Hádzanári N. Zámkov a Hlohovca postúpili do semifinále

Košičania prvýkrát v sérii zaváhali, na palubovke michalovského HC winLand prehrali tesne 21:23.

BRATISLAVA. Hádzanári HC Štart Nové Zámky a HC SPORTA Hlohovec sú už v semifinále play-off po úspešných výsledkoch v tohtotýždňových tretích stretnutiach.

Hráči 1. MHK Košice prvý postupový mečbal nevyužili, ale stále ich delí už len jedno víťazstvo od účasti medzi najlepším kvartetom Tipos extraligy mužov 2011/2012.

Novozámčania vyhrali v piatok v domácom prostredí nad ŠKP Bratislava 31:24 (20:14) a v sérii triumfovali 3:0 na zápasy takisto ako Hlohovčania, ktorí si poradili v sobotňajšom stretnutí s hráčmi MŠK Považská Bystrica 34:27 (15:13).

Košičania prvýkrát v sérii zaváhali, na palubovke michalovského HC winLand prehrali tesne 21:23 (9:14). O svojom prípadnom postupe budú môcť rozhodnúť vo štvrtom meraní síl na domácej pôde 11. apríla.

Hádzanári Tatrana Prešov, ktorí obhajujú majstrovský titul, po návrate z nemeckého Magdeburgu, kde podľahli v odvety štvrťfinále Pohára EHF 22:26, úspešne zvládli dohrávku druhého duelu štvrťfinálovej série najvyššej slovenskej súťaže mužov.

V Topoľčanoch s prehľadom zvíťazili v gólovej prestrelke nad domácim HK 47:36 (21:16) a majú semifinále na dosah. Tretí zápas je na programe v stredu 28. 3. v Prešove.

Súhrn výsledkov piatkových, sobotňajších a nedeľňajších stretnutí štvrťfinále play-off Tipos extraligy v hádzanej mužov (hrá sa na 3 víťazstvá):

PIATOK

HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 31:24 (20:14) - konečný výsledok série: 3:0, Nové Zámky postúpili do semifinále

Najviac gólov: Rábek 12/2, Kurka 8, T. Straňovský 4/1 - Kucharík a M. Volentics po 7/2, J. Štepanovský 4

Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčení: 8 - 3, ČK: R. Horváth za tri vylúčenia, Kurka za faul - J. Štepanovský za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 780 divákov

Tretí zápas štvrťfinálovej série mal približne rovnaký scenár ako prvé dva. Bratislavčania vládali s dychom asi 10 minút - viedli 5:4. Potom Novozámčania päťgólovou šnúrou obrátili vývoj a napokon bezpečne vyhrali prvý polčas 20:14. Po zmene strán sa však postupne až príliš uspokojili a v polovici druhej časti hostia znížili na 22:25. Domáci vtedy znova zapli na vyššie obrátky a utvorili si náskok, ktorý si udržali až do konca. V najmenšom možnom počte duelov postúpili do semifinále play-off.

SOBOTA

HC SPORTA Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 34:27 (15:13) - konečný stav série 3:0, Hlohovec postúpil do semifinále

Najviac gólov: S. Mažár a Tallo po 9, F. Zaťko 6 - Vallo 10, Firit a J. Kozák po 5

Pok. hody: 0 - 2/1, vylúčení: 7 - 3, ČK: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1000 divákov

Hoci Sporta viedla v priebehu celého úvodného polčasu (najviac v 22. min 12:8), Považania nevzdávali šancu na semifinále a držali s domácimi krok. Definitívne súpera položili domáci na lopatky v druhom dejstve v rozpätí štyroch minút, keď z 21:19 zvýšili najmä zásluhou Zaťka na 25:19 a zaslúžene sa stali ďalšími semifinalistami.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 23:21 (14:9) - stav série 1:2

Najviac gólov: Pilipenko 7/1, Holdoš 4, Tybulevič a Pilník po 3 - Hruščák 6/2, Pecha 4, Bokol 3

Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov

Michalovce začali veľmi dobre, v 8. min vyhrávali 4:1, ale hostia zakrátko otočili vo svoj prospech. Pred koncom prvého polčasu si domáci vypracovali päťgólový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Dramatický záver patril Košičanom, ale Michalovčania si už víťazstvo postrážili a znížili stav série na

NEDEĽA

HK Topoľčany - Tatran Prešov 36:47 (16:21) - stav série: 0:2

Najviac gólov: Hurtiš 10, Klačanský 6, Kováčech 5 - Antl a Číp po 9, T. Mažár 8

Pok. hody: 1/1 - 5/4 , vylúčení: 6 - 4, ČK: Kukrika (Prešov), rozhodovali: Haščík a Oťapka, 320 divákov

Hosťujúci Prešovčania nepretržite mali vývoj vo svojich rukách. V prvom polčase v Topoľčanoch si vybudovali 5-gólový náskok, ktorý v druhej časti postupne zveľadili na konečný 11-gólový rozdiel v ich prospech. Zaslúžene zvýšili svoje vedenie v tejto štvrťfinálovej sérii na 2:0.