Piešťany vyrovnali finále prvej ligy na 3:3

TASR|13. mar 2012 o 20:14

Piešťanskí hokejisti si v utorňajšom zápase finále play off 1. ligy vynútili rozhodujúci siedmy duel, keď na svojom ľade zdolali Bardejov 5:2.

PIEŠŤANY. Séria sa tak vo štvrtok presunie späť na východ republiky, kde sa definitívne rozhodne o držiteľovi titulu i o tom, či sa v tejto sezóne bude hrať baráž o extraligu. Bardejov ako farma Košíc totiž nemôže postúpiť a v prípade jeho výhry, by v najvyššej súťaži zotrvala Nitra.

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 2. Románek, 36. Haring, 55. Bokroš, 60. Haring, 60. Románek - 15. Petruška, 23. Baláž. Rozhodcovia: Baluška, Müllner - Kacej, Orolin, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1832 divákov.

stav série: 3:3

Piešťany boli v úvode duelu aktívnejšie a udreli už v 2. minúte pri presilovke. V bardejovskej sieti skončila hneď prvá strela, ktorú vypálil domáci kapitán Románek. O pár minút neskôr spálil ďalšiu príležitosť Lisoň a vzápätí nepochodil ani Ďuriš, jeho pokus zastavili hostia na bránkovej čiare. V ďalších minútach tempo upadlo a Bardejov sa dostal do duelu. V 15. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať vďaka presnej strele Petrušku.

Druhú časť odštartovali lepšie "východniari". Piešťanskí hokejisti nedôsledne bránili a nedokázali vyhodiť puk z pásma, za čo ich zblízka potrestal Baláž. Taktovku hry prebrali hostia a ešte niekoľkokrát dobre zahrozili. Piešťany pritom hrali dve presilovky, nič z nich však nevyťažili. Naopak mohli udrieť pri vlastnom oslabení, ale Pupákov nájazd v poslednej sekunde zastavil obranca Bardejova. V 36. minúte sa už domáci priaznivci mohli radovať. Haring sa presadil pomedzi dvojicu obrancov a zasunul puk za bezmocného Martona.

Tretia tretina bola vyrovnaná a ani jedno mužstvo si dlho nevedelo vypracovať väčší tlak. V 55. minúte však hosťujúci Gráčik poslal tvrdo na ľad Mišuru a rozhodcovia ho poslali na trestnú. Piešťany si s ponúknutou výhodou poradili ukážkovo, keď sa už po 12 sekundách presadil tvrdou strelou Bokroš a rozhodol o ich triumfe. V poslednej minúte pridal dva góly ešte Haring a Románek.

Domov»Hokej»Slovensko»Piešťany vyrovnali finále prvej ligy na 3:3