Slovenská juniorka Vančová získala na ME v triatlone striebro

SITA|3. mar 2012 o 21:02

Tatiana Vančová obsadila na majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Carcoforo druhé miesto.

CARCOFORO. Slovenská reprezentantka v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) Tatiana Vančová obsadila na majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Carcoforo druhé miesto a vybojovala pre slovenskú minivýpravu jediný vzácny kov - striebro.

Slovenským mužom sa preteky nevydarili. Pavol Gábor skončil až sedemnásty, Tomáš Jurkovič preteky nedokončil, keď odstúpil v záverečnom behu na lyžiach.

"Tomáš už od začiatku pretekov nebol v pohode, čo mohla spôsobiť nadmorská výška a dlhšia cesta do dejiska ME. Už o dva týždne sú majstrovstvá sveta, kde je reálny predpoklad, že môže súperiť s najlepšími, tak som sa rozhodol zbytočne neodčerpávať energiu ako fyzickú, tak psychickú,“ cituje oficiálna internetová stránka Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) trénera Milana Slováka.

„Vančová odbehla prvý úsek na treťom mieste. Po výbornom výkone v cyklistickej časti sa výrazne priblížila ku Talianke Titoneovej, ktorá bola v tom čase druhá.

Prvá Ruska Loginovová bežala a jazdila neohrozene sama na čele. Hneď v úvode bežeckej trate Tatiana Talianku predstihla a získala tak pre Slovensko striebornú medailu,“ skomentoval Milan Slovák aj vystúpenie Tatiany Vančovej.

Výsledky:

MUŽI - elite: 1. Andreas Svanebo (Švéd.) 1:20:47 h, 2. Daniel Antonioli (Tal.) 1:21:22, 3. Nicolas Lebrun (Fr.) 1:21:52, ... 17. Pavol Gábor 1:33:34, ... Tomáš Jurkovič (obaja SR) - nedokončil preteky

ŽENY - elite: 1. Helena Erbenová (ČR) 1:37:55 h, 2. Borghild Lövsetová (Nór.) 1:41:32, 3. Andrea Huserová (Švaj.) 1:43:57

MUŽI U23: 1. Pavel Jakimov 1:25:01 h, 2. Pavel Chanžin (obaja Rus.) 1:29:49, 3. Martin Husek (ČR) 1:32:01

ŽENY U23: 1. Romana Slavinecová (Rak.) 1:44:07, 2. Tone Dalenová (Nór.) 1:58:35, 3. Margarita Ovsianniková (Rus.) 2:14:09

JUNIORI: 1. Pavel Elisejev 57:12 min, 2. Žorž Basiuk (obaja Rus.) 59:09, 3. Alessandro Saravalle (Tal.) 1:01:34 h

JUNIORKY: 1. Tatiana Loginovová (Rus.) 1:14:02 h, 2. Tatiana Vančová (SR) 1:28:15, 3. Ilaria Titoneová (Tal.) 1:37:41

Domov»Zimné športy»Slovenská juniorka Vančová získala na ME v triatlone striebro