Iuventa zdolala Most 38:31

SITA|14. mar 2012 o 20:54

V stretnutiach 24. kola ženskej hádzanárskej WHIL si poradili hádzanárky Michaloviec s Mostom 38:31.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 24. kola ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 38:31 (22:16)

Najviac gólov: Tobiašová 8/1, Wollingerová a Geričová po 6 - Martinková 11, Beňušková 8, Crhová 6/1

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, ČK: Dvořáková (Most) za 3 vylúčenia, rozhodovali: J. Volentics a Záhradník (obaja SR), 1000 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný až do 16. min, keď na ukazovateli svietil stav 9:9. Následne však začali na palubovke dominovať domáce Michalovčanky, ktoré si pred odchodom do kabín vypracovali solídny 6-gólový náskok. Po zmene strán si víťazstvo nad Mostom ustrážili až do konca.

HK Danlog Partizánske - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 38:19 (19:10)

Najviac gólov: Šáteková 9, Blažeková 7, Michnová 6/3 - Šimáková 5/3, J. Vargová 3, Behinská a Lenčéšová po 3/1

Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 400 divákov

Hráčky domáceho Partizánskeho boli počas celého zápasu citeľne lepšie, prejavila sa ich väčšia skúsenosť a napokon zvíťazili nad tímom Nitra-Sereď vysoko o 19 gólov.

ŠKP Piccard Senec - TJ Sokol Písek 25:29 (12:14)

Najviac gólov: Neštická 7/1, Kodajová 5/2, Štetáková 5 - Luzumová 9/1, Borovská 8, Stellnerová 5

Pok. hody: 6/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 100 divákov

Vo vyrovnanom zápase hráčky domáceho Piccardu Senec napokon doplatili na technické chyby, ktoré ich súper z Písku potrestal a odviezol si víťazstvo o 4 góly.

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 29:29 (14:14)

Najviac gólov: K. Černá 7, Knedlíková a Kutlvašrová po 6 - Růžičková 9, Gebre Selassieová 6, Kelarová 5

Pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Halada a Pavlád (obaja ČR), 120 divákov

Stretnutie bolo od úvodu až do konca mimoriadne vyrovnané, ani jedno z družstiev si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Už nerozhodný stav po prvom polčase akoby predznamenal konečnú remízu, ktorá napokon bola logickým vyústením.

Handball Club Zlín - TJ Házená Jindřichov Hradec 34:21 (15:11)

Najviac gólov: Poznarová a Brzósková po 6, Budayová 5 - Krupicová 6, Zbožínková 4, Bubeníková 3

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Novotný a Samek (obaja ČR), 320 divákov

Jindřichov Hradec v prvom polčase ako - tak vzdoroval domácim vďaka dobrému výkonu brankárky Bezpalcovej. Po zmene strán však akoby už bolo na palubovke len jedno družstvo: hráčky Zlína si začali počínať uvoľnenejšie a zaslúžene zvíťazili o 13 gólov.

DHC Sokol Poruba - HK Britterm Veselí nad Moravou 26:29 (14:14)

Najviac gólov: Dubajová 10, Vítková 5, Chrenková 4 - Súkenníková a Drotárová po 7, Rajnohová 5

Pok. hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 530 divákov

Stretnutie v Porube bolo vyrovnané do 15. min, následne Veselí odskočilo o tri góly. Do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu 14:14. Po zmene strán platil rovnaký obraz hry, v závere sa hosťujúce hráčky dostali do trojgólového vedenia a zvíťazili.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Iuventa zdolala Most 38:31