AKTUALIZOVANÉ 17:57

Sagan skončil tretí v špurte 3. etapy na Tirreno - Adriatico

Víťazom piatkovej etapy sa stal Nór Edvald Boasson Hagen z formácie Sky.

Edvald Boasson Hagen.(Zdroj: TASR/AP)

TERNI. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale predviedol svoje šprintérske schopnosti aj v piatkovej 3. etape pretekov ProTour Tirreno - Adriatico z Indicatore do Terni (178 km), v ktorej finišoval na 3. mieste. Sagan sa na tomto podujatí premiérovo postavil na stupne pre najlepších, vo štvrtok skončil tesne za nimi na štvrtej priečke.

Napriek tomu, že bol po pretekoch Peter Sagan na stupni víťazov, bol značne rozladený.

"Som na seba znova nahnevaný. Celý tím išiel na mňa, perfektne sme počas celého dňa pracovali. Chlapci mi pomáhali, posledné metre ešte výdatne Daniel Oss, tak veľmi sme dnes túžili po víťazstve... Žiaľ, ani dnes mi to nevyšlo, aj keď v závere bolo veľa točivých zákrut a dojazd na kamenných kockách. Bol som tam však v dobrej pozícii, ale v záverečnom špurte som nedokázal predbehnúť Greipela a Hagena. Škrie ma to, pretože som na to dnes mal. Verím, že to ešte odčiním," sprostredkoval TASR slová Sagana jeho manažér Jozef Korbel.

Víťazom piatkovej etapy sa stal Nór Edvald Boasson Hagen z formácie Sky, ktorý v cieľovom špurte nadviazal na úspech svojho tímového kolegu Marka Cavendisha z predchádzajúceho dňa. Na 2. mieste finišoval Nemec André Greipel.

Modrý dres lídra pretekov si udržal Austrálčan Matthew Harley Goss, ktorý finišoval na 6. mieste. Umiestnenie Petra Velitsa a ani celkové poradie oboch slovenských cyklistov zatiaľ nie sú známe.

Hrdinom dňa bol Talian Filippo Savini z tímu Colnago-CSF Inox, ktorý unikol hneď po štarte a pelotón ho dostihol asi 30 km pred cieľom.

Opäť sa rozhodovalo v hromadnom špurte, v ktorom to na dlažobných kockách mal dobre rozohrané predovšetkým Tyler Farrar. Napokon 100 m pred cieľom o náskok prišiel a musel sa uspokojiť so 4. miestom. Dramatický špurt patril Boassonovi Hagenovi.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

3. etapa (Indicatore - Terni, 178 km): 1. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky 4:45:31 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto Belisol, 3. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 4. Tyler Farrar (USA) Garmin-Cervelo, 5. Manuel Belletti (Tal.) AG2R La Mondiale, 6. Matthew Harley Goss (Aus.) GreenEdge všetci čas ako víťaz.

Poradie po 3. etape: 1. Matthew Harley Goss (Aus.) GreenEdge 11:36:44 h, 2. Stuart O´Grady (Aus.) GreenEdge, 3. Cameron Meyer (Aus.) GreenEdge, 4. Sebastian Langevelt (Hol.) GreenEdge všetci +3 s, 5. Tyler Farrar (USA) Garmin, 6. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky obaja +13