Slovenské hádzanárky zabojovali o ME výhrou nad Talianskom

SITA|21. mar 2012 o 19:33

Slovenky sú v tabuľke na 3. priečke za Dánkami a Chorvátkami.

SALERNO. Slovenské reprezentantky si v kvalifikácii hádzanárok o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku vybojovali prvé dva body. V stredajšom stretnutí 3. kola 6. skupiny potvrdili úlohu favoritiek a v Salerne zdolali domáce Talianky 25:19 (12:9).

Slovenky sú v tabuľke naďalej na 3. priečke za Dánkami a Chorvátkami, ktorým momentálne patria postupové pozície na kontinentálny šampionát.

Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá budú môcť zvýšiť svoje bodové konto v odvete s outsiderom skupiny, ktorá je v Hlohovci na programe v nedeľu 25. 3. od 18.00 h.

Výsledky - streda:

Taliansko - Slovensko 19:25 (9:12)

Vo vyrovnanom prvom polčase naklonili Slovenky skóre na svoju stranu v jeho závere, keď sa od stavu 9:8 odpútali od súperiek trojgólovou šnúrou. Tie ich náskok pár sekúnd pred prestávkou mierne skorigovali, keď znížili na 9:12.

Zverenkám kouča Sabadku vyšiel vstup do druhého dejstva. Gólmi Dubajovej, Pilekovej a dvakrát Tóthovej sa ujali v 34. min vedenia 16:9 a domáci tréner si zobral oddychový čas. Talianky potom znížili na 11:16, ale hráčky v červených dresoch ich vzápätí pribrzdili zvýšením na 20:12.

Domáce sa však nevzdávali, povzbudzované divákmi sa v 52. min dotiahli na 17:22. Premenená sedmička kanonierky Tóthovej a góly krídelníčok Stuparičovej a Súkenníkovej Talianky zastavili.

Slovenské družstvo vyhrávalo 25:17 a víťazstvo už z rúk nepustilo, hoci dovolilo skorigovať Taliankam na 19:25 z pohľadu domácich hádzanárok. Za najlepšiu hráčku tímu SR vyhlásili Alžbetu Tóthovú.

Peter Sabadka (tréner SR): "Musím dievčatá pochváliť za dnešný kolektívny výkon, z ktorého išla pozitívna emócia. Prezentovali sa kontaktnou obranou, vyvíjali na súpera tlak a z veľmi dobrej defenzívy, za ktorou stála spoľahlivá brankárka Zuzka Školková, prechádzali do rýchlych kontier. Na druhý polčas sme nastúpili koncentrovane, súperovi sme odskočili a rozhodli o osude duelu. Tieňom stretnutia je zranenie Wollingerovej, ktorá musela ísť s lekárom na ošetrenie do nemocnice."

4. Taliansko 3 0 0 3 56:92 0

Doterajšie výsledky: Dánsko - SR 36:24, Chorvátsko - Taliansko 40:15, SR - Chorvátsko 23:34, Taliansko - Dánsko 22:27, Taliansko - SR 19:25

Najbližší program 6. kvalifikačnej skupiny - 4. kolo:

sobota 24. 3.: Dánsko - Chorvátsko (17.00 h, Randers)

nedeľa 25. 3.: Slovensko - Taliansko (18.00, Hlohovec)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenské hádzanárky zabojovali o ME výhrou nad Talianskom