Arsenal napokon dokonalý obrat neprivodil

(Autor: SITA/AP)
TASR|6. mar 2012 o 22:42

Milánsky AC a SL Benfica sú prvými postupujúcimi do štvrťfinále Ligy majstrov. Taliansky tím mal však namále, keď na trávniku Arsenalu FC prehral 0:3.

Milánsky AC a SL Benfica sú prvými postupujúcimi do štvrťfinále Ligy majstrov.

BREATISLAVA. "Rossoneri" si odvete na trávniku Arsenalu FC s obrovskými ťažkosťami ustrážili štvorgólový náskok, keď prehrali 0:3, a idú ďalej.

Portugalskému vicemajstrovi stačilo na vlastnom štadióne "prebiť" prehru 2:3 z prvého zápasu triumfom nad Zenitom Petrohrad 2:0.

Hektický výkon Arsenalu zázračný obrat nepriniesol

Arsenal usilovne kresal postupovú iskierku nádeje od úvodu a po 45 minútach hry vyhrávali nad AC Miláno nádejným výsledkom 3:0.

V 7. minúte potrestal po rohu nedôslednosť obrany stopér Laurent Koscielny. "Rossoneri" hrali akoby bez záujmu a s viacerými zmenami v zostave sa snažili iba kontrolovať priebeh. Nezobudila ich ani 26. minúta, keď Tomáš Rosický využil kiks Thiaga Silvu a v 43. minúte už bolo 3:0, keď Robin van Persie premenil pokutový kop.

Ten istý hráč mohol po kontre šokujúco zrovnať v obrovskej šanci po hodine hry, no nevyzrel na Christiana Abbiatiho.

Hra mala vysoké tempo, Milánčanov mohol upokojiť Alberto Nocerino, no v čistej šanci iba nakopol loptu do gólmana domácich. Do konca stretnutia sa Gunners už vytúženého vyrovnania nedočkali, a tak po dráme postúpil taliansky tím.

Postupuje aj Benfica

Zenit v základnej zostave so slovenským reprezentačným obrancom Tomášom Hubočanom si na ihrisku Benficy neudržal svoj jednogólový náskok z prvého duelu.

Obrana hostí tesnila dobre počas celého polčasu, no záver nezvládla. Domáci dali priebežne postupový gól do šatne a mohli dať v nadstavenom čase aj poistku.

Ruský tím sa snažil o vyrovnávajúci gól, ktorý by ho poslal medzi najlepšiu osmičku, no Benfica si výhru i postup už ustrážila, navyše v poslednej 90.+3 minúte definitívne rozhodol po protiútoku striedajúci Nelson Oliveira.

osemfinále LM 2011/2012:

Arsenal FC - AC Milan 3:0 (3:0)

Góly: 7. Koscielny, 26. Rosický, 43. van Persie (z 11 m). ŽK: Sagna, Gibbs, Song - van Bommel, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

prvý zápas: 0:4, do štvrťfinále postúpilo Miláno

Arsenal: Szczesny - Sagna, Vermaelen, Koscielny (44. Djourou), Gibbs - Oxlade-Chamberlain (75. Chamakh), Song, Rosický, Walcott (84. Park) - van Persie, Gervinho

AC: Abbiati - Abate, Thiago Silva, Mexes, Mesbah (90. Bonera) - van Bommel, Emanuelson, Nocerino, Robinho - Ibrahimovič, El Shaarawy (69. Aquilani)

1:0

2:0

3:0

SL Benfica - Zenit Petrohrad 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Pereira, 90.+3. Oliveira. ŽK: Javi Garcia, Oliveira - Aňukov, Denisov, rozhodoval: Webb (Ang.)

prvý zápas: 2:3, do štvrťfinále postúpila Benfica

Benfica: Artur - Pereira, Luisao, Jardel, Emerson - Witsel, Javi Garcia, Gaitan (72. Matič), Bruno Cesar - Rodrigo (62. Nolito), Cardozo (80. Oliveira)

Zenit: Malafejev - Aňukov (53. Alves), Hubočan, Lombaerts, Criscito - Denisov - Semak, Širokov - Bystrov (46. Lazovič), Keržakov, Zyrjanov (70. Fajzulin)