AKTUALIZOVANÉ 21:15

Prešov zdolal Nové Zámky 36:32, vyhral aj Hlohovec

HC Sporta Hlohovec zakončil svoje účinkovanie v A-skupine triumfom nad 1. MHK Košice 33:29.

BRATISLAVA. Nadstavbová časť TIPOS extraligy hádzanárov vyvrcholila v A-skupine (o 1. - 5. miesto) šlágrom v Nových Zámkoch, v ktorom sa rozhodovalo o prvenstve a najvýhodnejšej pozícii pred play-off.

Súboj o líderskú pozíciu lepšie zvládol úradujúci slovenský šampión Tatran Prešov, ktorý zvíťazil nad domácim HC Štart 36:32 (18:15) a zabezpečil si 1. miesto. Prešovčania sa vo štvrťfinále play-off stretnú s Topoľčancami.

Novozámčania obsadili pri zhodnom bodovom zisku vinou horších vzájomných duelov s Tatranom 2. priečku a vo vyraďovacej časti si na úvod zmerajú sily s bratislavským ŠKP.

HC Sporta Hlohovec zakončil svoje účinkovanie v A-skupine triumfom nad 1. MHK Košice 33:29 (18:11) a teraz sa už môže pripravovať na štvrťfinálové súboje s MŠK Považská Bystrica.

Košičania už dlhšie vedeli, že ich čaká v play-off derby s Michalovčanmi.

Výsledky:

Hádzaná - TIPOS extraliga mužov - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 5. miesto) - 10. kolo:

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 32:36 (15:18)

Najviac gólov: Rábek 10/2, T. Straňovský 6, Kurka 5 - Antl 10/2, Krištopans 8, T. Mažár 7

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 11, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 1100 divákov

Diváci videli šláger extraligy, ktorý bol vyvrcholením nadstavbovej časti. Lepšie začali domáci hráči, hostia sa začali presadzovať až pred koncom prvého polčasu, v ktorom získali trojgólový náskok 18:15. Prešovčania využili svoje skúsenosti a po zmene strán si ustrážili náskok až do konca. Víťazstvom 36:32 si zabezpečili prvenstvo v tabuľke po nadstavbovej časti.

HC SPORTA Hlohovec - 1. MHK Košice 33:29 (18:11)

Najviac gólov: Ľ. Ďuriš 8, F. Zaťko 8/2, S. Mažár 7/1 - Fuňak 8, P. Hruščák 7/1, Hriňák 5

Pok. hody: 3/3 - 5/2, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Zubo a Novák, 500 divákov

Hlohovčania rozhodli o výsledku zápasu už do polčasovej prestávky, keď v 24. min viedli 15:6. Potom dostala príležitosť domáca lavička a hostia postupne znížili manko na prijateľný výsledok. Víťazné stretnutie v pomere 33:29 sledoval z tribúny aj nový tréner HC SPORTA Martin Lipták.

Konečná tabuľka A-skupiny (o 1. - 5. miesto):

1. Tatran Prešov 8 8 0 0 284:209 16 (0)

2. HC Štart Nové Zámky 8 6 0 2 259:227 16 (4)

3. HC SPORTA Hlohovec 8 3 0 5 220:234 9 (3)

4. HC winLand Michalovce 8 2 1 5 199:244 7 (2)

5. 1. MHK Košice 8 0 1 7 215:263 2 (1)

Hádzaná - TIPOS extraliga mužov - nadstavbová časť - B-skupina (skupina o 6. - 8. miesto) - 10. kolo:

ŠKP Bratislava - HK Topoľčany 32:27 (17:12)

Najviac gólov: M. Volentics 6, J. Štepanovský a Kucharík po 4 - Klačanský 6, Buvala a Kováčech po 5

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Pastierik a Cipov, 250 divákov

Domáci viedli od začiatku stretnutia, priebeh mali celý zápas pevne pod kontrolou. V prvom polčase si vypracovali päťgólový náskok (17:12), ten si udržali až do konca zápasu, ktorý vyhrali 32:27.