Slovan vyhral nad Trenčínom aj druhé semifinále

(Autor: SITA)
TASR|26. mar 2012 o 20:38

Hokejisti Slovana Bratislava vedú v sérii s Duklou Trenčín 2:0, keď vyhrali v druhom domácom zápase 6:4.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v druhom zápase semifinále play off Tipsport extraligy nad Duklou Trenčín 6:4 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:0. Duel bol dlho veľmi vyrovnaný a domáci si pripísali triumf vďaka dvom gólom Bulíka v záverečnej desaťminútovke.

Vo štvrtok sa séria presťahuje do Trenčína.

Po zápase:

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Začali sme veľmi divokú tretinu, našťastie sa nám vždy podarilo odpovedať na vedenie Trenčína. Keď sme sa dostali do vedenia, tak sme sa trochu upokojili. Vedieme 2:0 na zápasy, s tým sme do toho išli. V Trenčíne chceme podať kvalitný výkon a získať aspoň jednu výhru."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Bol to veľmi zaujímavý zápas, hlavne prvá tretina bola ladená v útočnom zmysle. Trikrát sme sa dostali do vedenia a trikrát sme inkasovali. Slovan ukázal v rozhodujúcich chvíľach väčšie skúsenosti a zápas dotiahol do víťazného konca. Zbrane však neskladáme, máme pred sebou dva domáce zápasy a tam sme silní."

Tomáš Bulík, útočník Slovana: "Sami sme z toho boli prekvapení. Oba tímy chceli hlavne brániť a po prvej tretine bolo 3:3, takže tréneri asi neboli nadšení. Povedali sme si, že to musíme hrať lepšie. Rozhodla tretia tretina, v ktorej sme asi našli trochu viac síl."

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 6:4 (3:3, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Hudáček (Lipiansky, Šatan), 9. Šatan (Lipiansky, Švarný), 13. Štajnoch (Lipiansky), 26. Hudáček (Šatan, Lipiansky), 50. Bulík (Skokan), 54. Bulík (Buc, Skokan) - 2. Fabuš (Biro), 5. Šťastný (Fabuš, Pardavý), 11. Sojčík (Tybor, Nechala), 42. Melichárek (Fabuš, Biro). Rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Bundil, Gajan, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 8434 divákov.

stav série: 2:0

Slovan Bratislava: Karhunen (11. Konrád) - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Kudrna, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bartánus, Kukumberg, Hudec - Skokan, Bulík, Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc

Dukla Trenčín: Kováč (13. Hiadlovský) - Gabriš, Biro, Hlubuček, Nechala, Trefný, Bednár, Imrich, Habšuda - Pardavý, Melichárek, Fabuš - Gašparovič, Šťastný, Daňo - Tybor, Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, Kopecký

Druhý semifinálový duel medzi Slovanom a Duklou mal divoký úvod, keď diváci videli za 13 minút šesť gólov a oba tímy striedali brankárov. Domáci sa od začiatku pustili do súpera, ale zabudli na zadné vrátka a tak im už v 2. minúte unikol Fabuš a blafákom prekonal Karhunena. Bratislavčania odpovedali o ďalšie dve minúty vďaka pohotovej strele Hudáčeka, ale o 30 sekúnd viedli opäť Trenčania, keď si Šťastného strelu zrazil do siete jeden z domácich obrancov. Kanonáda pokračovala aj ďalej a v 9. minúte využili belasí presilovku na vyrovnanie. Siedma strela hostí, ktorú v 11. minúte vyslal Sojčík, zase znamenala tretí gól v Karuhnenovej sieti a mladý Fín sa okamžite pýtal striedať. Na jeho miesto naskočil Konrád. O dve minúty bolo znova vyrovnané. Druhú domácu presilovku využil Štajnoch a trenčianskeho gólmana Kováča vystriedal Hiadlovský.

Hostia odštartovali druhú tretinu dvoma presilovkami, ale Konrád si udržal čisté konto. Potom už prebrali taktovku hry domáci a v 26. minúte sa dostali prvýkrát v zápase do vedenia. Po peknej akcii sa na dvakrát presadil Hudáček - 4:3. V ďalších minútach už tempo hry upadlo. Po jednej z nádejných akcií Trenčína sa pred Konrádom strhla menšia šarvátka, no rozhodcovia ju rýchlo zrušili. V závere mohol poistiť vedenie hostí Kukumberg, ktorý prestrelil brankára, ale puk pred bránkovou čiarou zachytil trenčiansky obranca.

Hostia sa do zápasu vrátili hneď v úvode záverečnej časti. Pri presilovke Konrád ešte Fabušovu strelu vyrazil, no len k Melichárkovi a ten sa zblízka nemýlil - 4:4. Trenčania si vypracovali viacero dobrých príležitostí, najmä Pardavého a Daňova "smrdeli" gólom, no Konrád si poradil. A tak udreli domáci. V 51. minúte našiel Skokan zadovkou Bulíka, ten si obkorčuľoval ležiaceho Hiadlovského a bekhendom upravil na 5:4. Ten istý hráč sa presadil aj o tri minúty neskôr a definitívne rozhodol o triumfe domácich.