AKTUALIZOVANÉ 21.40

Slovan zdolal Duklu 4:3, je vo finále

Štyri zápasy stačili bratislavskému Slovanu na postup do finále extraligy. Trenčania síce v záverečnej tretine tlačili, ale na víťazstvo to nestačilo.

(Zdroj: SITA)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

TRENČÍN. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtom zápase semifinále play off Tipsport extraligy nad Duklou Trenčín 4:3 a triumfom 4:0 v sérii postúpili do finále, v ktorom sa pobijú o titul s úradujúcim majstrom HC Košice.

"Belasí" v piatkovom stretnutí rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:1. Hráči Dukly si spolu s realizačným tímom po stretnutí prevzali bronzové medaily za celkové tretie miesto v sezóne 2011/12.

Prvý finálový zápas medzi Slovanom a Košicami je na programe v nedeľu 8. apríla v Steel Aréne.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 (1:4, 1:0, 1:0)

konečný stav série 0:4

Góly: 4. Melichárek (Fabuš), 40. Gašparovič (Tybor), 50. Biro (Mikula, Kováč) - 9. Hudáček (Lipiansky, Šatan), 10. Kukumberg (Hudec, Bakoš), 20. Kukumberg (Jerofejevs, Bakoš), 20. Bulík (Skokan, Bartánus). Rozhodovali: D. Konc, Müllner - Stano, Novák, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Buc (Slovan) 10 min za nešportové správania, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6150 divákov (vypredané).

Dukla: Hiadlovský (10. Kováč) - Gabriš, Biro, Hlubuček, Nechala, Nemčík, Bednár, Imrich, Habšuda - Pardavý, Šťastný, Fabuš - Mikula, Melichárek, Sojčík - Tybor, Tvrdoň, Gašparovič - Lelkeš, Filo, Jakúbek

Slovan: Konrád - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bakoš, Kukumberg, Hudec - Skokan, Bulík, Bartánus - Harvey, Preisinger, Buc

Dukla po pomalšom začiatku udrela už v 4. minúte, keď po pravom krídle unikol Melichárek a z prvej strely na Konrádovu bránku otvoril skóre - 1:0.

Eufória na beznádejne vypredanom trenčianskom zimáku trvala do 9. minúty, keď Hudáček so šťastím prestrelil Hiadlovského. O ďalších 34 sekúnd už hostia viedli po tom, čo Hudec v úniku dvoch proti jednému posunul puk Kukumbergovi a ten nezaváhal - 1:2.

Tréner "vojakov" si po tomto momente vybral oddychový čas a do bránky sa postavil Kováč, želaný efekt to však neprinieslo. Slovan do prestávky zveľadil svoj náskok o ďalšie dva góly, o ktoré sa v poslednej minúte postarali v rozpätí 11 sekúnd Kukumberg a Bulík - 1:4.

V prostrednej časti tempo hry upadlo, Slovan pozorne bránil svoje vedenie a striehol sa na rýchle protiútoky.

Jeden z nich prišiel v 39. minúte, keď sa Hudáček dostal do úniku, bol však faulovaný a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kováč ho zlikvidoval a zahrmelo na druhej strane. Iskierku nádeje pre domácich vykresal Gašparovič, ktorý 48 sekúnd pred druhou sirénou zaskočil Konráda - 2:4.

Dukla pokračovala vo svojej snahe aj v tretej dvadsaťminútovke a ešte dramatickejšiu zápletku priniesla 50. minúta, v ktorej obranca Biro po zaváhaní hosťujúcej obrany strelil kontaktný gól - 3:4.

V 55. minúte sa Trenčínu naskytla veľká šanca na vyrovnanie, vylúčenie Ďatelinku však domáci nepotrestali a keďže im nevyšla ani záverečná hra bez brankára, so sezónou sa rozlúčili prehrou 3:4.

Tréneri hodnotia:

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Dnešný zápas rozhodla prvá tretina. V poslednej minúte sme zaspali a dostali dva góly, bol to pre nás šok. Snažili sme sa ešte zápas zdramatizovať a diváci nás vyburcovali, za čo im veľmi pekne ďakujem. Slovan bol však lepším tímom a zaslúžene postúpil do finále."

Ján Neliba, tréner Slovana: "Mali sme skvelý nástup a prvá tretina bola z našej strany výborná. Potom sme však nepochopiteľne poľavili a domáci nás aj vďaka fantastickému obecenstvu dostali pod tlak. Musím sa pokloniť mojim hráčom za to, že sme to v závere udržali. Už sa tešíme na finále s Košicami."