Cibulková s Hantuchovou sú v Miami v 3. kole

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
TASR|24. mar 2012 o 08:14

Slovenské tenistky Dominika Cibulková s Danielou Hantuchovou sa prebojovali do 3. kola dvojhry na turnaji WTA Sony Ericsson Open v Miami.

Slovenské tenistky Dominika Cibulková s Danielou Hantuchovou sa prebojovali do 3. kola dvojhry na turnaji WTA Sony Ericsson Open v Miami (dotácia 4,828 mili. dolárov).

MIAMI. Cibulková si v druhom kole ako nasadená šestnástka poradila s Gruzínkou Annou Tatišviliovou za 90 minút v dvoch setoch 7:5 a 6:1, v úvodnom dejstve dokázala otočiť z 3:5.

Hantuchová v zápase plnom zvratov ako nasadená dvadsiatka zdolala Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú po takmer dvaapolhodinovej trojsetovej bitke 6:7 (4), 6:2, 7:6 (4) a upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou na 4:0.

Bývalá svetová päťka za stavu 5:4 v rozhodujúcom dejstve nevyužila mečbal, v ďalšom geme po desiaty raz stratila vlastné podanie a Bondarenková išla servovať na víťazstvo v zápase. Hantuchová si však vynútila tajbrejk a hoci v skrátenej hre prehrávala 2:4, šnúrou piatich bodov si napokon zabezpečila účasť medzi elitnou 32-kou.

Cibulková v dueli o postup do osemfinále nastúpi v nedeľu proti Číňanke Ťie Čeng, s ktorou má bilanciu 0:1. V roku 2008 s ňou prehrala na tráve All England Clubu vo Wimbledone. Hantuchová sa v 3. kole stretne so Srbkou Anou Ivanovičovou, s ktorou má negatívnu bilanciu 2:4. Obe Slovenky majú na Floride už teraz istú prémiu 21.000 dolárov a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

"Som veľmi šťastná, že som postúpila do 3. kola. Piatkový zápas bol pre mňa dosť ťažký, pretože Anna hrala veľmi dobre. Spočiatku som pociťovala nervozitu, ale po pár minútach zo mňa opadla a mohla som sa koncentrovať na hru. Dokázala som si to sama uhrať," uviedla prostredníctvom Twitteru Dominika Cibulková, po víťazstve 7:5, 6:1 nad Gruzínkou Annou Tatišviliovou.

dvojhra - 2. kolo:

Dominika CIBULKOVÁ (16-SR) - Anna Tatišviliová (Gr.) 7:5, 6:1

Daniela HANTUCHOVÁ (20-SR) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 6:7 (4), 6:2, 7:6 (4),