Surovec Arťuchin si už v základnej časti KHL nezahrá

Jevgenij Arťuchin.
Jevgenij Arťuchin. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|21. feb 2012 o 22:19

Obor na korčuliach sa stal postrachom v KHL – za faul so zranením súpera dostal stop na tri zápasy.

MOSKVA, BRATISLAVA. V Kontinentálnej hokejovej lige sa opäť neslávne predviedol ruský útočník Jevgenij Arťuchin.

Hráč Petrohradu trafil v poslednej minúte prvej tretiny v plnej jazde do kolena Denisa Bodrova, obrancu moskovského Spartaka museli odniesť z ľadu. Arťuchin dostal päť minút a do konca zápasu, v presilovke strelili domáci dva góly a nakoniec zdolali lídra Východnej konferencie 4:2.

„Videl som Jevgenija, že korčuľuje na mňa,“ opísal situáciu v Sovietskom sporte Bodrov. „Nestačil som už odtiahnuť koleno, narazil doň v plnej rýchlosti.“

Arťuchinovi nevedeli prísť na meno fanúšikovia českého hokeja, keď im na vlaňajších MS v Bratislave po surových zákrokoch v osemfinálovom zápase vyradil z hry útočníka Milana Michálka i obrancu Karla Rachůnka.

Na jeho nadmierne agresívnu hru doplatil v NHL v roku 2009 zranením fínsky útočník Tampy Ville Peltonen, Arťuchin ako hráč Anaheimu dostal vtedy stop na dva zápasy.

Ruský reprezentant využíva v osobných súbojoch svojich 196 centimetrov a 116 kíl.

Disciplinárna komisia KHL sa detailnejšie pozrela na Arťuchinov zákrok na Bodrova a k pôvodnej diskvalifikácii na dva zápasy pridala ešte jeden.

„Zaslúžil som si trest, ale nie na tri stretnutia,“ zareagoval v Sport-expresse 28-ročný Arťuchin.

„Nebolo to také strašné, ako to vykreslili. Nezranil som ho úmyselne. V rýchlosti som sa súperovi už nestačil vyhnúť. Aj Bodrov má svoj podiel viny. Mali sme sa zraziť plecami, ja som mu hral do tela. No on v poslednej chvíli uhol a narazil som mu do kolena.“

Arťuchin bude chýbať českému trénerovi Milošovi Říhovi v zostave Petrohradu do konca základnej časti KHL. Zahrá si až v play off.