Freiburg nečakane vyhral v Leverkusene 2:0

(Autor: SITA/AP)
SITA|31. mar 2012 o 17:40

Skvelú fazónu potvrdil Freiburg, ktorý bral senzačne tri body v Leverkusene a vyhral tak už tretí duel za sebou.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov sa priblížili k lídrovi nemeckej bundesligy Borussii Dortmund už na rozdiel troch bodov, keď v súboji 28. kola vyhrali na ihrisku Norimbergu tesne 1:0.

O triumfe favorita rozhodol v 69. minúte Holanďan Arjen Robben a domáci už na jeho gól nedokázali odpovedať. V drese Norimbergu nastúpil od začiatku druhého polčasu slovenský stredopoliar Róbert Mak.

Pozíciu v strede tabuľky si upevnil Mainz, ktorý vyhral na pôde Werderu Brémy nečakane hladko 3:0. Na druhý gól hostí centroval strelecky disponovanému Choupo-Motingovi obranca Radoslav Zabavník.

Skvelú fazónu potvrdil Freiburg, ktorý bral senzačne tri body v Leverkusene a vyhral tak už tretí duel za sebou. Pod víťazstvo 2:0 sa podpísal aj slovenský reprezentant Karim Guédé, ktorý nastúpil netradične na hrote útoku a na ihrisku vydržal do 74. minúty. V závere prišiel na ihrisko aj jeho krajan Erik Jendrišek.

Futbalisti VfL Wolfsburg si upevnili pozíciu v boji o miestenku v pohárovej Európe, keď vyhrali na pôde Herthy Berlín jednoznačne 4:1. Wolfsburg je ôsmy s rovnakým počtom bodov ako má piaty Stuttgart, trápiaci sa berlínsky tím zostal na predposlednom mieste tabuľky najvyššej súťaže.