AKTUALIZOVANÉ 17:41

Trenčín remizoval s Banskou Bystricou 2:2

V 20. kole Corgoň ligy sa na trávniku Trenčína zrodila remíza s Banskou Bystricou 2:2.

Futbalisti Trenčína po vyrovnávajúcom góle na 2:2.(Zdroj: SITA)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

TRENČÍN. Na začiatku súboja sa mužstvá dlho nevedeli dostať do tempa, obe strany pozorne bránili a narúšali protivníkove akcie. Až takmer v polovici prvého polčasu zrazu padli v rozpätí jednej minúty dva góly. Skóre otvorili hostia, keď Augustínov rohový kop našiel na päťke hlavu nestráženého Hlinku, ktorý rozvlnil sieť.

Po výkope však nasledoval útok domácich, na konci ktorého stačilo Peltierovi pred bránkou už len nastaviť nohu na Hlohovského center a bolo vyrovnané.

Trenčín sa potom aktívnejšie snažil hrať smerom dopredu, Peltierovu i Depetrisovu nebezpečnú hlavičku však Belic zlikvidoval a domáci zakrátko pykali. V 39. min zakončil Matúš svoj rýchly protiútok umiestnenou strelou k žrdi a Banskobystričania opäť viedli.

Po prestávke sa hostia stiahli a tvorbu hry prenechali súperovi. Trenčania sa však nedokázali psychicky uvoľniť, ich tvorivosť viazla a prevládali nepresnosti. Vyťažili však aspoň vyrovnanie skóre, v 55. min po skrumáži zakončil hlavičkový biliard tesne pred bránkovou čiarou Peltier a pretlačil loptu do siete. V 66. min mal šancu Depetris, v dobrej pozícii ale bránku prestrelil.

Bystričania sa sústredili už len na defenzívu a občasné brejkové pokusy im už nevychádzali, navyše Laksíkova strela v poslednej minúty tesne minula žrď trenčianskej svätyne. Vzhľadom na priebeh zápasu a efektívnosť mužstiev je deľba bodov napokon spravodlivá.

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 20. a 55. L. Peltier - 19. Marek Hlinka, 39. M. Matúš, ŽK: 34. Gyömbér, 44. Turňa, 44. M. Pančík, 84. T. Hučko (všetci Banská Bystrica), rozhodovali: Kružliak - Brendza, Balko, 2223 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - V. Horváth (72. Lobotka) - L. Peltier (83. Mazan), Salinas, S. Štefánik, Hlohovský - Depetris

Banská Bystrica: Belic - Turňa, Gyömbér, Vajda, T. Hučko - Marek Hlinka, Považanec (78. B. Ľupták) - M. Pančík, Augustín (67. Laksík), Brašeň - M. Matúš (86. M. Kuzma)

Hodnotenie trénerov:

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Bol to určite zaujímavý zápas, v ktorom okrem štyroch gólov diváci videli aj dosť šancí na oboch stranách. Proti dobre organizovanému súperovi sa nám príliš nedarilo, hrali sme pomalšie, nefungovala nám stredová formácia i niektoré ďalšie dôležité herné činnosti. Súper veľmi dobre vykrýval priestor a keďže proti takémuto protivníkovi sa nedá vyhrávať bez potrebnej víťaznej mentality, ktorá nám akosi chýbala, preto to z pohľadu nášho výkonu bolo iba priemerné stretnutie."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Bolo to rušné stretnutie s dostatkom gólových príležitostí na oboch stranách, pričom domáci ich mali o niečo viac ako my. Hre domácich sme čelili dobrou organizáciou, čím sa nám podarilo otupiť súperovu tvorivosť. Bol to pre nás ťažký zápas, pretože v niektorých fázach bolo náročné sa dostať k lopte, ale musím pochváliť našich hráčov za to, že sa s tým statočne popasovali. Celkovo je deľba bodov spravodlivá."