HC Lev prehral s Novgorodom 2:5

(Autor: ilustračné - SITA)
TASR|24. feb 2012 o 16:55

Hokejisti HC Lev Poprad podľahli v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Torpeda Nižnyj Novgorod.

MOSKVA. V záverečnom stretnutí sezóny bude Popradčanov v nedeľu hostiť Dinamo Moskva, už pred ním je isté, že Lev skončí na predposlednom, 10. mieste Východnej konferencie.

V konečnej tabuľke celej súťaže ešte môže teoreticky predbehnúť Sibir Novosibirsk a dostať sa na 20. priečku z 23 účastníkov.

Starosta i Cibák asistovali

Slovenský hokejový útočník Martin Cibák pomohol jednou asistenciou k výhre jeho Neftechimiku Nižnekamsk na klzisku Jugry Chanty-Mansijsk 5:4 po predĺžení, v drese zdolaných si pripísal rovnako jednu gólovú prihrávku jeho krajan Tomáš Starosta.

Útočník Atlantu Mytišči Branko Radivojevič gólom prispel k triumfu po predĺžení a samostatných nájazdoch nad Sibirom Novosibirsk.

Torpedo Nižnyj Novgorod - HC Lev Poprad 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Nilsson (Valujskij), 36. Makarov (Ugarov, Thornberg), 38. Rozin (Potapov, Valujskij), 48. Potapov (Jevsejenkov, Romanovskij), 50. Vesce (Nilsson, Jevsejenkov) - 23. Ježek (Fabricius), 41. BARTEČKO (Hunkes). Rozhodovali: Kadyrov, Semjonov - Meňšich, Sazonov (všetci Rus.), vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5600 divákov.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Bespalov - Hietanen, Maleňkich, Petrov, Rozin, Jevsenejkov, Vasilev, Ťuľapkin - Makarov, Törnberg, Ugarov - Krikunov, Potapov, Zakijev - Valujskij, Gorbunov, Nilsson - Romanovskij, Vesce, Galuzin

HC Lev Poprad: Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Huna, Lundberg, Bartečko - Novotný, Špirko, Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok, Csányi

Duel sa začal zostra a už pred prvým striedaním mohli padnúť góly na oboch stranách. Laco po prvý raz kapituloval už v 3. minúte, keď sa presadil Robert Nilsson.

Domáci si takmer v celej prvej časti udržiavali sústavný tlak a domáci gólman Bespalov nemal veľa práce. Už dve minúty po prestávke ho ale nachytal Ježek a vyrovnal.

Domáci sa chvíľu spamätávali, no ešte doprestávky stihli odskočiť na dva góly, keď najskôr presilovku pri vylúčení Štrbáka využil Makarov a už o dve minúty neskôr zvýšil Rozin.

"Levi" nastúpili do tretej časti bleskovo a Bartečko sekundu pred návratom Ugarova z trestnej lavice v 23. sekunde opäť dostal hostí do hry. Tí boli aj blízko vyrovnania, no Bespalov niekoľkými zákrokmi podržal svoj tím a ďalšími dvoma gólmi Torpedo spečatilo svoj triumf.