AKTUALIZOVANÉ 21:34

Slovan zdolal Žilinu 4:2, v sérii vedie už 2:0

Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali v druhom zápase štvrťfinále play off Žilinou 4:2. Trenčín vybojoval víťazstvo 5:4 po samostatných nájazdoch.

(Zdroj: SITA)

Po dvoch dňoch voľna séria pokračuje na ľade Žiliny v utorok a v stredu.

Trenčianski hokejisti zvíťazil na ľade Popradu 5:4 po samostatných nájazdoch a domov tak idú za stavu 1:1 na zápasy.

Výsledky:

Slovan vedie v sérii už 2:0

Žilinčania začali aktívne a hneď s prvou formáciou ohrozili bránku. Následne si vybojovali presilovku a v nej po spolupráci bratov Hunovcov otvoril skóre Harant. Aj ďalšie minúty patrili hosťom, ktorí bez problémov eliminovali bezzubých protivníkov a v aréne sa rozpútal piskot.

Až v 8. minúte tribúny rozrušila šanca Hudáčka. Tretinu však celú ovládli hráči Žiliny, ktorí systematickým celoplošným korčuľovaním držali Slovan na dištanc, hoci sami tiež neboli príliš nebezpeční. Túto 20-minútovku rozbili aj časté vylúčenia.

V nezáživnom trende sa pokračovalo aj po prestávke a zlomila to takmer presná polovica riadneho času - Skokan poslal presný pas pred bránku na Ďatelinku a bolo vyrovnané. O chvíľu už Slovan viedol vďaka pohotovej strele Bartánusa.

Domáci pokračovali v nápore, ale pribrzdilo ich vylúčenie a hoci sa potrestaný Ďatelinka vrátil do hry, hneď nato Róbert Huna zavesil na 2:2.

Na začiatku tretej časti pomohla Slovanu dostať sa do tempa štvorminútová presilovka, ktorá sa z väčšej časti preniesla z druhého dejstva. Po tlaku celej formácie sa Preisingerovi vydarila dorážka a favorit šiel do vedenia.

Aj keď hokejovej krásy bolo na ľade priemerne, zápas gradoval drámou a nasadením oboch tímov. Slovan bol v útočnom pásme jedovatejší, lenže nevyužil niekoľko šancí a v záverečných minútach sa bránil tlaku hostí. Polminútu pred koncom ich z neho vyslobodil gól do prázdnej bránky počas power play Žiliny.

HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) - stav série: 2:0

Góly: 31. Ďatelinka (D. Skokan, M. Sloboda), 32. M. Bartánus (P. Frühauf, Lipiansky), 44. Preisinger (D. Skokan, D. Buc), 60. L. Hudáček (P. Frühauf) - 1. Harant (Róbert Huna, Richard Huna), 38. Róbert Huna (D. Devečka, Sivák)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lauff - Korba, Stano, 6463 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, P. Frühauf, Luža, I. Ďatelinka, Štajnoch, Jerofejevs, L. Kozák, Jass - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, M. Sloboda, Kukumberg - M. Bakoš, Bulík, D. Skokan - D. Buc, Preisinger, Harvey

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Dlouhý, Harant, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Drábek - Kubiš, Linet, Smotrila

Pozápasové hodnotenie:

Roman Stantien, asistent trénera Slovana: "Chceli sme dvakrát vyhrať, vyhrali sme a s tým istým zámerom ideme do Žiliny. Dnes sme mali zlý začiatok, ale od druhej tretiny to bolo už lepšie a záver sme zvládli."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Zápas ako cez kopirák, opäť sme doplatili na to, že Slovan má skúsenejšie mužstvo. Ideme domov síce bez víťazstva, ale som hrdý na našich chlapcov. Dali do toho srdce a ja verím, že do Bratislavy sa ešte vrátime."

Trenčín vybojoval prvý bod do série

Skóre otvoril už v 2. minúte popradský Balán, ktorý sa odhodlal k dravému prieniku, položil si brankára, obišiel bránku a zasunul. Zdalo sa, že zápas sa bude vyvíjať podľa tradičného scenára v prospech Popradu, ale opak bol pravdou. Hostí gól nezlomil a v 6. minúte bolo vyrovnané po góle Mikulu, ktorý potrestal zmätky v domácej obrane.

V 9. minúte dostal Trenčanov do vedenia Filo, keď v oslabení zužitkoval ideálny pas z hokejky Trefného. Hostia boli na koni, aj naďalej hrozili a neboli ďaleko od tretieho gólu. V závere tretiny však museli čeliť presilovke Popradu o dvoch hráčov, ktorú premenil kanonier Kuľha na vyrovnávajúci gól po strele spoza kruhov.

V prostrednej časti sa stretnutie spočiatku na dlhé minúty odohrávalo v miernejšom tempe ako to úvodné, ubudlo agresivity aj osobných súbojov na hranici pravidiel. Hra sa však opäť pritvrdila a trestné lavice zohrieval čoraz väčší počet hráčov.

Presilovky však nedokázali tímy využiť a získať psychickú výhodu na svoju stranu. Poradilo sa to napokon Popradčanom v 36. minúte, keď Koskinen predviedol brilantnú individuálnu akciu, na konci ktorej posunul puk voľnému Škovirovi a ten zakončil do prázdnej bránky. Minútu pred koncom tretiny trafil do čierneho od modrej aj Fabian, čím poslal Popradčanov do kabín s upokojujúcim dvojgólovým náskokom.

V záverečnej časti vrhol Trenčín všetky sily do útoku a začal vytrvalo ostreľovať popradskú bránku. Úsilie hostí prinieslo kontaktný gól v 45. minúte, keď Sojčík tečoval strelu Fabuša. Obaja súperi stupňovali tempo, osobné súboje vrcholili a hráči sa striedali na trestných laviciach. Trenčania tlačili puk do bránky a podarilo sa im to v 58. minúte, keď po prekvapivej strele vyrovnal Mikula a poslal zápas do predĺženia.

V úvode predĺženia sa Poprad ubránil presilovke, v ktorej mohol rozhodnúť Fabuš aj Melichárek. Na druhej strane v sľubnej šanci zaváhal Suchý. Hoci si hostia vytvorili viac gólových príležitostí, Melicherčíka sa im prekonať nepodarilo. V samostatných nájazdoch uspel Fabuš, ktorému kontroval nechytateľnou strelou Kuľha. Kým Vaic a Svitana nastrelili tyčku, Sojčík namieril presne medzi nohy a vyrovnal stav série na 1:1.

HK Poprad - Dukla Trenčín 4:5 pp a sn (2:2, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 2. Balán (Tavželj), 19. Kuľha (R. Suchý), 36. Škovira (Balán, R. Suchý), 39. Fabian (R. Rapáč) - 6. O. Mikula (M. Filo), 9. M. Filo (Trefný), 45. Sojčík (Gabriš, M. Filo), 58. O. Mikula (Tybor), rozhodujúci sam. nájazd: Sojčík

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Kuľha (Poprad) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Baluška - Gajan, J. Tvrdoň, 3440 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, Strömberg, R. Rapáč - Škovira, S.Takáč

Trenčín: V. Kováč - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, Nechala, Imrich - Pardavý, Melichárek, P. Fabuš - J. Gašparovič, A. Šťastný, Daňo - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - P. Kopecký, M. Filo, O. Mikula