Azarenková vyhrala aj turnaj v Indian Wells

Victoria Azarenková.
Victoria Azarenková. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. mar 2012 o 20:41

Azarenková má šancu vyrovnať rekord Martiny Hingisovej, ktorá v roku 1997 vyhrala 37 zápasov v rade.

INDIAN WELLS. Bieloruská tenistka Victoria Azarenková triumfovala aj na prestížnom turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells (dotácia 4,828 milióna dolárov) a natiahla tohtoročnú víťaznú sériu už na 23 zápasov.

Svetová jednotka si v repríze finále grandslamového Australian Open poradila s dvojkou "pavúka" Ruskou Mariou Šarapovovou za 87 minút hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:3.

"Vika" si pripísala na konto celkovo dvanásty titul, už štvrtý v tejto sezóne, šampiónka z Melbourne nenašla premožiteľku ani v Sydney a v Dauhe.

Azarenková má stále šancu vyrovnať rekord Švajčiarky Martiny Hingisovej, ktorá v roku 1997 vyhrala v úvode sezóny 37 zápasov v rade. Vďaka triumfu v Indian Wells zinkasuje prémiu 1 milión dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 1000 bodov.

Finálový zápas v kalifornskej púštnej oáze sa v mnohom podobal na súboj o titul na Australian Open. Šarapovová držala s Azarenkovou krok iba v úvode prvého setu.

V ďalších minútach Bieloruska ovládla centrálny dvorec, vďaka agresívnym úderom od základnej čiary a výbornému pohybu získavala jeden fiftín za druhým. Za stavu 5:3 v druhom sete premenila pri podaní Šarapovovej hneď prvý mečbal.

Azarenková mala po zisku titulu v Indian Wells veľkú radosť. "O takomto fantastickom úvode sezóny sa mi ani len nesnívalo. Som veľmi šťastná, že dokážem podávať konštantné výkony. Ak som chcela dnes vo finále uspieť, musela som hrať od prvej do poslednej loptičky maximálne koncentrovane, pretože Maria je veľká bojovníčka. Vďaka disciplinovanému a profesionálnemu výkonu som slávila úspech," povedala Azarenková pre akreditované médiá.