Van Riemsdyk si mesiac nezahrá pre Jurčinovu strelu

James Van Riemsdyk. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. mar 2012 o 10:50

Van Riemsdyk v tejto sezóne už vynechal 15 duelov pre otras mozgu a po návrate na ľad v šiestich súbojoch zaznamenal dve asistencie.

PHILADELPHIA. Hokejový krídelník Philadelphie Flyers James van Riemsdyk v utorok absolvuje operáciu ľavej nohy a na klziskách zámorskej NHL bude chýbať štyri až šesť týždňov.

Vedenie Flyers verí, že van Riemsdyk bude tímu k dispozícii v play off. Dvadsaťdvaročný hokejista utrpel zranenie vo štvrtkovom dueli Philadelphia - NY Islanders (6:3), keď ho v prvej tretine zasiahol puk z hokejky obrancu hostí Milana Jurčinu.

Zblokovaná strela inšpirovala spoluhráčov, ktorí počas úvodnej tretiny otočili dvomi gólmi skóre z 0:1. "Tím to povzbudilo," cituje denník Philadelphia Inquirer brankára Iľju Bryzgalova. "Bol to znak toho, že tento chlapík bojuje, tak musíme tiež zabojovať. Vrátili sme sa do zápasu, dali sme dva góly a zvýšili tempo."

Van Riemsdyk v tejto sezóne už vynechal 15 duelov pre otras mozgu a po návrate na ľad v šiestich súbojoch zaznamenal dve asistencie. V 43 tohtosezónnych stretnutiach nazbieral dovedna 24 bodov (11+13).