Hádzanárky Iuventy zdolali Olomouc 35:28

SITA|3. mar 2012 o 21:45

V 22. kole ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012 si víťazstvá pripísali slovenské tímy Michaloviec a Senca.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 35:28 (20:13)

Najviac gólov: Wollingerová 10, Tregubovová 9/5, Tobiašová 5 - Růžičková 11/4, Kelarová 5, Gebre Selassieová 4

Pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 8 - 5 ČK: 52. Severová (Olomouc), rozhodovali: Gábriš a Macko (obaja SR), 1100 divákov

Hráčky Iuventy sa od začiatku zahryzli do súperiek, v 6. min viedli Michalovce po góle Tregubovovej už 6:1. Domáce hádzanárky si náskok udržiavali až do konca prvého polčasu, ktorý vyhrali 20:13. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, i keď v 41. min sa hostky dotiahli na rozdiel 4 gólov, no potom hráčky Iuventy zapli na vyššie obrátky a dotiahli duel do víťazného konca.

ŠKP Piccard Senec - TJ Jindřichov Hradec 30:22 (14:9)

Najviac gólov: Štetáková 8, Kodajová 7/1, Neštická 6 - Eliašová 5/1, Krupicová 5/3, Zbožínková 4

Pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 7 - 6, ČK: Kubkovičová (Senec), rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 150 divákov

Domáce mali navrch počas celého zápasu. Dobre bránili a prezentovali sa efektívnou streľbou. Hernú prevahu z rúk nepustili, súperky sa dostávali do šancí len po technických chybách domácich.

TJ Sokol Písek - UDHK ŠG Nitra-Sereď 50:23 (22:13)

Najviac gólov: Luzumová 10, Borovská 9, Stellnerová 7 - Sýkorová 10, Lenčéšová 6, Behinská 5

Pok. hody: 1/1 - 1/0, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Brůna, Vostatek (obaja ČR), 250 divákov

Po rozpačitom začiatku sa oba tímy približne do ôsmej minúty iba oťukávali, potom už však domáce hráčky ovládli zápas a pohodlne navyšovali svoj náskok až do konca. Zaujímavosťou duelu bolo, že posledných 5 gólov strelil Písek počas záverečných dvoch minút.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky Iuventy zdolali Olomouc 35:28