Majsterkou sveta je opäť Neunerová, Kuzminová desiata

SITA|3. mar 2012 o 16:59

Biatlonovou majsterkou sveta v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na šampionáte v nemeckom Ruhpoldingu sa suverénne stala Nemka Magdalena Neunerová.

RUHPOLDING. O 15,2 s za ňou zaostala Bieloruska Darja Dmračevová, bronz si vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková.

Najlepšou Slovenkou v 116-člennom štartovom poli bola podľa očakávania Anastasia Kuzminová, ktorá uzatvárala vo výsledkovej listine elitnú desiatku. Janka Gereková po streleckom zlyhaní (4 trestné okruhy) obsadila až 53. miesto.

Do nedeľných stíhacích pretekov sa zo Sloveniek nekvalifikovali šesťdesiata šiesta Martina Chrapánová a Paulína Fialková, ktorá skončila osemdesiata šiesta.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 21:07,0 min (0 trestných okruhov), 2. Darja Domračevová (Biel.) +15,2 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) +37,6 (0), 4. Helena Ekholmová (Švéd.) +44,9 (0), 5. Marie Laure Brunetová (Fr.) +46,7 (0), 6. Tora Bergerová (Nór.) +52,4 (1), ... 10. Anastasia Kuzminová +1:19,8 (2), 53. Janka Gereková +3:12,2 (4), 66. Martina Chrapánová +3:44,0 (1), 86. Paulína Fialková (všetky SR) +4:45,2 (3)