Cibulková hrala v prvých dvoch setoch úžasne, povedala o výkone Slovenky Viktoria Azarenková, najlepšia tenistka tejto sezóny.

(Zdroj: SITA/AP)

Cibulková hrala v prvých dvoch setoch úžasne. Nátlakovo, agresívne, triafala všetky možné čiary, nemohla som sa dostať do hry, povedala o výkone Slovenky Viktoria Azarenková, najlepšia tenistka tejto sezóny.

BRATISLAVA. Dominika Cibulková neustále dokazuje, že k absolútnej špičke jej chýba veľmi málo. Vie sa vyburcovať vo chvíľach, keď to málokto čaká.

V posledných mesiacoch ju trápil zápal v nohe, čo sa odrazilo aj na výsledkoch. Do turnaja v Miami vyhrala na štyroch turnajoch len jeden zápas. Na Floride však ukázala formu, s ktorou vyhrala na konci roka turnaj v Moskve.

Zápas štvrtého kola na podujatí zo série Masters jej ostane ešte dlho v hlave. Proti Viktorii Azarenkovej siahala na senzačné víťazstvo, ktoré by obletelo svet. S Bieloruskou však prehrala 6:1, 6:7, 5:7.

Suverénka tejto sezóny sa nestačila v prvých dvoch setoch čudovať spôsobu hry, akú na ňu vytiahla drobná Slovenka. „Dominika hrala v prvých dvoch setoch úžasne. Nátlakovo, agresívne, triafala všetky čiary, nemohla som sa dostať do hry,“ pochválila súperku Azarenková.

Spanikárila

Cibulková vyhrala prvý set 6:1 a v druhom viedla 4:0 a 5:2 s tým, že mala výhodu dvoch brejkov. Začal ju však zrádzať servis, ktorý mala dovtedy vyše osemdesiatpercentný.

„Za stavu 5:2 som trochu spanikárila, prestala som ju tlačiť a Azarenková je hráčka, ktorá dokáže využiť každé zaváhanie. Napriek tomu si však myslím, že som odohrala výborný zápas,“ povedala slovenská tenistka pre TASR.

Bieloruska set otočila na 6:5, ale Cibulková sa ani za tohto stavu nevzdala. Vynútila si tajbrejk, k mečbalu sa však nedostala.

Ako kľúčový moment zápasu sa dá označiť Cibulkovej pokazený úder za stavu 7:7. Zbytočne pri ňom riskovala. Jej krížny forhend skončil asi o pol centimetra za čiarou, čo potvrdilo aj jastrabie oko.

„Proti Vike musíte hrať stále s najväčším rizikom. Ak poľavíte, ihneď sa vám to vráti,“ dodala dvadsaťdvaročná Bratislavčanka. V treťom sete sa už zdalo, že Azarenková obrat dokoná, keď na úvod prelomila Slovenke podanie. Cibulková však odpovedala rovnako.

Experti chvália

„Keď Azarenková vyhrala druhý set, pomyslel som si, že to už bude jasné, ale k úderom a nasadeniu, aké predviedla Cibulková v treťom sete, musím vzdať rešpekt,“ napísal vo svojom komentári tenisový expert ESPN Greg Garber.

Cibulková viedla na konci setu 5:4 a 30:0 pri súperkinom podaní, ale Azarenková vytiahla skvelý servis, stav otočila a zobrala súperke ďalší servis. Potom mala naša tenistka ešte jeden brejkbal pri Bieloruskinom podaní, nevyužila ho.

Azarenková využila hneď prvý mečbal a po takmer troch hodinách mohla oslavovať postup do štvrťfinále.

Na body vyhrala 110:100

Cibulkovej dominantná hra bola vidieť aj na číslach, keď svetovú jednotku prevýšila vo víťazných úderoch o triedu pomerom 45:17.

Žiaľ, prevýšila ju aj v nevynútených chybách, ktorých mala až 71, zatiaľ čo víťazka Australian Open 47.

Celkovo na body vyhrala Cibulková, osemnástka rebríčka, 110:100. Výkon Slovenky uznanlivo komentovali tenisové médiá.

„Cibulková hrala loptičky ihneď po odskoku a dokázala diktovať tempo vo väčšine výmien. To sa proti Azarenkovej v tejto sezóne ešte nikomu nepodarilo,“ napísal špecializovaný portál tennis.com.

Napriek tomu však Azarenková rovesníčku zdolala a predĺžila víťaznú sériu na 26 zápasov. Stále tak útočí na rekord Martiny Hingisovej z roku 1997, ktorá začala sezónu tridsiatimi siedmimi výhrami.

Výsledok:

Dominika Cibulková (SR-16) - Viktoria Azarenková (Biel.-1) 6:1, 6:7 (7), 5:7 za 2 hodiny a 47 minút