Trnava vyhrala na trávniku Dukly jasne 3:0

Radosť trnavských futbalistov.
Radosť trnavských futbalistov. (Autor: SITA)
TASR|27. mar 2012 o 19:35

Trnava si v utorňajšom dohrávanom 19. kole Corgoň ligy poradila v Banskej Bystrici s Duklou 3:0. Zlaté Moravce remizovali so Žilinou, DAC s Prešovom. Slovan vyhral v Nitre gólom z 90. minúty, Trenčín v Košiciach zasa z 89.

Trnava si v utorňajšom dohrávanom 19. kole Corgoň ligy poradila v Banskej Bystrici s Duklou 3:0. Zlaté Moravce remizovali doma so Žilinou, Dunajská Streda s Prešovom. Slovan vyhral v Nitre gólom z 90. minúty, Trenčín v Košiciach zasa z 89. Tesne vyhrala aj Senica, v Ružomberku 1:0.

Spartak z Banskej Bystrice s tromi bodmi

Hostia si zápas rozohrali v prvom polčase tak, ako sa na favorita patrilo, dvakrát gólovo zakončili a Dukla mala v šatni o čom premýšľať.

Súperovi v 13. min výrazne pomohla, keď Gyömbér zastavil nedovolene Gašparíka a bol to práve Gašparík, ktorý z penaltovej značky prvýkrát rozvlnil sieť. V 34. min ideálne krížnou nahrávkou Gašparík našiel Bicáka a proti jeho prízemnej strele k ľavej žrdi bol Belic bezmocný.

Trnavčania od prvej minúty pôsobili ofenzívne, no domáci v ničom nezaostávali a tamer vždy vracali požičané. Už v 2. min Pančík vyskúšal postreh Kamenára, potom Gašparík reflex Belica. V rovnakej minúte po rohu Karhana sa Kaufman chytal za hlavu, pretože ňou v dobrom náskoku mieril ponad. O dve minúty neskôr zasa Laksíkova hlaviča skončila v náručí Kamenára a až pokutový kop otvoril gólový účet rušného zápasu.

Najväčšiu šancu Dukly spálil v 15. min Kuzma, keď z 11 metrov po nahrávke Laksíka namieril ponad. Rovnako nepresne sa oprel do lopty v 23. min Pančík, a práve tam väzil najväčší problém strelecky nepresných Bystričanov.

Po zmene strán naservíroval v 50. min priamy kop Pančík na hlavu Hučka a Kamenár na čiare zachránil aj preto, že lopta letela v bezprostrednej blízkosti priamo na neho. Takáto gólová šanca mohla len mrzieť, odvtedy sa dlho nič neudialo a Trnavčania s istotou kontrolovali priebeh.

V 64. premárnil ďalšiu možnosť Slančík strelou zblízka bez prípravy a vysoko ponad. Z následného tlaku vyťažila Dukla spoza šestnástky štipľavú strelu Pančíka, podstatné však bolo, že hostia si ustrážili čisté konto a čas neúprostne odbúdal. V 72. min po rohu Karhana pridal hlavou Kaufman tretí gól a bolo jasné, kto bol na Štiavničkách pánom.

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:3 (0:2)

Góly: 13. Gašparík z pok. kopu, 34. Bicák, 72. Kaufman. Rozhodca Pavlík, ŽK: Gyömbér, Poljovka - Bicák, 2220 divákov.

Dukla B. Bystrica: Belic - Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko (62. Rejdovian) - Pančík, Považanec (82. Ľupták), Hlinka, Kuzma (46. Slančík)- Laksík, Matúš

Spartak Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Hanzel - Procházka (68. Pavelka), Karhan, Čarnota, Bicák (46. Mikovič)- Gašparík, Vyskočil (83. Ciprys)

Tréneri hodnotia:

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súpera sme postavili na nohy hrubými individuálnymi chybami. Darovali sme mu prvé dva góly a to rozhodlo. Chcem sa divákom ospravedlniť za to, čo sme dnes predviedli. Je mi to ľúto. Mrzia ma najmä veľké individuálne chyby pri prvých dvoch góloch, to neuvidíte ani v krajskom prebore, a tiež nepremenené šance, ktorých sme si vytvorili dosť. Futbal treba hrať za každého stavu, či už je 0:0 alebo 0:2."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Chceli sme po domácej prehre s Nitrou doviesť domov z Banskej Bystrice tri body. Navyše, hrali sme proti súperovi, ktorý nás vyradil zo Slovnaft Cupu, takže sme mali dvojitú motiváciu. Videli sme zápas, v ktorom sme mali lepšie brejkové situácie, ale hru v určitej fáze diktoval súper. V prvom polčase sme o našom úspechu rozhodli dvoma gólmi, najmä ten druhý presný zásah nás upokojil. Do druhého polčasu sme však nevstúpili optimálne. Súper nás už nepúšťal do brejkov a nedostávali sme sa ani k prečísleniu. Boli sme prakticky pod tlakom, no v jednej situácii nás podržal brankár Kamenár. Prežili sme to a dali sme ďalší upokojujúci gól. Potom si už hráči zápas ustrážili."

ViOn remizoval s lídrom 1:1

Líder corgoňligového pelotónu vstúpil do stretnutia sebavedome. Na úvodný gól sa čakalo do 10. min, keď Deza poslal prudký prízemný center do pokutového územia, Pich sa dokázal uvoľniť medzi tromi obrancami a nekompromisnou strelou k žrdi nedal Kuciakovi šancu - 0:1.

V 18. min Ján Novák z priameho voľného kopu trafil len brvno bránky Zlatých Moraviec. Domáci sa dostali k zakončeniu v 24. min, keď Hodek priťukol Candrákovi, jeho strelu v poslednej chvíli odvrátil Nunes na rohový kop.

Po polhodine hry pokúšal šťastenu Peter Farkaš, ale jeho prudká strela z 25 metrov preletela ponad Krnačovu bránku. Záverečné minúty prvého dejstva priniesli vzruch na oboch strabnách. Najskôr Orávikova strela spoza šestnástky mierila tesne mimo, na opačnej strane si s pokusom Mabouku poradil Kuciak.

Úvodné minúty druhého dejstva sa niesli v znamení hernej aktivity FC ViOn. V 46. min napriahol z hranice šestnástky Babic, ale stopér Akakpo odvrátil na roh. Vyrovnanie mal na kopačke v 58. min Hodek, ktorého v dobrej pozícii v poslednej chvíli zablokoval Piaček.

V 70. min Barčík vycvičil dvoch obrancov, spätnou prihrávkou vyzval ku strele Picha, ten mieril iba do Farkaša. V 77. min si vymenil loptu Majtán s Pichom, aby následnú jedovatú strelu Majtána vytesnil Kuciak na roh. V nervóznom závere sa domáci snažili o vyrovnanie, ale žilinská defenzíva stála dlho na pevných nohách.

Prišla však 87. minúta, Husár poslal prudký center do malého vápna a ďaleí striedajúci hráč Martin Luhový zblízka vyrovnal. V nadstavenom čase vyhlavičkoval Akakpovu strelu z bránkovej čiary Husár a v samom závere Candrákov nájazd v poslednej chvíli ratoval Mabouka.

FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:1 (0:1)

Góly: 87. Martin Luhový - 10. Pich, ŽK: 17. Pavol Majerník, 50. M. Hruška, 63. Pavlenda - 82. Piaček, 84. Barčík, 89. Pečovský, rozhodovali: Trutz - Benko, T. Somoláni, 1499 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Peter Farkaš (76. M. Husár), Pavol Majerník, Chren - M. Pavlovič - Candrák, Babic (67. Martin Luhový), M. Hruška, Orávik - Hodek (76. Ľ. Bernáth)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Deza (63. S. Angelovič), Škriniar (90. J. Mihálik), Barčík, Pich - J. Novák (63. T. Majtán)

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Na tomto teréne sa len ťažko dalo kombionovať. Po inkasovanom góle sme sa niečo snažili urobiť s výsledkom. Našťastie sa nám to aj v samom závere podarilo."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Dnes sme videli zaujímavý zápas. Prvý polčas bol hore-dole, my sme dali vedúci gól. Druhý polčas súper pritlačil a na konci stretnutia sme inkasovali. Je škoda, že vyrovnavajúci gól prišiel až v závere."

V Dunajskej Strede gól nepadol

Úvod stretnutia mužstiev bojujúcich o záchranu bol veľmi opatrný bez pekných kombinačných akcií a plný nepresností.

Až v 30. minúte sa dostal do bezprostrednnej blízkosti brankára Kučeru Guba a loptu z odkrytej pravej časti brány v poslednej chvíli odkopol Lénárth.

Ten istý hráč v gólovej situácii nevyužil príležitosť, aby hlavičkou prekonal Diviša. Na druhej strane sa vyznamenal domáci brankár Kučera, keď po akcii Gubu v 38. minúte vyboxoval loptu na rohový kop.

Po zmene strán postupne prebrali iniciatívu kombinačne vyspelejší hostia. V domácom tíme sa nedarilo presadiť v útoku osamotenému Delargeovi.

V 65. minúte Štetina zlikvidoval prienik Konžana, k zlepšeniu hry domácich neprispeli ani striedajúci hráči. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času mal víťazný gól na kopačke Katona, ale Kučera bravúrne zasiahol. Napokokon bol nerozhodný výsledok úspechom hostí.

DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov 0:0

Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Laštovka, Kabele, Csölle - Macko, Krajník, 1242 divákov.

DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera - Nikolič, Marcin, Huber, Laštovka - Kabele (80. Kordič), Boya, Lénárth (60. Hözl), Tchami, Matůš (70. Csölle) Delarge

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Štetina - Papaj (75. Heidenreich), Macko, Lipták, Petráš (8. Katona), Zošák Guba (90.+ Beglaryan)

Krisztián Németh, asistent trénera DAC-u: "Počítali sme s troma bodmi, získali sme iba jeden. Bol to zápas o jednom góle. Hráči pod tlakom robia chyby, nie sú presní pri zakončení. Sme však pozitívne naladení a musíme sa dobre pripraviť nas ďalší zápas s Banskou Bystricou."

Sergij Kovalec, tréner Tatrana: "Som spokojný s výkonom mojich hráčov, hrali so srdcom. Boli sme lepší kombinačne, k úplnej spokojnosti nám chýbal iba gól. Petráša som musel striedať pre tržnú ranu na nohe, ktorú mu museli zošívať."

Halenár rozhodol o víťazstve Slovana v 90. minúte

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci a v 5. minúte po rohu Soumaha hlavičkoval tesne nad Šimončič. O šesť minút po akcii Clebera s Boszorádom hlavičkoval nitriansky kapitán Šimončič presnejšie, ale Putnocký bol pozorný. Potom sa dlhší čas hral len medzišestnástkový futbal.

Zaujímavá bola posledná štvrťhodina prvého dejstva. V 33. minúte mohli skóre otvoriť hostia. Smetana predĺžil na Meszárosa a domáci gólman musel zasahovať. O chvíľu mal Slovan ďalšiu tutovku, po štandardke Konečného hlavičkoval Jánošík a Hroššo s námahou vyrážal na roh.

V 44. minúte sa mohli tešiť Nitrania, keď Kolár pekne našiel Boszoráda, no ten z dobrej pozície prestrelil. Poslednú šancu prvého polčasu mal kapitán hostí Kladrubský, zblízka však domáceho brankára neprekonal.

Hneď po zmene strán sa k odrazenej lopte dostal Šimončič, Putnocký ale nemal problémy. V 48. minúte bol po faule na unikajúceho Kolára vylúčený Had. Početná výhoda Nitry trvala síce len desať minút, ale domáci si stihli vytvoriť dve gólové šance.

V 53. minúte Kaspřák poslal dobrú loptu pred bránu, Kroupa so Soumahom však nedočiahli. O štyri minúty sa pekne preštrikoval Soumah, narazil si s Kroupom, no gólman Slovana ho vychytal. V 58. minúte sa sily na ihrisku vyrovnali a hostia mali vzápätí dve dobré možnosti.

Najprv Smetanovu koncovku z dobrej pozície blokoval Tóth na roh a potom Kladrubský zakončoval zblízka vedľa. V 67. minúte pekne potiahol aktívny Soumah a Boszorád strieľal prudko nad. V 81. minúte Kladrubský našiel Šeba, no ten nemieril presne.

Rozuzlenie prišlo v samom závere, keď po faule na Šeba strieľal z priameho kopu prestrelil Halenár všetko čo mu stálo v ceste.

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 90. Halenár. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Čirik, Tóth, Kaspřák - Grendel, Smetana, ČK: 58. Čirik po 2 ŽK - 48. Had za faul, 1559 divákov.

FC Nitra: Hroššo - Kaspřák, Harbulák, Tóth, Čirik - Šimončič - Boszorád, Soumah, Gajdoš (78. Šimonek), Cleber (28. Kolár) - Kroupa

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Jánošík, Had, Konečný (69. Kolčák) - Kopúnek - Meszáros, Kladrubský, Halenár, Grendel (90.+ Szarka) - Smetana (74. Šebo)

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Myslím si, že sme proti kvalitnému súperovi odohrali dobrý zápas. Vytvorili sme si šance, chalani išli na dno svojich možností. Druhý polčas sme chceli súpera napádať, po vylúčení tam bol tlak. Tento zápas si zaslúžil remízu. S výsledkom teda nie som spokojný, ale s hráčmi áno, keďže aj doma konečne ukázali dobrý výkon.

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Dnes to bol veľmi ťažký zápas. Myslím si, že v prvom polčase sme mali iniciatívu na našich kopačkách. V druhom polčase po vylúčení Hada bol tlak Nitry prirodzený. Potom sa však sily vyrovnali. Mužstvo musím pochváliť za bojovnosť a morálku. Som rád, že z ťažkej nitrianskej pôdy si odnášajú tri body."

Trenčín vyhral v Košiciach, Štefánik rozhodol v závere

Úvodnú šancu v zápase mal hosťujúci Štyvar, ktorý si najvyššie vyskočil na center z rohového kopu, no Tofiloski pohotovo zasiahol.

O dve minúty sa ocitol pred domácim gólmanom Salinas, ktorého po peknom centri uvoľnil Baez, jeho zakončenie však skončilo iba nad Tofiloskiho bránou. V 15. minúte už namieril presne Štyvar, ktorý potrestal obrovské zaváhanie Redžepiho vo vlastnej šestnástke a ľavačkou otvoril skóre duelu - 0:1.

Košičania pohrozili v 20. minúte, ale po Kuzmovom nie príliš vydarenom voleji, nemal Volešák veľa práce. O štyri minúty neskôr ten istý hráč netrafil priestor hosťujúcej brány, keď ho pekne našiel prihrávkou Diaby. Kuzma bol aj na konci akcie v 33. minúte, jeho technické zakončenie však letelo nad bránu.

Po ňom ešte preveril pozornosť Volešáka Sekulič, no domáci sa dočkali až dve minúty pred koncom prvého polčasu. Viazanko poslal center z ľavej strany na hlavu Diabyho a ten na radosť domácich priaznivcov zrovnal stav stretnutia - 1:1.

Domáci vstúpili do druhého dejstva aktívnejšie, ale svoje črtajúce sa šance nedokázali pretaviť vo vedúci gól. Na opačnej strane v 54. minúte pohrozil Kleščík, ale lopta z jeho kopačky putovala vysoko nad bránu žlto-modrých. Na opačnej pohrozil Isola, lopta z jeho kopačky mierila tesne nad bránu.

V 64. minúte vyprášil Tofiloskiho rukavice Peltier, ktorý poslal na jeho bránu nebezpečný ďalekonosný projektil. O tri minúty neskôr trafil po štandardke vrchnú konštrukciu brány hostí Kuzma. V 75. minúte bol blízko ku gólu domáci Diaby, ale z päťky trafil iba vonkajšiu konštrukciu trenčianskej brány.

Po ňom poriadne natiahol hosťujúceho brankára Sekulič, stav sa však nezmenil. V 84. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu hostí Peltier, ale Tofiloski si dal pozor. Trenčania si napokon z metropoly východu odviezli tri body, keď sa v 89. minúte presadil Štefánik, ktorý zakončoval do opustenej brány - 1:2.

MFK Košice - AS Trenčín 1:2 (1:1)

Góly: 43. Diaby - 15. Štyvar, 89. Štefánik. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Šinglár - Godál, Diakite, Horváth, 850 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Redžepi, Sekulič - Isola, Šinglár (85. Skvašík) - Karaš (59. Pačinda), Kuzma, Viazanko - Diaby

AS Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Diakite, Holúbek - Štefánik, Baez (90.+ Ševela) - Peltier, Salinas (73. Horváth), Mazan (82. Čögley) - Štyvar

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Od momentu, keď sme dostali gól na 0:1, tak som vedel, že to bude veľmi zložitý a ťažký zápas. Mužstvo začalo pracovať od 20.-25. minúty, zvyšovalo obrátky a podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase bol tímový duch a išli sme jasne za víťazstvom. Ani jeden hráč z nášho mužstva nebol na ihrisku, ktorý by sa uspokojil s remízou. Vytvorili sme si viaceré šance, ale nebolo nám dopriate."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "My sme dnes boli dostatočne túžiaci, herne disciplinovaní a určite šťastnejší ako domáci, ktorí predviedli veľmi solídny výkon. Nám sa podarilo dobre vstúpiť do zápasu, išli sme do vedenia, ale to nám trošičku ublížilo, dostali sme sa potom do situácií, ktoré sa nám podarilo ustáť. My sme čakali na svoju šancu, ktorá prišla. Musím vzdať súperovi hold, ktorý išiel po víťazstve a práve preto sa nám otvorili dvierka."

Senica ide z Ružomberka s tesným víťazstvom

V 3. minúte Diviš využil menšie zaváhanie domáceho ľavého beka Chovanca, zvnútra ružomberskej šestnástky nebezpečne vystrelil a Zich loptu vyrazil na roh.

O štyri minúty neskôr sa zase vo veľkom vápne Senice uvoľnil Masaryk a Bolek so strelou do stredu brány nemal problémy.

V 22. minúte sa domácim divákom zatajil dych po akcii Diviša, keď jeho gólová prihrávka prešla pozdĺž ružomberskej brány a aj o chvíľu na to, po peknej individuálnej akcii Diarrassoubu a Zichovom zákroku.

V 33. minúte Štepanovský stiahol prenikajúceho Masaryka, nasledovala žltá karta, keďže už druhá, pravý obranca hostí musel nedobrovoľne opustiť ihrisko a tak Senica pokračovala len s desiatimi mužmi. V 44. minúte Maslo hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti, no v záklone mieril nad.

V druhom polčase sa napriek domácej presilovke sa dlhšie nič nedialo. Na prvý vzruch sa čakalo do 59. min. keď Lásikovou ďalekonosný pokus z 25 m nad brvno vyboxoval Bolek.

Aj keď Liptáci mali početnú prevahu, nedokázali si vytvoriť výraznejšiu prevahu, ani dobre organizovaného súpera niečím prekvapiť. No v 72. minúte si konečne Ruža vypracovala tutovku, Pekár išiel sám na Boleka, ale z mini súboja vyšiel so štítom gólman hostí.

V 77. minúte však prišla rýchla kontra Senice, keď po prvej strane unikol Blackburn a Wijlaars zasunul loptu do prázdnej brány 0:1. Snaha Ružomberka o vyrovnanie už žiadny efekt nepriniesla.

MFK Ružomberok - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 77. Wijlaars, ŽK: Skalák - Diarrassouba, Štepanovský, Diviš, ČK: 33. Štepanovský (po druhej žltej). Rozhodca: Leško, 1520 divákov.

Ružomberok: Zich - Maslo (82. Poliaček), Nosek, Greššák, Chovanec Lásik - Skalák, Hoferica (56. Serečin), Ďubek Masaryk, Markovič (64. Pekár)

Senica: Bolek - Štepanovský, Pavlík, Gorosito, Leal Križko - Diviš, Kóňa, Wijlaars, Ďurica (74. Kalabiška) Diarrassouba (46. Blackburn, 90.+ Hošek)

Aleš Křeček, tréner MFK Ružomberok: "Mne sa zápas hodnotí horšie. Chceli sme potvrdiť víťazstvo zo Zlatých Moraviec a dotiahnuť sa na Senicu na tri body. Aj na takomto ťažkom teréne sme chceli byť aktívni, mať hru pod kontrolou. V prvom polčase sme si stopercentnú šancu nevytvorili, no bolo tam hodne štandardných situácií i centrov z krajov. Mali sme byť však dôraznejší v pokutovom území. Súper v desiatich sa ešte viac sústredil na obranu a čakal na brejky. Jeden mu napokon aj vyšiel. V druhom polčase sme už mali len jednu šancu. Som z výsledku sklamaný a smutný."

Stanislav Griga, tréner FK Senica: "Kým sme boli jedenásti, hrali sme to, čo sme chceli, boli sme aktívni a dostali sme sa do dvoch gólových príležitostí. Súpera sme v tejto fáze do gólovky nepustili. Po vylúčení hráča sme už akcií smerom dopredu mali menej, no o to zodpovednejšie sme bránili. Tiež treba povedať, že súper mal v druhom polčase len jednu vyloženú príležitosť, keď Bolek výborne zasiahol. Víťazstvo si nesmierne vážime."

Domov»Futbalnet»Trnava vyhrala na trávniku Dukly jasne 3:0