner Barysu Astana: "V posledných dvoch zápasoch sme prehrali a tak sme chceli v boji o play off získať tri body, čo prinieslo nervozitu na naše hokejky. Dostali sme dva góly po zlom bránení a sme vďační, že sa nám podarilo proti dobre zorganizovanej obrane súpera streliť v závere rozhodujúci gól."

HC Lev Poprad - HC Barys Astana 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 31. Š. Novotný (Hunkes), 58. Lundberg (Sekáč) - 19. Žajlauov (tr. str.), 30. Bochenski (Dallman, Kašpar), 59. Bochenski (Dallman, Dawes). Rozhodovali: Kiseljov, Dejev - Parfjonov, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov - vypredané.

HC Lev Poprad: Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Huna, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Špirko, Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok

HC Barys Astna: Jeremejev - Novopašin, Dallman, Hutchinson, Junland, Litvinenko, Fadejev, Savčenko, Lakiza - Bochenski, Boyd, Dawes - Kreps, J. Novotný, Kašpar - Starčenko, Gavrilin, Žajlauov - Romanov, Poliščuk, Bumagin

Úvodná tretina na popradskom štadióne veľa vzruchu nepriniesla. Ako prví boli v náznaku šance hostia, ale Žajlauovovo zakončenie nebolo presné. "Levi" mohli nakloniť misky váh na svoju stranu v polovici úvodnej dvadsaťminútovky, no Lundberg a ani Jank v presilovke neprekonali pozorného Jeremejeva. V 19. minúte tak zahrmelo na opačnej strane. Prenikajúceho Žajlauova nedovolene atakoval obranca Hunkes a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Po peknom blafáku otvoril skóre duelu - 0:1.

Do druhej tretiny vstúpili obidve mužstvá aktívne. V 26. minúte to skúšal pred Lacom hosťujúci Gavrilin, na opačnej strane vyskúšal pozornosť Jeremejeva Bartečko. O dve minúty neskôr vyzval Sekáč k zakončeniu Špirka, ten však v dobrej pozícii netrafil dobre skackajúci puk. V 30. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí Bochenski, ktorý pred Lacom tečoval puk a využil početnú výhodu o jedného hráča. Domáci odpovedali o minútu neskôr, keď nahodený puk Hunkesa tečoval za Jeremejevov chrbát Štěpán Novotný - 1:2. Do konca druhej časti hry obidva tímy hýrili aktivitou, ale obidvaja gólmani podržali svojich spoluhráčov.

V treťom dejstve sa oba tímy pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Ježek sa pokúsil prekvapiť brankára hostí strelou z ľavej strany, na druhej strane vytiahol Laco parádny zákrok po Dawesovom zakončení. V závere stretnutia vyrovnal na 2:2 domáci Lundberg, ale minútu pred koncom duelu zariadil triumf hostí Bochenski - 2:3.