Ovečkin sa teší z gólu v predĺžení.
Ovečkin sa teší z gólu v predĺžení. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. feb 2012 o 07:17

V deväťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na stredu bodovo nepresadil žiadny zo slovenských hokejistov.

NEW YORK. V deväťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na stredu bodovo nepresadil žiadny zo slovenských hokejistov. Boston nevyužil výhodu domáceho prostredia, keď Ottawe podľahol 0:1. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a na súperovho brankára vyslal dve strely.

V súboji San Jose s Philadelphiou na seba narazili útočník Michal Handzuš a obranca Andrej Meszároš. Po stretnutí mal viac dôvodov na radosť útočník "žralokov" Handzuš, ktorého tím zvíťazil 1:0. Meszároš, ktorý zaznamenal tri strely a jednu mínusku, bol s takmer 25-minútovým pobytom na ľade najvyťaženejším hráčom duelu.

New York Islanders s obrancom Milanom Jurčinom prehrali na ľade Washingtonu 2:3 po predĺžení, pričom slovenský zadák si do štatistík pripísal jednu strelu. V bránke Montrealu dostal miesto Petra Budaja prednosť Carey Price, no Habs v súboji s Tampou Bay ťahali za kratší koniec povrazu a prehrali 1:2.

Florida zvíťazila v Toronte 5:3, v tíme hostí sa však nepredstavil útočník Tomáš Kopecký. Ten podľa generálneho manažéra Dalea Tallona utrpel menšie zranenie spodnej časti tela a v zostave ho nahradil Marcel Goc, ktorý už v 13. sekunde otvoril skóre stretnutia.

Washington - NY Islanders 3:2 po predĺžení

Boston - Ottawa 0:1

San Jose - Philadelphia 1:0

Tampa Bay - Montreal 2:1

Minnesota - Los Angeles 0:4

Carolina - Nashville 4:3

Columbus - Detroit 2:5

Toronto - Florida 3:5