Spartak vyhral v Košiciach 1:0, Trenčín zdolal Ružomberok

Hráč Trnavy Mário Bicák (v popredí) v súboji s Mikulášom Tóthom.
Hráč Trnavy Mário Bicák (v popredí) v súboji s Mikulášom Tóthom. (Autor: TASR)
SITA|31. mar 2012 o 16:30

V 24. kole Corgoň ligy remizovala Žilina s Prešovom 1:1. Trnavčania si pripísali víťazstvo nad Košicami.

Výsledky:

Žilina vybojovala remízu

Domáci začali zápas aktívnejšie, držali loptu a obrana Žiliny museli byť stále v pozore. Prvú vážnejšiu šancu mali Prešovčania v 13. min, keď agilný Adam vysunul Střihavku, ten však zoči-voči Krnáčovi neuspel. O dve minúty strieľal Jakovlev, ale len do rúk brankára hostí.

Tatran bol v prvom polčase aktívnejší a v 24. min mal tutovku na kopačke Adam, ale z otočky trafil len Krnáča. O štyri minúty kričali diváci gól, ale po Střihavkovom prízemnom centri sa nedostal k lopte Adam. Postupom času sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne v strede ihriska.

Šarišania v závere polčasu pritlačili Žilinu na jej polovicu. V 45. min bol faulovaný v pokutovom území domáci Jakovlev a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Adam -

V 52. min sa dostali konečne k slovu aj hostia, keď Barčíkova bomba trafila Diviša v bránke domácich. Na opačnej strane bol v 62. min blízko ku gólu domáci Střihavka, keď jeho hlavičku musel spod brvna vyškriabať Krnáč. Ten istý hráč spálil tutovku o päť minút neskôr, keď prestrelil opustenú bránku "šošonov". Žilinčania boli bezzubí a ich hra vyzerala občas chaoticky.

Domáci boli pri chuti a z tribún sa ozýval potlesk na otvorenej scéne. Žilina udrela z ničoho nič v 81. min, keď Deza zoči-voči Divišovi nezaváhal - 1:1. Od tohto momentu hostia akoby vstali z mŕtvych a domáci hrali len na rýchle brejky. V nadstavenom čase zahodil nemožné domáci Guba, keď zoči-voči Krnáčovi dvakrát nedopravil loptu do siete a zápas sa skončil výsledkom 1:1.

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 45. Marián Adam (z pok. kopu) - 81. Deza, ŽK: 49. Střihavka - 68. Gergel, 84. Barčík, rozhodovali: Matúš - Bobko, Borsányi, 1650 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, L. Štetina, Krob - P. Lipták, Papaj, Marián Adam, Katona (73. Guba), Jakovlev - Střihavka (83. Beglaryan)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Akakpo, Leitner, Ricardo Nunes - Bello (64. Deza), Barčík, Gergel, Pich (89. Žilák) - Majtán, J. Novák (67. Mihálik)

Hodnotenie trénerov:

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Zápas to bol veľmi dobrý. Som nadmieru spokojný s výkonom každého hráča. Dávid Guba mohol rozhodnúť v nadstavenom čase, žiaľ, nepodarilo sa."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom nám chýbala rozohrávka. V druhom dejstve sme sa zlepšili a prišlo vyrovnanie, ktoré je podľa mňa spravodlivé."

V Košiciach rozhodol Bicák

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia a v 5. minúte otvoril skóre duelu Bicák. Po centri Karhana sa dokázal presadiť cez nedôsledného Tótha a pred brankárom domácich nezaváhal - 0:1. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal s mnohými nepresnosťami.

V 28. minúte sa dostal po Vyskočilovej prihrávke do ideálnej šance Procházka, ale lopta z jeho kopačky letela vysoko nad Tofiloského bránu. Košičania trafili priestor trnavskej brány až v 37. minúte, keď Karaš hlavou preveril pozornosť Kamenára. V prvom polčase ešte zaujal priamy kop Karhana, ktorý v 42. minúte poriadne natiahol gólmana domácich.

V druhom dejstve obidve mužstvá dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky. Hostia nepúšťali žlto-modrých do vyložených šancí a ich súper bol z väčších vzdialeností jalový. V 75. minúte vypálil takmer z 25 metrov nebezpečne striedajúci Škutka, jeho strela však letela tesne nad hosťujúcu bránu.

Ten istý hráč to skúšal aj o šesť minút neskôr, tentoraz lopta z jeho kopačky letela mimo pravej žrde Kamenárovej brány.

Košice boli aktívnejšie smerom dopredu, ale prehre nezabránili. Tri minúty pred koncom mohol poistiť víťazstvo hostí Gašparik, ale po sóle takmer cez celé ihrisko ho vychytal domáci brankár.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 5. Bicák, ŽK: 53. Isola, 85. K. Kuzma - 52. M. Vyskočil, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, Tomčík, 1400 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (31. Nurkovič, 84. I. Djokovič), Kavka, Redžepi, Sekulič - Šinglár - Karaš (71. D. Škutka), Isola, K. Kuzma, Viazanko - Pačinda

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka, P. Čarnota (37. Kuračka), Karhan, Bicák (70. Pavelka) - M. Vyskočil (83. Mikovič), Michal Gašparík

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Tretí zápas za sebou dávame na domácom ihrisku súperovi darčeky a robíme hlúpe chyby. Stretnutie ovplyvnil silný vietor. Chceli sme hrať iným štýlom hry, ale od 5. min, keď sme inkasovali, sme si ho sami nabúrali."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Hrali sme s nepríjemným súperom, ktorý po prehre v týždni s Trenčínom chcel určite bojovať, no motiváciu sme mali aj my po včerajšej remíze Slovana. Začali sme lepšie, no šance sme nevyužili. Po odstúpení Čarnotu sa Košičania v druhom polčase dostávali viac pred našu šestnástku, ale tri body sme už nepustili a sú po víťazstve v Banskej Bystrici perfektné."

Trenčín musel otáčať

Úvod zápasu lepšie zvládli hostia, ktorí sa v 18. min ujali vedenia po predĺženom priamom kope, keď loptu usmernil ponad brankára do siete Kostelný. Domáci však odpovedali už o štyri minúty, Hlohovský poslal center presne na Depetrisovu hlavu a ten z päťky bez problémov vyrovnal.

Hra dostala spád a vyššie tempo, hostia sa snažili o rýchle protiútoky, pričom po jednom z nich Masaryk v 32. min zblízka trafil len do brankára. Na opačnej strane gólmana vystrašil nebezpečným priamym kopom v 35. min Hlohovský.

Po zmene strán Trenčania postupne zosilnili svoj tlak, ktorý po Depetrisovej sľubnej hlavičke či Baézovej delovke tesne nad bránku vyústil v druhý gól. V 66. min trenčiansku akciu korunoval dorážkou do odkrytej siete Peltier. Ružomberok sa však nevzdal, v 70. min Lásik prudko po zemi tesne minul žrď a v 76. min Markovičovu takmer gólovú jedovku zneškodnil Volešák.

Trenčín si však už vydreté víťazstvo proti húževnatému súperovi postrážil, hoci oň musel bojovať až do posledných sekúnd. V chladnom, veternom a daždivom počasí predviedli obaja súperi solídne výkony, takže diváci mohli vidieť zaujímavé stretnutie s lepším koncom pre domácich.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 22. Depetris, 66. L. Peltier - 18. Kostelný, ŽK: 75. Baéz - 63. Lásik, rozhodovali: Sedlák - Mókoš, Jenčura, 2471 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Baéz - L. Peltier (84. V. Horváth), Salinas (58. Mazan), Štefánik, Hlohovský - Depetris (77. Štyvar)

Ružomberok: Zich - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - J. Vavrík (84. M. Poliaček) - Skalák, Serečin (67. Hoferica), Lásik, Ďubek (63. Markovič) - Masaryk

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Diváci mohli vidieť veľmi kvalitný ligový zápas. Súper nás svojim štýlom hry nútil hrať rýchlo a dravo, vo vysokom tempe. Dôležité bolo, že sme dokázali rýchlo odpovedať na vedúci gól Ružomberka. V druhom polčase sme hostí aj s výdatnou pomocou našich divákov dokázali pritlačiť a mali sme aj dosť šancí na definitívne rozhodnutie o výsledku. To sa nám však nepodarilo a museli sme sa obávať o víťazstvo až do konca. V celom zápase nás podržal brankár Volešák."

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: "Chceli sme hrať aktívne, čo sa nám aj darilo. Navyše sme chceli zabrániť súperovi v ich kombinačnej hre, čo je ich silnou stránkou. V prvom polčase sme mali viac šancí ako domáci, ktorí však na náš úvodný gól dokázali odpovedať. V druhom polčase sa prejavil určitý nedostatok skúseností našich hráčov a náš herný prejav už bol akýsi chaotický. Po druhom inkasovanom góle sme sa ešte snažili hrať s rizikom, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo. Hoci si vieme vypracovať šance, na strelenie gólu sa musíme stále veľa nadrieť."

DAC s domácou prehrou

V 11. minúte po faule na Laštovku rozohral priamy kop Kabele a lopta z jeho pravačky opečiatkovala brvno brány hostí. O štvrťhodinu neskôr Hučkovu strelu Kučera ešte stihol vyraziť, ale druhý pokus v podaní Laksíka už skončil vedúcom gólom Banskej Bystrice.

V 30. minúte Považanec fauloval v šestnástke Kabeleho, pokutový kop s istotou premenil striedajúci Kordič - 1:1. O tri minúty nato Marcin nešťastne tečoval strelu Považanca z diaľky a hostia opäť viedli.

V 58. minúte po vyše ročnej pauze zavinenej zranením prišiel na ihrisko hráč DAC-u Fodrek. O 10. minút neskôr mal vyrovnanie na kopačke Kordič, lopta však preletela nad bránou Boroša. V 74. minúte včasným vybehnutím zlikvidoval Kučera prienik Matúša a vzápätí vyboxoval aj strelu Laksíka.

V 81. minúte loptu z kopačky Pančíka smerujúcu do prázdnej brány špičkou v poslednom momente vykopol Hözl. Napokon výborný domáci brankár zmaril aj šancu striedajúceho Rejdovjana.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:2)

Góly: 31. Kordič (z 11 m) - 26. Laksík, 33. Považanec. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Pančík, Považanec, Laksík (všetci Bystrica) 842 divákov.

DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera - Nikolič, Marcin, Huber, Laštovka - Boya (10. Kordič), Hözl - Kabele, Tchami (58. Fodrek), Matůš (63. Urbánek) - Delarge.

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Poljovka, Gyombér, Hučko - Pančík, Považanec (72. Bažík), Hlinka, Brašeň (90+ Stančík) - Laksík, Matúš (88. Rejdovjan)

Pozápasové hodnotenia:

Krisztián Németh (asistent trénera Dunajskej Stredy): "Po utorňajšej remíze sme vedeli, že osud nemáme vo svojich rukách. Ale keďže Prešov dnes zaváhal, nastúpili sme so snahou bodovo sa mu priblížiť. To sme však nevyužili. V prvom polčase sme nemali športové šťastie, trafili sme brvno a zranil sa nám defenzívny záložník, ktorý v ďalšom priebehu chýbal. V druhom polčase sme chceli duel otočiť, ale vzadu sme to naivne otvorili a mohli ešte inkasovať. V útočnej fáze v súbojoch jeden na jedného nám chýba kvalita a v obrane dôraz."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Bol to zápas o veľkom množstve nepresností na oboch stranách. Nekoncentrovanosťou v prechodovej fáze sme sa pripravili o ďalšie možnosti. Domáci miestami ukázali kvalitu a dokázali nás aj zatlačiť. My sme naopak nedokázali dotiahnuť niektoré vyložené príležitosti. Myslím si, že vo finálnej fáze sme boli lepší a naše víťazstvo je zaslúžené."

Nitrianske víťazstvo zariadil Kolár

V regionálnom derby sa prví dostali do šance domáci, keď sa po pravej strane pekne predral Soumah, no jeho strela v páde nemohla brankára Kuciaka ohroziť. Hostia prvýkrát ohrozili bránku Nitry po štvrťhodine hry, keď po rohu Hrušku hlavou netrafil medzi tri žrde Pavlovič.

Krátko nato pohrozili domáci, Gajdoš preloboval obranu Vionu, ale Kroupa poslal loptu nad Kuciakovu bránu. Ďalší futbalový moment prišiel až v 32. mine, keď Gajdošova strela z 30 m tesne minula bránku hostí a onedlho hlavičkoval vedľa domáci Kroupa.

Druhý polčas sa začal príležitosťami nitrianskych hráčov, ale lopta po Soumahovej strele i Šimončičovej hlavičke išla mimo bránky Vionu. Rovnaký dej sa odohral o 10 minút na opačnej strane, keď Paurova strela a Hodekova hlavička neskončili v sieti. V 60. min si však už diváci zakričali, pretože po peknej Soumahovej prihrávke otvoril skóre sám pred brankárom Nitran Kolár.

O 12 minút našiel Kaspřák v pokutovom území hostí Soumaha, no ten trafil iba bočnú sieť Kuciakovej bránky. V 84. min sa do dobrej pozície dostali domáci Kolár so Soumahom, ale posledne menovaný nemieril presne. Stretnutie sa napokon skončilo najčastejším výskedkom týchto dvoch súperov 1:0.

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 60. Ľ. Kolár, ŽK: 10. Kaspřák, 42. Šimončič, 88. F. Moravčík - 36. Paur, 38. Pavlovič, rozhodovali: Mastiš - Somoláni, Hrčka, 1190 divákov

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Murín, Martin Tóth, Harbuľák - Šimončič (90. Igor Kotora) - Ľ. Kolár, Seydouba Soumah, V. Gajdoš (85. F. Moravčík), Boszorád (46. Kemláge) - Kroupa

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Peter Farkaš (46. Babic), Pavol Majerník, Chren - M. Pavlovič - M. Hruška, Paur, Orávik (69. M. Luhový) - Candrák, Hodek (65. Bernáth)

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Myslím si, že hráči ukázali veľkú vôľu po víťazstve. Počasie a terén ovplyvnili najmä prihrávky, ale my sme si vytvorili dosť príležitostí na to, aby sme vyhrali. Pre nás je toto víťazstvo veľmi dôležité, aby sme nespadli dole v tabuľke."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes v nefutbalovom počasí a na hrboľatom ihrisku viazla kombinácia z oboch strán. Po zranení Farkaša sme museli preskupiť rady, čo Nitra v druhom polčase využila na strelenie gólu. Našim fanúšikom sa musím ospravedlniť za dnešný výkon. Odkedy som pri mužstve, sme takýto slabý výkon nepodali."

Domov»Futbalnet»Spartak vyhral v Košiciach 1:0, Trenčín zdolal Ružomberok