Kližan neuspel vo finále štvorhry na challengeri v Rabate

SITA|16. mar 2012 o 19:59

Slovenský tenista Martin Kližan a Francúz Stéphane Robert nasadení ako štvrtí neuspeli vo finále štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v marockom Rabate

RABAT. (dotácia 30 000 eur, antuka vonku), keď podľahli španielsko-argentínskej dvojici Inigo Cervantes-Huegun a Federico Delbonis.

V prvom sete zvíťazil Kližan s Robertom v pomere 7:6 (3), v druhom však prehrali jednoznačne 1:6 a o víťazoch rozhodol zápasový tajbrejk a v ňom úspech nenasadeného páru 10:5.

Kližan a Robert získali 48 bodov do príslušného rebríčka a spoločný šek na 1100 eur.

Martin Kližan má šancu vylepšiť si náladu vo finále dvojhry. Súperom 22-ročného Bratislavčana vo finále miestnej singlovej súťaže bude o 8 rokov starší Talian Filippo Volandri (60.) nasadený ako prvý

Štvorhra - finále:

Cervantes-Huegun, Federico Delbonis (Šp./Arg.) - Martin Kližan, Stéphane Robert (SR/Fr.-4) 6:7 (3), 6:1, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 93 minút