Gáborík prihral na dva góly, Rangers otočili zápas

(Autor: SITA/AP)
SITA|29. mar 2012 o 07:22

Na začiatku druhej tretiny prehrávali Rangers s Winnipegom 0:2, aj vďaka dvom gólovým prihrávkam Gáboríka vyhrali jazdci 4:2.

BRATISLAVA. Hokejisti New York Rangers uspeli v stredajšom zápase zámorskej NHL na ľade Winnipegu Jets v pomere 4:2, na 49 víťazstve v základnej časti sezóny 2011/2012 sa dvoma asistenciami podieľal aj slovenský útočník Marián Gáborík.

Tridsaťročný trenčiansky rodák najprv v 19. min prihral Callahanovi na gól vyrovnávajúci priebežný stav na 2:2 a jeho "podpis" mal aj zásah Stepana z 51. min, ktorý uzavrel skóre zápasu.

"Jazdci" majú na konte 105 bodov, rovnako ako St. Louis Blues. Mužstvo Jaroslava Haláka však zvíťazilo v 48 zápasoch, tento ukazovateľ ho teda posúva za Newyorčanov.

Columbus si na domácom ľade prekvapujúco poradil s Detroitom 4:2. Pre zranenie dvoch brankárov musel v domácej svätyni od začiatku nastúpiť 22-ročný Allen York.

Mladý Kanaďan sa však ofenzívne ladených "červených krídiel" nezľakol, mal 93,5-percentnú úspešnosť zákrokov a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. Pre mladíka to bolo prvé víťazstvo v ôsmom zápase v zámorskej profilige.

V meraní síl dvoch tímov bojujúcich o miestenku do play-off zvíťazil Los Angels v Calgary presvedčivo 3:0. Najväčšiu zásluhu na tom má brankár Jonathan Quick, ktorý dosiahol deviatu nulu v sezónne a prekonal doterajší "bradatý" klubový rekord Rogieho Vachona zo sezóny 1976/1977.

Dallas vyhral v Edmontone 3:1 a je lídrom Pacifickej divízie. Rovnakým pomerom, no víťazstvom domácich, sa skončil zápas Anaheimu so San Jose.

Zaujímavosťou tohto kalifornského šlágru bola skutočnosť, že rozhodcovia v jeho priebehu vylúčili iba jedného hráča, v 9. min si za hákovanie na dve minúty odpočinul obranca "káčerov" Ľubomír Višňovský.

V hosťujúcom tíme nenastúpil Michal Handzuš. V zápase Vancouveru s Coloradom videli diváci iba jeden gól, únikom v oslabení sa oň v závere prvej tretiny postaral krídelník kanadského klubu Chris Higgins.

Winnipeg - NY Rangers 2:4 (Gáborík 0+2)

Góly: 24. Machacek, 25. Little - 28. Del Zotto, 39. Callahan (GÁBORÍK), 44. Boyle, 51. Stepan (GÁBORÍK). Brankári: Pavelec - Lundqvist. Strely na bránku: 24:28. Diváci: 15.004.

Anaheim - San Jose 3:1

Góly: 30. Ryan, 46. Selänne, 60. Perry - 31. Clowe. Brankári: Hiller - Niemi. Strely na bránku: 27:29. Diváci: 14.780.

Columbus - Detroit 4:2

Góly: 7. Prospal, 15. Dorsett, 35. Brassard, 36. Umberger - 17. Zetterberg, 30. Kronwall. Brankári: York - Conklin. Strely na bránku: 31:31. Diváci: 12.432.

Calgary - Los Angeles 0:3

Góly: 6. Mitchell, 25. Brown, 59. Williams. Brankári: Kiprusoff - Quick. Strely na bránku: 19:30. Diváci: 19.289.

Edmonton - Dallas 1:3

Góly: 49. Hemský - 12. Ryder, 26. Ribeiro, 45. Ryder. Brankári: Dubnyk - Lehtonen. Strely na bránku: 32:25. Diváci: 16.839.

Vancouver - Colorado 1:0

Góly: 18. Higgins. Brankári: Schneider - Varlamov. Strely na bránku: 22:43. Diváci: 18.890.