Senica vyhrala v Dunajskej Strede 1:0

Zo zápasu Dunajskej Stredy so Senicou.
Zo zápasu Dunajskej Stredy so Senicou. (Autor: TIBOR SOMOGYI - SME)
SITA|10. mar 2012 o 16:32

V 21. kole Corgoň ligy si víťazstvo 1:0 pripísali Zlaté Moravce, ktoré gólom Bernátha vyhrali nad Banskou Bystricou. Rovnakým výsledkom sa skončil súboj Prešova s Trenčínom.

Bystričania nevyužili penaltu

V Zlatých Moravciach sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. min mali domáci výhodu štandardnej situácie, Hruška spätnou prihrávkou vyzval na strelu Babica, jeho delovka však neprešla až k Belicovi. Prebiehala 10. min, keď Pavlenda našiel Babica, ten posadil parádny center na hlavu Bernátha, ktorý svojím premiérovým gólom v drese ViOnu otvoril gólový účet stretnutia.

V 20. min Pavlovičova prudká strela z priameho kompu z 25 m len tesne minula Belicovu bránku. Po polhodine hry Pančíkov center Hučko hlavou poslal do náručia Kuciaka. V 36. min mohlo byť vyrovnané, Hlinkovu prudkú strelu spoza šestnástky Kuciak v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop. Záver prvého dejstva patril Dukle, ale streleckú príležitosť si "vojaci" nevypracovali.

Po zmene strán začali domáci náporom, v 46. min Hruška ponúkol streleckú príležitosť striedajúcemu Hodekovi, ktorý z hranice malého vápna mieril tesne mimo. Vzápätí si obaja úlohy vymenili, ale ani Hruška nemal presnú mušku. V 48. min prišla rýchla kontra domácich, Paur vysunul Husára, ten však premeškal správny okamih na strelu.

V 66. min po faule Majerníka na Matúša mala Dukla výhodu pokutového kopu. Hlinka z bieleho bodu napálil však loptu iba do žrde Kuciakovej bránky. Z následného protiútoku Orávik zoči-voči Belicovi mieril iba do hosťujúceho gólmana. V 78. min Brašeňov center našiel v pokutovom území Matúša, jeho hlavičke do protipohybu chýbali decimetre.

Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, chýbalo iba zakončenie. V závere sa Dukla snažila o vyrovnanie, ale domáci si ustrážili tesné víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 10. Ľ. Bernáth, ŽK: 44. Pavlenda, 66. Majerník, 90. Orávik - 58. M. Matúš, 77. Považanec, 89. Vajda, rozhodovali: Matúš - Slyško, Petríček, 1530 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Babic, Paur (86. Brčák), M. Hruška, M. Husár - Candrák (31. Orávik), Ľ. Bernáth (46. Hodek)

Banská Bystrica: Belic - M. Pančík, Gyömbér, Vajda, Savič (73. M. Kuzma) - Brašeň, Považanec (79. Augustín), Marek Hlinka, T. Hučko - Slančík (60. Laksík), M. Matúš

Hodnotenie trénerov:

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu, keďže sme dali rýchly gól. Po polčase bola Dukla lepšia, behavejšia, nepremenila pokutový kop. V Trnave sme hrali lepšie ako dnes a nakoniec sme v závere nešťastne prehrali. Futbal je už taký. Dnes sme vďačný za tri body."

Štefan Zaťko, tréner Banskej Bystrice: "Keď nedáme gól, nemôžme vyhrať. Tým je povedané všetko."

Späť na začiatok článku

Prešov konečne s víťazstvom

Domáci hráči sa chceli po minulotýždňovej nešťastnej prehre s Košičanmi revanšovať a konečne na domácom trávniku po dlhšej dobe zvíťaziť. Prvý polčas sa hral v solídnom tempe, s väčšou aktivitou domácich. Ako prví zaútočili Trenčania v 3. min, ale Peltierovu krížnu strelu domáci gólman kryl. O päť minút sa dostali do šance aj domáci, no Kolbasovu tutovku Volešák vyrazil.

Tatran sa dočkal gólu v 11. min, keď Mackovu strelu za chrbát Volešáka tečoval Katona. V 22. min sa dostal Peltier až pred Diviša, ale brankár domácich si uchoval čisté konto. O minútu neskôr z hranice šestnástky vypálil Katona, ale jeho delovka smerovala tesne nad brvno trenčianskej svätyne.

Peltier to skúšal aj v 29. min, keď po Horváthovom priamom kope hlavičkoval tesne nad Divišovu bránku. V 40. min do pokutového územia vbehol Papaj, ale jeho strela minula trenčiansku bránku. Vzápätí na opačnej strane Depetrisova strela spoza šestnástky skončila len na ľavej žrdi domácej bránky.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale vo finálnej fáze zlyhali. V 62. min sa hosťujúci Salinas dostal až do pokutového územia, ale jeho krížnu strelu vyrazil Diviš na rohový kop. V 65. min sa do vyloženej šance dostal Papaj, ale zoči-voči Volešákovi netrafil bránku.

Tribúny zmĺkli v 71. min, keď sa do šance dostal Depetris, ale jeho nepresná strela išla vedľa pravej žrde Divišovej brány. Divákov zdvihol zo sedadiel hosťujúci Radovanovič, keď si v 76. min takmer strelil vlastný gól.

V posledných minútach zápasu hostia pritlačili domácich, ale obrana zeleno-bielych tlak ustála. Tatran si po piatich prehrách za sebou pripísal víťazstvo na domácom trávniku.

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 11. Katona, ŽK: 37. Guba, 42. Papaj - 42. Holúbek, 82. Čögley, rozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Lieskovský, 1830 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, Štetina, Krob - P. Petráš - Papaj, Katona, Macko (46. Piter-Bučko), Zošák - Guba (51. Beglaryan, 87. Dolný)

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (59. Radovanovič) - Báez (59. S. Štefánik) - L. Peltier, V. Horváth, Salinas (83. Hlohovský), Mazan - Depetris

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Dnes sme hrali proti dobrému tímu. Nevyhrali sme už deväť zápasov, a preto si víťazstvo veľmi ceníme. Naši chlapci hrali so srdcom. V druhom polčase bol Trenčín lepším mužstvom, no naši chceli vyhrať a napokon zápas zvládli."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Videli sme rušné stretnutie. Nepremenili sme svoje šance a domáci udreli. V druhom polčase sme diktovali tempo hry, ale chýbala nám rozvaha a finálna prihrávka."

Gajdošík rozhodol o bodoch pre Senicu

Domáci pohrozili hneď v úvodnej minúte, keď Kordičova strela len tesne minula horný roh senickej brány. Na opačnej strane po rohovom kope minula lopta cieľ po hlavičke Diarrassouba.

Obe mužstvá hrali v rýchlom tempe, hostia využívali svoju výškovú prevahu, nakopávali loptu do pokutového územia a neraz bolo pred dunajskostredskou bránou horúco.

Domáci udržiavali so Seničanmi tempo, nebol zreteľný priepastný rozdiel medzi postavením oboch tímov v tabuľke. Hostia napriek tomu pôsobili kompaktnejším dojmom a mali vo svojom strede viac individualít. V druhom polčase Seničania zvýšili svoju aktivitu a pri strele Kóňu a nožničkách Križka sa vyznamenal brankár Kučera.

V 73. min stŕpli domáci diváci, keď Divišova strela trafila tyč dunajskostredskej brány. V 79. min si na center po rohovom kope najvyššie vyskočil hosťujúci Gajdošík a otvoril skóre zápasu. Hostia mohli svoje víťazstvo prikrášliť v závere zápasu, ale brankár Kučera zneškodnil hlavičku Strnada.

DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 79. Gajdošík. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Prodanovič, Laštovka, Kabele - Kalabiška, Diarrassouba, Gajdošík. 1897 divákov.

Dunajská Streda: Kučera - Laštovka, Marcin, Prodanovič, Urbánek (66. Matúš) - Nikolič, Lénárth (74. Hanták), Boya, Kabele (85. Csölle) - Kordič, Delarge

Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito, Gajdošík, Leal - Križko (71. Strnad), Kóňa, Černý (90. Wilaars) - Diviš, Kalabiška - Diarrassouba (46. Blackburn).

Krisztián Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Pred týždňom po zápase so Slovanom povedal pán Weiss, že sme podali vynikajúci výkon. Teraz to potvrdil aj pán Griga. Zdá sa, že trpíme na krásu. My však potrebujeme body."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Bol to dobrý zápas. Musím pogratulovať súperovi k vynikajúcemu výkonu. Bol to vyrovnaný zápas a my sme vyhrali šťastne po štandardnej situácii."

Domov»Futbalnet»Senica vyhrala v Dunajskej Strede 1:0