Cibulková prehrala v Indian Wells v 3. kole

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. mar 2012 o 21:56

Slovenská jednotka, ktorá vlani postúpila v Indian Wells do osemfinále, si z Kalifornie odnáša prémiu 21.291 USD.

INDIAN WELLS. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells (dotácia 4,546 milióna USD).

Ako nasadená šestnástka prehrala s dvadsaťjednotkou "pavúka" Taliankou Robertou Vinciovou po vyše dvaapolhodinovej trojsetovej bitke 7:6 (5), 0:6 a 4:6.

V rozhodujúcom dejstve nevyužila vedenie 4:2. Vinciová nadviazala na triumf nad Cibulkovou z vlaňajšieho semifinále v holandskom Hertogenboschi a vyrovnala vzájomnú bilanciu na 2:2.

Vinciová mala v prvom sete duelu s Cibulkovou trikrát brejk k dobru a za stavu 5:4 podávala na víťazstvo v sete. Cibulková však dokázala vždy zakontrovať a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 6:5 premenila po 68 minútach vďaka esu v poradí druhý setbal.

Druhé dejstvo bolo v réžii Vinciovej, ktorá lepšie zvládla koncovky vyrovnaných gemov a Cibulkovej uštedrila "kanára".

V rozhodujúcom sete si Slovenka po brejku v piatom geme vybudovala náskok 4:2. Vinciová však v ďalščích minútach získala štyri gemy za sebou a zabezpečila si postup do osemfinále, v ktorom nastúpi proti víťazke súboja medzi druhou nasadenou Ruskou Mariou Šarapovovou a Rumunkou Simonou Halepovou.