Slovenské hádzanárky opäť zdolali Talianky

SITA|25. mar 2012 o 19:39

Istotu účasti na kontinentálnom šampionáte už majú Chorvátky.

HLOHOVEC. Slovenské hádzanárske reprezentantky si na konto pripísali druhé víťazstvo v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku.

Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá splnili úlohu favoritiek v nedeľňajšom stretnutí 4. kola 6. skupiny, keď v Hlohovci zdolali Talianky 23:15 (13:8).

Slovenky sa dvoma tohtotýždňovými výhrami v súbojoch s talianskymi hráčkami bodov dotiahli v tabuľke na Dánky, s ktorými 30. mája zvedú rozhodujúci súboj o druhú postupovú priečku.

Istotu účasti na kontinentálnom šampionáte už majú Chorvátky, ktoré v doterajších štyroch dueloch 6. skupiny nestratili ani bod.

Výsledky - kvalifikácia ME 2012 - ženy - 6. skupina - 4. kolo - nedeľa:

Slovensko - Taliansko 23:15 (13:8)

Zostava a góly SR: Z. Školková, Túrociová, Súlovská - Trochtová, Kovaličková, Stuparičová 4, Súkenníková 2, Pileková 3/1, Blažeková, A. Tóthová 2, Dubajová 7/3, Drotárová, Košíková 4, Michnová 1

Najviac gólov za Taliansko: Pocaterrová 3, Gangová 3/1

pok. hody: 6/4 - 4/2, vylúčené: 8 - 6, rozhodovali: Kuz a Žoba (obaja Ukr.), 600 divákov

Rozpačitý úvod plný nepresností najmä zo slovenskej strany využili hostky a ujali sa vedenia 2:0. Prvý gól domácich dosiahla na konci 6. min Stuparičová, predtým A. Tóthová zaváhala z pokutového hodu. Úspešnejšie si počínala Dubajová, ktorá dvoma sedmičkami poslala svoje družstvo v 9. min prvýkrát do vedenia (3:2).

Slovenkám patril záver prvej štvrťhodiny, keď sa šnúrou štyroch gólov odpútali na 8:4 a po zvýšení na 9:4 si kouč súpera zobral oddychový čas. Taliankam však príliš nepomohol, keďže v 19. min prehrávali 4:10 a v 25. min 6:12. Potom síce doma gólmi znížili, no posledné slovo v I. polčase mala Košíková, ktorá pred prestávkou upravila stav na 13:8.

Srdnato bojujúce hostky sa na začiatku druhej desaťminútovky druhého dejstva dotiahli na 14:16 a nebyť brankárky Školkovej, výsledok mohol byť z ich pohľadu ešte priaznivejší.

Slovenky sa v útoku trápili, o čom svedčia aj tri strelené góly za 18 minút hry. Streleckú smolu pretrhla po 13 minútach Košíková (17:14 v 49. min) a tá istá hráčka vzápätí poistila vedenie na 18:14. Slovenky už víťazstvo z rúk nepustili a napokon triumfovali 23:15.

Tréner SR Peter Sabadka: "Chceli sme hrať so zabezpečenou obranou a do rýchlych protiútokov, čo sa nám aj čiastočne darilo. Zahodili sme ale veľa čistých šancí a veľmi dobre zachytala aj súperova brankárka, takže sa nám nepodarilo zvíťaziť vyšším rozdielom. V každom prípade som spokojný s kompaktnou obranou a s víťazstvom."

4. Taliansko 4 0 0 4 71:115 0

Doterajšie výsledky: Dánsko - SR 36:24, Chorvátsko - Taliansko 40:15, SR - Chorvátsko 23:34, Taliansko - Dánsko 22:27, Taliansko - SR 19:25, Chorvátsko - Dánsko 21:19, Dánsko - Chorvátsko 27:31, SR - Taliansko 23:15