Thorpovi prvý pokus o olympiádu nevyšiel

(Autor: SITA/AP)
SITA|16. mar 2012 o 12:21

Austrálsky plavec musí naďalej bojovať o postup na olympijské hry v Londýne.

ADELAIDE. Päťnásobný olympijský víťaz v plávaní Ian Thorpe premárnil svoju prvú možnosť kvalifikovať sa do Londýna.

V piatkovom semifinále na 200 m voľný spôsob na národnom šampionáte v Adelaide dostal zo seba iba čas 1:49,91 min, ktorý nestačil na postup do osemčlenného finále.

Zatiaľ čo 1:49,16 min z raňajšej rozplavby ho vynieslo na piatu priečku, večer skončil až dvanásty, hoci po prvej stovke ešte figuroval vo svojom semifinále na druhom mieste. V druhej polovici ale neudržal tempo a finišoval až na piatej priečke. Najrýchlejší bol Ryan Napoleon - 1:47,51.

"Po solídnej rannej rozplavbe som hrozne sklamaný. Dúfal som, že dokážem ešte zrýchliť, ale posledných 50 metrov bolo utrpením. Prejavilo sa málo súťažných skúseností z uplynulých 18 mesiacov," priznal 29-ročný Thorpe, ktorý sa po piatich rokoch vrátil do súťažných bazénov vlani v novembri.

Druhú a poslednú šancu kvalifikovať sa na Hry XXX. olympiády do Londýna bude mať na polovičnej krauliarskej trati.

Podobne dopadla aj ďalšia austrálska navrátilkyňa Libby Trickettová, ktorá však bola k účasti na OH oveľa bližšie ako Thorpe. Od postupového druhého miesta vo finále 100 motýlik ju delilo 76 stotín sekundy. Skončila tretia za dvojicou Alicia Couttsová, Jessicah Schipperová a zlato z Pekingu nebude v tejto disciplíne obhajovať.