AKTUALIZOVANÉ 21.05

Slovan zaváhal s Trenčínom, v Moravciach dva hetriky

Nerozhodne 1:1 sa skončil zápas 23. kola Corgoň ligy medzi B. Bystricou a Nitrou. Slovan zaváhal doma s Trenčínom 2:2, Novák zariadil tesnú výhru Žiliny nad svojím bývalým klubom MFK Košice. Ružomberok vyhral v Zl. Moravciach 5:3, Masaryk a Hodek dali po

(Zdroj: SITA)
Zájazd na zápas Mareka Hamšíka Neapol vs. Lazio >>

Nerozhodne 1:1 sa skončil zápas 23. kola Corgoň ligy medzi Banskou Bystricou a Nitrou. Slovan zaváhal doma s Trenčínom 2:2, Novák zariadil tesnú výhru Žiliny nad svojím bývalým klubom MFK Košice. Ružomberok vyhral v Zl. Moravciach 5:3, Masaryk a Hodek dali po tri góly.

Nitra remizovala v B. Bystrici

Diváci mohli po dobrom sobotnom obede v pokoji v hľadisku zažívať. V komornej atmosfére sa hral v prvom polčase ospanlivý futbal, z ktorého viac mohli vyťažiť o niečo živší domáci. Najväčšiu šancu, v podstate jedinú ozajstnú, zahodil Matúš v 30. min po ideálnom vysunutí od Augustína.

Brankár Hroššo včasným vybehnutím gólu zabránil a Dukla sa tak opäť mohla trápiť s vypracovaním si ďalšej príležitosti. Hostia napriek svojej povesti a úspešnosti na ihriskách súperov veľa v úvodnej polovici zápasu neukázali, Prakticky len jedna akcia, keď Soumahovu strelu v dobrej pozícii zblokoval obranca Poljovka, stála v 13. min za pozornosť.

Viac vzruchu vznikalo na opačnej strane. Najmä 18. minúta bola nabitá nádejnými kombináciami. Najskôr vo finálnej fáze zlyhal Kuzma, no neposlušná lopta sa mu zaplietla pod nohy a nestačil brejk zakončiť. Nasledoval Hučkov rýchly únik a opäť blok a aj Považancov pokus v podstate z čiary brankára Hrošša nezaskočil. Keď sa nedarilo zblízka, či z brejkov, mohlo sa z diaľky, strely však míňali ciel, alebo končili na telách obrancov.

V 23. min technicky kopnuý roh v podaní Augustina vyboxoval na čiare spod brvna Hroššo a vzápätí Hlinka loptu netrafil tak, ako by si želal a klasickým ľuftom bránku neohrozil. Po zmene strán netrvalo dlho, keď domáci úplne zabudli v 48. min vykryť celú pravú stranu a po centri Gajdoša trafil voľný Kroupa hlavičkou presne k pravej žrdi.

V 58. min Boszorádovi stačilo brankára jemne prehodiť, aby navýšil skóre, Belic však jeho úmysel ľahko prečítal. Dukle na vyrovnanie nepomohli dve strely, v 59. Považanca a v 61. slabšia Matúšova, do šestnástky súpera sa však tlačili čoraz viac, chýbal len väčší dôraz.

V 76. min narobila staroti Hroššovi vydarená strela Slančíka, potom ho vystrašil únik Považanca a až Laksík ho v 82. min šibalsky prekonal. Vzápätí Gajdoš vyslal na Belicovu bránku jedovatý pozdrav pod brvno, z ktorého pramenil po zákroku domáceho gólmana len roh. V 88. min po strele Soumaha opečiatkovala lopta brvno a domáci tak neprišli o zaslúženú remízu.

Dukla B. Bystrica - FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 82. Laksík - 48. Kroupa. Rozhodca Sedlák, ŽK: Kaspřák, 1830 divákov.

Dukla B. Bystrica: Belic - Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko - Pančík, Považanec (83. Ľupták), Hlinka, Kuzma (65. Laksík) - Augustín (46. Slančík), Matúš

FC Nitra: Hroššo - Kaspřák, Murín, Tóth, Harbulák - Šimončič - Boszorád, Soumah, Moravčík (68. Držík), Cleber (46. Gajdoš)- Kroupa

Tréneri hodnotia:

Štefan Zaťko, kouč B. Bystrice: "Remíza bola zaslúžená, bolo to kvalitné ligové stretnutie, v ktorom keby sme my premenili šancu na vedúci gól, mohol byť priebeh iný. S jedným bodom sa dá žiť a ja musím hráčom poďakovať, že nepriaznivý stav dokázali zvrátiť a vybojovať cenný bod."

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Myslím si, že to bolo slušné stretnutie. V prvom polčase boli dôraznejší domáci, mali aj šancu, ktorú Hroššo vychytal. Po zmene strán sme boli zasa aktívnejší my, strelili sme gól, druhú šancu Boszorád nepremenil, pod tlakom domáci vyrovnali, na koncu Soumah nastrelil brvno, no remíza je podľa mňa spravodlivá."

Trenčín zaskočil Slovan

Ideálne futbalové počasie prilákalo na Pasienky síce len 2215 divákov, tí však sledovali svižnú hru v podaní oboch tímov. Po úvodnom oťukávaní mohol otvoriť skóre v 14. minúte Smetana, trenčianskeho gólmana Volešáka však na bránkovej čiare zastúpil kapitán Kleščík. O päť minút neskôr zaujal Piliev, ktorý sa uvoľnil na ľavej strane a takmer zakrútil loptu do vzdialenejšieho vinkla.

Vzruch priniesla 25. minúta, keď sa najprv lopta po priamom kope Halenára odrazila od brvna na čiaru a von, vzápätí sa neujala ani Smetanova hlavička a na druhej strane vyslal Salinas prvý strelecký pokus na Putnockého. V 35. minúte odpískal hlavný rozhodca Leško spornú malú domov v neprospech Trenčína, Had však zvnútra šestnástky napálil loptu len do vybiehajúceho Baeza.

Belasým sa podarilo zúročiť prevahu v 39. minúte, keď Mészáros dostal prihrávku za chrbát súperovej obrany, obišiel Volešáka a poslal loptu do prázdnej brány - 1:0. Domáci sa z vedenie tešili len chvíľu, lebo o štyri minúty neskôr zakončil rýchly protiútok hostí strelou do Putnockého protipohybu Hlohovský - 1:1.

Divácky zaujímavý futbal pokračoval aj po zmene strán, hoci už nie v takom tempe. V 48. minúte musel predviesť svoje kvality Putnocký, ktorého natiahol nebezpečným priamym kopom Salinas. Na opačnej strane sa oprel do lopty Halenár, jeho strela však skončila len na bočnej sieti. Slovan poslal opäť do vedenia v 75. minúte Smetana, ktorý prekonal Volešáka prudkou hlavičkou po rohovom kope - 2:1.

Zriedkavý jav sa udial v 79. minúte, keď pri súboji Volešáka so striedajúcim Szarkom praskla lopta. Vyrovnanie mal na kopačke Mazáň, ale v rozhodujúcej chvíli poslal loptu mimo priestoru troch žrdí. Body sa však napokon predsa len delili, keď práve Mazáň nastrelil žrď a ďalší striedajúci hráč Depetris poslal loptu do prázdnej brány - 2:2.

Slovan mohol napokon aj prehrať, Putnocký však v nadstavenom čase vytesnil Peltierovu strelu.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:2 (1:1)

Góly: 39. Mészáros, 75. Smetana - 43. Hlohovský, 87. Depetris. Rozhodovali: Leško - Balko, Tomčík, ŽK: Mészáros, Kladrubský, Szarka - Štyvar, 2215 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Jánošík, Had, Kolčák (90. Čermák) - Kladrubský, Kopúnek - Meszáros, Halenár, Piliev (77. Szarka) - Smetana (80. Konečný)

AS Trenčín: Volešák - Čögley (83. Depetris), Kleščík, Diakite, Holúbek - Baez - Peltier, Štefánik (57. Diaz), Salinas, Hlohovský (67. Mazáň) - Štyvar

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Škoda toho výsledku. Dnes sme hrali konečne dobre, mali sme veľa šancí, ale nedali sme góly. Trenčín uhral bod a hoci som ich videl hrať aj lepšie, nakoniec takmer zvíťazili. Aj taký je však futbal. Pri absencii kľúčových hráčov podali tí, čo dostali šancu, dobrý výkon. Dnes budeme myslím dobre spať, lebo bola tam kvalita, ochota behať aj bojovať."

Adrián Guľa, tréner AS: "Myslím, že to bol dobrý zápas, z našej strany herne disciplinovaný. Vedeli sme, že to bude otvorený duel a budú šance na protiútoky. Dôležitá bola rýchla odpoveď po inkasovanom góle a nespanikárili sme ani po druhom. Mužstvo našlo morálnu silu a bolo odmenené gólom na 2:2. V nadstavenom čase navyše predviedol súperov brankár geniálny zákrok, mohli sme aj vyhrať. Bod však berieme, je od majstra, sme zaň vďační. Podarilo sa nám to tímovým výkonom."

Novák porazil svoj bývalý tím

V prvej polovici zápasu sa hralo väčšinou v strede poľa. Obaja súperi vychádzali zo zabezpečenej obrany, smerom dopredu bola aktívnejšia Žilina. Prvú väčšiu šancu si domáci vypracovali v 12. min, Majtán vysunul na súperovej polovici Picha, ten sa pokúsil prelobovať Tofiloskiho, ale lopta letela mimo.

Maboukov center sprava do šestnástky v 19. min tiež „zaváňal“ gólom, ale Majtánovi ani Pichovi sa nepodarilo pred súperovou bránou spracovať loptu. Hostia na nasťahovali do žilinskej šestnástky v 27. min, po Karašovej tečovanej strele kopali roh, ale domáci hráči odkopli loptu do bezpečnej vzdialenosti od svojej brány.

V 38. min si otvorili stelecký účet v žltozelenom drese bývalý hráč Košíc Ján Novák, jeho strela najprv trafila ľavú žrď a potom skončila za bránkovou čiarou. O dve minúty neskôr nebezpečne vystrelil na opačnej strane Kuzma, ale brankár Rakovan jeho pokus zlikvidoval.

Hneď po prestávke si urobil miesto na hranici veľkého vápna košický Tóth, nakoniec zvolil namiesto strely prihrávku a odrazená lopta skončila v Krnáčových rukách. Ďalšiu strelu do priestoru medzi žrde poslal v 50. min z diaľky kapitán hostí Šinglár, ale žilinský brankár bol opäť na mieste. Košičania sa od začiatku druhého polčasu viac tlačili pred domácu bránu.

V 52. min sa po nedorozumení Žilinčanov dostala lopta k voľnému Diabymu, ktorému však v brejku zabránilo jeho postavenie mimo hry. Hrotový útočník hostí pripravil Žilinčanom ešte niekoľko horúcich chvíľ, ale vyrovnávajúci gól sa mu streliť nepodarilo.

V 59. min mohla Žilina poistiť svoje vedenie, ale tentoraz Novák pálil zblízka nad. Peknú strelu poslal na košickú bránu v 75. min striedajúci Deza, Tofiloski ju však vytlačil nad. Domácim sa postupne podarilo vyrovnať hru, držať loptu čo najďalej od svojej brány a po bojovnom výkone dotiahnuť zápas do víťazného konca.

MŠK Žilina - MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 38. Ján Novák, ŽK: 79. Gergel, 82. Mabouka - 90.+ Sekulič, 90. + Nurkovič, rozhodovali: Pavlík - Súkeníková, Špivák, 2337 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (73. Deza), Bello, Pich (90.+ Mihálik) - T. Majtán, Ján Novák (61. Gergel)

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Redžepi, Sekulič - Isola (65. Skvašík), Šinglár - Karaš, K. Kuzma (79. Kubík), Bukata (65. Nurkovič) - K. Diaby

Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "V prvom polčase sme dobre kombinovali, začali sme tlakom, dali sme aj vedúci gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala, niekedy mali Košice v strede poľa navrch, preto som aj urobil zmenu. V závere sme boli zasa lepší my. Som spokojný s hráčmi, s ich prístupom. Teší ma, že sme zápas zvládli."

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Mal som inú predstavu o našej hre. Svoje mužstvo môžem pochváliť iba za plnenie defenzívnych úloh. Dopredu to bolo horšie, bránu Žiliny sme ohrozili iba raz. Z tohto pohľadu sme v Žiline sklamali. Dúfam, že sa v ďalšom zápase rehabilitujeme."

V Moravciach súboj trojgólových Hodek vs Masaryk. Tri body berie Ruža

V stretnutí tabuľkových susedov sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 9. min sa Hoferica predral až pred Kuciaka, avšak koncovku nezvládol.

Z následnej kontry Hodek vysunul Candráka, ten sa rútil sám na bránku, jeho strelu však zastavila noha padajúceho Zicha. Ako prvý sa tešili z gólu hostia, keď Lásik nezištne vysunul Ďubeka, ktorý s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia - 0:1.

Vyrovnanie priniesla 19. min, keď parádnu akciu po osi Luhový - Candrák Hodek rutinérsky zakončil - 1:1.

Do vedenia išli opäť hostia v 26. min, keď Ďubek vybojoval loptu, spätnou prihrávkou našiel Masaryka a ten z uhla prekonal Kuciaka. Hneď po rozohraní domáci vyrobili závar v pokutovom území hostí, Luhového strele chýbali decimetre.

V závere prvého dejstva Hruška posadil center na hlavu Luhového, jeho hlavička však nenarobila Zichovi problémy.

Do druhého polčasu vstúpila "Ruža" priam rozprávkovo. V 47. min Lásik spoza šestnástky prízemnou strelou prekvapil Kuciaka - 1:3.

Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď Masaryk využil nedorozumenie domácich a zvýšil už na 4:1 z pohľadu hostí. V 55. min mohol korigovať výsledok Candrák, ale sám pred brankárom mieril iba do Zicha. Po hodine hry mohol Masaryk skompletizovať hetrik, Kuciak ho však vychytal. Už o päť minút bol v pokutovom území faulovaný Hoferica a z nariadenej jedenástky Masaryk predsa len dosiahol hetrik - 1:5.

V týchto fázach stretnutia Ružomberok dominoval na hracej ploche. V 70. min sa ocitol sám pred Kuciakom Greššák, zo šiestich metrov mieril iba do neho. Záver stretnutia patril domácim. V 73. min upravil na 2:5 po Orávikovom centri stretlou z prvej Hodek.

Strelecké preteky však pokračovali aj naďalej. V 80. min po centri Hrušku parádnou hlavičkou skompletizoval druhý hetrik v zápase Hodek - 3:5. V bláznivom súboji sa napokon zo zisku troch bodov radovali hostia.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 3:5 (1:2)

Góly: 19., 73. a 80. Hodek - 26., 48. a 65. Masaryk (tretí z pok. kopu), 13. Ďubek, 47. Lásik, ŽK: 39. Zich, 71. Kostelný (obaja Ružomberok), rozhodovali: Hracho - Vorel, Brendza, 1452 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavlovič (66. Peter Farkaš), Chren, M. Husár - M. Hruška - Orávik, Martin Luhový (75. Bernáth), Babič, Candrák - Hodek

Ružomberok: Zich - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (88. Vavrík), Lásik, Hoferica, Onyango (75. Pekár) - Markovič (84. Poliaček), Masaryk

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Sme verní svojmu futbalu. Vedeli sme, že dnes hostia prídu hrať otvorený futbal. V obrane to máme momentálne rozhádzané, pretože nám chýbajú niektorí hráči. Vstup do druhého polčasu sme nezvládli. Napriek stavu 1:5 sme hrali až do konca. Okrem dvoch gólov sme zahodili ešte ďalšie príležitosti."

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: "Som rád, že sme toto stretnutie zvládli, pretože sme nemali dobrú sériu. Bol to bláznivý zápas, ktorý sa však musel divákom páčiť. Osem gólov sa v našich podmienbach len tak nevidí. Myslím, že rozhodol vstup do druhého polčasu. V závere sme si však zbytočne komplikovali situáciu."

Senica nedala Prešovu gól

Seničania, ktorí mali v nohách náročný stredajší zápas štvrťfinále Slovnaft Cup-u, museli už v 14. min prehltnúť nepríjemnú pilulku, keď sa im zranil kapitán Gajdošík.

Ešte predtým však mohli otvoriť skóre zápasu hostia, Katonovu strelu z 20 m po chybnej rozohrávke senickej obrany zastavilo brvno Bolekovej brány.

Na druhej strane v 20. min Ďuricov center takmer skončil za chrbátom brankára Jakuba Diviša, ktorý loptu s námahou vyrazil na roh. V 29. min si vytvorili obe mužstvá po jednej šanci. Najskôr Prešovčan Guba nebezpečne vystrelil, ale lopta letela tesne nad bránu.

Na druhej strane po centri Leala zle loptu vyrazil prešovský gólman, ale Jaroslav Diviš v ťažkej pozícii nenamieril presne. V nadstavenom čase prvého polčasu Seničania pekne zakombinovali, ale koncovke Martina Ďuricu chýbala presnosť. Začiatok druhého polčasu bol z oboch strán oveľa aktívnejší. Do útoku sa viac tlačili domáci, pričom Prešovčania využívali nebezpečné kontry.

V 49. min po krídelnej akcii Zošáka zakončoval zvnútra pokutového územia Katona, ale lopta po jeho strele minula pravú žrď domácej brány. O minút neskôr na druhej strane sa triasla konštrukcia prešovskej brány, keď po prihrávke Ďuricu strieľal pravačkou Černý. V 53. min podnikli Seničania rýchly protiútok, na konci ktorého bola tvrdá strela Jaroslava Diviša, ktorú jeho menovec v bráne hostí vyrazil na roh.

V 58. min po strele Gubu lopta skončila na pravej žrdi Bolekovej brány. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa, až v záverečných 10 minútach, keď už Prešovčania boli viditeľne spokojní s bodom, vyvinuli Seničania tlak

. Dvakrát sa dostal do zakončenia aktívny Jaroslav Diviš, najskôr po rohu Ďuricu sa lopta po jeho hlavičke obtrela o brvno prešovskej brány a potom po kombinácii loptu po jeho tvrdej strele vyrazil prešovský brankár a pred dobiehajúcim Bolinhom ju hosťujúci obrancovia odvrátili do bezpečia.

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 32. Jaroslav Diviš, 43. Križko, 69. M. Ďurica, 73. Bolinha - 11. Lipták, 67. Štetina, 79. Krajník, rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Žákech, 1258 divákov

Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito, J. Gajdošík (14. P. Pavlík), Leal - Križko, T. Kóňa - Jaroslav Diviš, J. Černý (61. Bolinha), M. Ďurica - R. Blackburn (74. Hošek)

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Heidenreich - Lipták - Lysjuk (46. Papaj), P. Katona, M. Adam (55. Štetina), Zošák - Guba (74. Střihavka)

Libor Fašiang, asistent trénera Senice: "V prvom polčase sme hrali príliš upracovane. Po prestávke sme sa zlepšili, vytvorili sme si aj nejaké šance, ale bez gólového efektu. Mrzí ma, že v posledných troch zápasoch sme nedokázali skórovať. Toto je momentálne naša najväčšia indispozícia. V zápase sme prišli o kľúčového hráča, kapitána Gajdošíka. Pred nasledujúcim nahusteným programom je to pre nás veľká strata"

Sergej Kovalec, tréner Tatrana: "Senica mala za sebou ťažký pohárový zápas. Dnes to bol výborné stretnutie so šancami na oboch stranách. S výkonom svojich zverencov som veľmi spokojný."