Senica postúpila v pohári cez Slovan, rozhodli penalty

Senica sa v súboji o postup do finále stretne s tímom ViOn Zlaté Moravce.

(Zdroj: SITA)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

BRATISLAVA. Futbalisti FK Senica sa stali poslednými semifinalistami 43. ročníka Slovenského pohára 2011/2012 - Slovnaft Cupu, keď vyradili obhajcu trofeje Slovan Bratislava.

Zverenci trénera Stanislava Grigu síce prehrali v stredajšej štvrťfinálovej odvete na Pasienkoch 0:2, ale v rozhodujúcom jedenástkovom rozstrele vyhrali 4:2 a kvalifikovali sa tak do ďalšej fázy.

Senica sa v súboji o postup do finále stretne s tímom ViOn Zlaté Moravce. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí MŠK Žilina a Dukla Banská Bystrica.

Prvé zápasy semifinále sa hrajú 17. apríla, odvety potom 24. apríla. Finále je na programe 8. mája v Bardejove.

Slovnaft Cup (Slovenský pohár) 2011/2012 - štvrťfinále - odvetný zápas:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (0:0), prvý zápas 0:2 - nasledujú pokutové kopy

Góly: 83. Halenár, 89. Milinkovič, ŽK: 26. E. Grendel, 61. Bagayoko, 74. Dosoudil, 90.+ Milinkovič - 27. T. Kóňa, 38. Strnad, 61. Leal, 74. R. Blackburn, 83. J. Gajdošík, ČK: 55. Strnad (Senica), rozhodujú: Vnuk - D. Hrčka, Lieskovský, 1450 divákov

Slovan: P. Kováč - Bagayoko, Dosoudil, Had, Kolčák (65. Piliev) - Kopúnek - Kladrubský (57. Mészáros), Milinkovič, E. Grendel - Halenár, Szarka (59. O. Smetana)

Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito, J. Gajdošík, Leal - Strnad - Jaroslav Diviš (60. Wijlaars) , T. Kóňa, M. Ďurica (9. Križko) - Kalabiška (86. Hošek) - R. Blackburn

Hostia začali aktívnejšie, ale nebezpečnejšie náznaky mali v prvom polčase početnými zraneniami oslabení slovanisti.

Po necelej štvrťhodine hry skóroval hlavou domáci Szarka, ale gól pre ofsajd neplatil. Belasí zo svojej aktivity vyťažili len sympatickú strelu Kladrubského a krížny pokus Milinkoviča, ktorý s námahou vytesnil Bolek na rohový kop. Potom sa však dlho hralo len medzi šestnástkami. Až v závere polčasu mohli pohroziť belasí zo štandardných situácií, ale priame kopy Halenára a kapitána Milinkoviča mali ku gólu ďaleko.

Krátko po zmene strán našiel Kalabiška v šestnástke Diviša, ale jeho volej z dobrej parkety do brány nesmeroval. Už o minútu neskôr rozhodca Vnuk dal prísne priamo červenú kartu Strnadovi (mal už predtým žltú) za faul v šestnástke na Kladrubského.

Kontaktný gól však Milinkovič z penalty nedal, pretože namieril do brvna. V 75. minúte poslal hlavný arbiter do šatne trénera hostí, ktorý protestoval proti tomu, že agresívny a úmyselný faul Dosoudila na Kóňu ocenil len žltou kartou.

Belasí napriek početnej prevahe nedokázali súpera výraznejšie zatlačiť, no napriek tomu sa dočkali. Hadovu nakopnutú loptu do šestnástky predĺžil hlavou Smetana a Halenár ľavačkou oživil nádej na predĺženie - 1:0. V závere rozhodca prísne posúdil faul na domácich a Milinkovič spoza šestnástky poslal loptu do šibenice - 2:0.

Líder belasých mohol krátko na to aj rozhodnúť, ale jeho technická strela z priameho kopu tesne minula žrď. Na rad tak prišiel jedenástkový rozstrel a v ňom triumf hostí, ktorí sa prvýkrát dostali do semifinále národného pohára.

Hodnotenia trénerov:

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "V prvom rade gratulujem Senici k postupu, v druhom rade sme síce v konečnom účtovaní nepostúpili, ale toto víťazstvo nám pomôže. Hráči totiž dreli a chceli. Nezvládli síce penalty, ale to sa stáva. Mrzí nás vypadnutie, ale taký je futbal. V podstate sme hrali celý zápas do plných. Emócie boli na oboch stranách, ale Senica hrala v Bratislave pokojnejšie. My sme si postup prehrali v prvom zápase, takže zrejme aj tie penalty dopadli tak, ako mali. Domáci pohár je síce najľahšia cesta do Európy, ale my máme ešte významnejší cieľ, ktorý chceme splniť. Verím, že Senici prehru vrátime v lige a pôjdeme svojou cestou."

Libor Fašiang, asistent trénera Senice: "Odohrali sme oba pohárové zápasy proti kvalitnému súperovi, ale aj proti rozhodcom. O to je ten náš postup cennejší. Išli sme do odvety s tým, aby sme odohrali kvalitný zápas. Nechceli sme inkasovať gól, čo sa nám dlhšie darilo, ale v závere sme inkasovali za okolností, ktoré ste videli. Čo sa týka vylúčenia Strnada, bolo to prísne. V prípade žltej karty Dosoudila hráč domácich vôbec nemal záujem o hru. Trénovali sme penalty, ale po vývoji tohto zápasu sme už nemali čo stratiť."