Lakers podľahli Pistons po predĺžení

TASR|7. mar 2012 o 07:46

Basketbalisti Detroitu Pistons dosiahli dôležité víťazstvo nad Los Angeles Lakers 88:85 po predĺžení v jednom zo šestice zápasov utrokového programu zámorskej NBA.

NEW YORK.

Lakers vyrovnali v záverečných sekundách riadneho hracieho času Kobem Bryantom, no ten istý hráč už nedokázal zrovnať trojkovým pokusom na konci predĺženia. Kalifornčanom nestačil ani výborný výkon Andreho Bynuma, ktorý zaznamenal 30 bodov a 14 doskokov, Bryant skončil s 22 bodmi.

New York takmer vypálil rybník v Dallase, keď sa v záverečnej štvrtine dokázal dostať cez pôvodne až 19-bodový deficit a prevzal vedenie 78:77. Potom však prišli chvíle Dirka Nowitzkého, pod taktovkou Nemca zaznamenal úradujúci šampión šnúru 14:0 (z nich mal Nowitzki deväť) a zaslúžene napokon vyhral 95:85.

Predlžovalo sa aj v Bostone, kde domáci Celtics napokon "prebili" Houston 97:92. Bostonský veterán Kevin Garnett doskočil 13 lôpt a obral tak Shaquillea OďNeala o 12. miesto v historických tabuľkách NBA.

Vysoká výhra 108:78 nad New Jersey vyšla draho Miami Heat, počas prvej štvrtiny utrpel výron Dwyane Wade a do stretnutia sa už nevrátil.

Charlotte zmazali až 20-bodové manko proti Orlandu a na vlastnej palubovke vyhrali 100:84. Bobcats predtým prehrali 21 z 22 meraní síl.

Charlotte - Orlando 100:84

Indiana - Atlanta 96:101

Detroit - LA Lakers 88:85 pp

Miami - New Jersey 108:78

Boston - Houston 97:92 pp

Dallas - New York 95:85