Žilina zdolala Slovan 3:0, majstra preskočila aj Trnava

Issiaka Belo dvoma a Pich jedným gólom rozhodli o jasnej výhre Žiliny na Slovanom Bratislava.

Žilinčan Bello strelil Slovanu dva góly.(Zdroj: SITA)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

Tá si tak udržala vedúce postavenie v tabuľke. Majstra preskočila aj Trnava, ktorá zdolala Prešov 1:0. Senica si jasne poradila s Trenčínom, ktorému nastrieľala štyri góly. Ružomberok remizoval s Nitrou 1:1 a zápas medzi Banskou Bystricou a Košicami sa skončil bez gólov. V poslednom zápase 25. kola zdolali Zlaté Moravce Dunajskú Stredu 3:2.

25. kolo Corgoň ligy:

Najlepší strelci:

• 16 gólov: Pavol Masaryk (Ružomberok)
  • 10 gólov: Martin Jakubko (Banská Bystrica)
  • 9 gólov: Juraj Halenár (Slovan Bratislava)
  • 8 gólov: Tomáš Majtán (Žilina), Lester Peltier (Trenčín)
  • 7 gólov: Róbert Pich (Žilina)
  • 6 gólov: Erik Pačinda (Košice), Dzon Delarge (Dunajská Streda)

Žilina nepustila Slovan k ničomu

V šlágri o prvé miesto si prvé šance vypracovali hostia, strelu do priestoru medzi žrde vyslal v 13. min spoza šestnástky Mészáros, ale len do rúk brankára Krnáča. Vzápätí sa po dlhom autovom vhadzovaní dostal v pokutovom území k lopte Halenár, ale trafil obrancu Mabouku. Hostia sa od týchto príležitostiach začali viac tlačiť pred žilinskú bránku.

V 21. min to skúšal z diaľky Milinkovič, ale mieril vysoko nad. V 30. min sa dostali do prvej šance Žilinčania, po Maboukovom centri z pravej strany Pich pred bránkou zle trafil loptu a tá letela vedľa. O desať minút neskôr centroval opäť Mabouka, ale pred nabiehajúcim Majtánom chytil loptu brankár Putnocký. Hráči oboch tímov sa snažili hrať zodpovedne a plniť si úlohy, aj preto diváci nevideli v prvej polovici zápasu až tak veľa pekných kombinácii.

Hneď v prvej minúte po prestávke udreli domáci, po Novákovom centri skúšal zakončiť Majtán, odrazená lopta doletela k nabiehajúcemu Bellovi, ktorý trafil do odkrytej časti bránky a dostal Žilinu do vedenia. V 56. min rozohrávali hostia štandardnú situáciu, v šestnástke sa dostal k lopte stopér Pečalka, ale zblízka pálil vysoko nad. Žilina odpovedala druhým gólom, v 60. min potiahol akciu po pravej strane Majtán, odcentroval presne na hlavu Picha a ten zvýšil vedenie domáceho tímu na rozdiel dvoch gólov.

Žlto-zelení začali hrať oveľa ofenzívnejšie a vytvorili si aj ďalšie príležitosti. Asi najväčšiu v 65. min, keď sa v strede poľa uvoľnil striedajúci Deza, prihral pred bránku nabiehajúcemu Maboukovi, ale tomu sa nepodarilo presne zakončiť. V 75. min sa pred Krnáčom ocitol Szarka, ale nemal dosť priestoru na presnejšiu strelu. Hostia sa s pribúdajúcimi minútami snažili viac útočiť, ale museli si dávať pozor na brejky domácich, najmä na rýchleho Dezu. V poslednej minúte rozhodol o konečnom výsledku dôležitého zápasu svojím druhým gólom v súboji po peknom úniku domáci stredopoliar Bello.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (0:0)

Góly: 46. a 90. Bello, 60. Pich, ŽK: 4. R. Konečný, 58. Kladrubský, 67. Pečalka, 79. Kopúnek - 63. Gergel, 77. Ricardo Nunes, rozhodujú: Zelinka - Pelikán, E. Marek (všetci ČR), 4912 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Gergel - Barčík, Bello, Pich - Majtán, J. Novák (64. Deza)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Pečalka (70. Vaniš), R. Konečný, Pauschek (54. Szarka) - Kopúnek - K. Mészáros, Kladrubský, Milinkovič - Halenár (65. Grendel), O. Smetana

Luboš Nosický, tréner Žiliny: "V prvom polčase aj Slovan ukázal svoju kvalitu. My sme hrali pozorne z obrany. V druhom polčase sa hra roztrhala. Hralo sa hore-dole, podarilo sa nám streliť prvý a druhý gól, ktoré nám prakticky urobili zápas. Potom sme to už bez väčších problémov dotiahli do víťazného konca a pridali aj tretí gól."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Žilina vyhrala zaslúžene, najmä za výkon v druhom polčase, pretože nás ubehala. Dnes sa hrá moderný a rýchly futbal, ale taktika je jedna vec a druhá vec je ochota hráčov a ich kvalita. Naše mužstvo je momentálne sužované zraneniami a tento káder na to dnes nemal. Žilina bola jasne lepšia."

Ružomberok len remizoval s Nitrou

Ružomberčania začali agilnejšie, ale zakrátko prevzali iniciatívu hostia. V 5. min si Boszorád urobil priestor v pokutovom území MFK, mikrosúboj s domácim brankárom Hrdličkom však prehral. Krátko na to Soumahov krížny polocenter takmer prekvapil Hrdličku. Následný rohový kop Gajdoša našiel dobre postaveného Murína, ktorý hlavou poslal hostí do vedenia - 0:1. Domáci sa potom prihlásili o slovo v 15. min, Masarykovu krížnu strelu Hroššo v nitrianskej bránke vyrazil. Po polhodine hry mali Liptáci na dosah vyrovnávajúci gól. Poliačekov trestný kop z 20 metrov pristál na žrdi nitrianskej svätyne, keď Hroššo už bol prakticky prekonaný. V závere prvého polčasu sa na útočný výlet vybral Soumah, ale jeho pokus skončil v Hrdličkovom náručí.

Po zmene strán to bolo pod Čebraťom dlho bez futbalovej kvality na oboch stranách. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a na náhodu. Domácim nebolo možné uprieť snahu, ale vo finálnej fáze nevedeli nič progresívne vymyslieť. Z bezmocnosti ich vyslobodila až 67. min - lopta po Poliačikovom rohovom kope prešla spleťou obrany Nitry až k Masarykovi, ktorý zblízka vyrovnal na 1:1. Pre Ružomberok to bol prvý gól na domácom ihrisku v jarnej časti. Ružomberčania očividne nespokojný s remízovým stavom sa v v záverečnej fáze duelu snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale defenzíva hostí stála na pevných základoch. S remízovým výsledkom boli určite spokojnejší hostia.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:1 (0:1)

Góly: 67. Masaryk - 8. Murín, ŽK: 20. Kostelný - 87. Šimonek, rozhodovali: Smolák - Bóllo, Ádám, 1373 divákov

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Lásik - Š. Pekár, M. Poliaček (75. Serečin), Hoferica (56. Skalák), Onyango (46. Ďubek) - Masaryk

Nitra: L. Hroššo - Igor Kotora, Murín, Martin Tóth, Harbuľák - Ľ. Kolár (85. Šimonek), Šimončič, V. Gajdoš (70. F. Moravčík), Boszorád (65. Ivančík) - K. Kroupa, Seydouba Soumah

Aleš Křeček, tréner MFK: "Do stretnutia sme vstúpili dobre, s odhodlaním, bohužiaľ pri prvej štandardnej situácii sme nepokryli Murína a dostali sme gól. Ten poznamenal ďalších dvadsať minút, keď sme sa nemohli dostať do tempa. Súper urputne bránil svoju polovicu, nikde sa nehrnul, čakal na brejky. Ku koncu polčasu to už bolo lepšie. V druhom polčase sme ukázali, že tím má charakter, že má bojovného ducha a myslím si, že sme súpera jednoznačne prehrali vo všetkých smeroch."

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Bol to dobrý a zaujímavý ligový zápas. Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť a vyhrávať nie 1:0, ale 3:0 a bolo by po zápase. Súper si potom v druhom polčase vytvoril tlak a z jednej nepozornosti sme dostali gól. V závere sme mohli opäť skórovať, Ivančík išiel dokonca sám na bránku. S hrou som spokojný, no s výsledkom nie."

Bicák rozhodol o výhre Trnavy

Hostia zo Šariša začali proti favoritovi ofenzívne a nebojácne. Účelným a taktickým obsadzovaním domácich útočníkov odolávali tlaku červeno-čiernych. Domáci sa až v 11. min dostali do blízkosti Divišovej svätyne, keď Gašparíkovu strelu medzi žrde gólman Prešova poľahky zneškodnil. Stříhavka a Zošák boli najnebezpečnejšími hráčmi hostí, proti ktorým musela byť trnavská obrana neustále v strehu. V 22. min sa po brejku Bicáka dostal k lopte Tomaček, ten po otočke na päťke prepadol cez nohu Pitera-Bučka, domáci sa dožadovali pokutového kopu, ale verdikt rozhodcu bol v súlade s pravidlami. V 29. min dôslednú snahu potvrdil Bicák, keď sa zmocnil odrazenej lopty obrancami Prešova a k pravej žrdi bez prípravy otvoril skóre zápasu - 1:0.

Po obrátke hostia vymenili útočné tykadlá, ale ani tie veľa vody nenamútili. Na druhej strane domáci oveľa častejšie zamestnávali prešovskú obranu. Trnavčanom nemožno uprieť veľkú snahu zvíťaziť, útočnou hrou si vypracovali značnú prevahu, ale obrana Prešova stála na pevných nohách. V 68. min mohli Trnavčania pridať druhý gól, keď Karhan vtipne uvoľnil Kuračku, ale ten zoči-voči nedokázal zblízka prekonať dobre chytajúceho Diviša.

V 70. min bol na ofenzívnom výlete Čvirik pred šestnástkou Prešova, tvrdo vypálil, ale jeho strela len tesne minula ľavú žrď. V 74. min visel gól Trnavčanov na vlásku, keď striedajúci Pavelka ani z päťky na dvakrát nedokázal prekonať pozorného Diviša. V 86. min si snaživí Prešovčania vypracovali šancu, keď na Kolbasov center nabehol Begaryan, ale jeho strela len tesne minula cieľ. V závere mohli Prešovčania vyrovnať, keď strelu Štetinu vyrazil do bezpečia Kamenár.

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 29. Bicák, ŽK: 35. Bicák, 64. Čvirik - 27. Kolbas, 60. L. Štetina, 74. Krajník, 84. Michal Gašparík, rozhodovali: Horváth - Balko, D. Hrčka, 4420 divákov

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka (66. Mikovič), Kuračka, Karhan, Bicák (78. Cypris) - Michal Gašparík, Tomaček (46. Pavelka)

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob - Zošák (78. Marián Adam), P. Katona, L. Štetina, Jakovlev - Střihavka (46. Papaj), Lysjuk (46. Beglaryan)

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Prešov bol pre nás nepríjemný súper, v tejto sezóne sme ho zdolali prvýkrát. Aj keď sme zvíťazili jediným gólom, mužstvo podalo dobrý a snaživý výkon. V závere bol Prešov veľmi nebezpečný, v 90. min nás zachránil od vyrovnávajúceho gólu brankár Kamenár a aj vďaka tomu sme si pripísali štvrté víťazstvo za sebou. Bicák je náš kanonier v posledných zápasoch, keď rozhodoval okrem dnešného aj zápasy v Banskej Bystrici a Košiciach."

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Videli sme veľmi dobrú atmosféru, nemali sme však patričné šťastie. Podali sme dobrý výkon, ale bohužiaľ sme zlyhali v koncovke. Budeme bojovať o záchranu až do konca."

Senica rozstrieľala Trenčín

Seničania boli od začiatku stretnutia aktívnejším celkom. Napádali Trenčanov v ich rozohrávke a nepustili ich ku kombinačnej hre. Otvoriť skóre mohol v 8. minúte po Kóňovom rohu hlavou stopér Pavlík, lopta išla tesne vedľa. V 16. minúte po centri Leala z voleja pálil Diviš, loptu brankár bez problémov kryl. O minútu na to bol opäť v zakončení český stredopoliar, po individuálnej akcii Diarrassoubu sa ani tento raz strelecky nepresadil.

Do zaslúženého vedenia išla Senica v 25. minúte po Kóňovej tvrdej umiestnenej strele z priameho kopu z 28 m k pravej žrdi. Dvojgólové vedenie zabezpečil Seničanom v 36. minúte panamský útočník Blackburn, ktorý využil výborne kopnutú štandardku Kóňom na strelenie svojho prvého gólu v senickom drese. Do prvého zakončenia sa dostali Trenčania až v 39. minúte Peltier spoza šestnástky mieril nad. Zaujala ešte delovka Wiljaarsa, keď lopta letela vedľa pravej žrde a v nadstavenom čase polčasu Hlohovského priamy kop z dobrej pozície minul cieľ.

Úvodných pätnásť minút mali viac z hry Trenčania. Do vážnejšej gólovej šance sa však nedostali. Po hodine hry sa Seničania opäť dostali do zápasu a dnes boli jednoznačne lepším tímom. V 66. minúte zakončoval rýchly protiútok Leal, Volešák loptu kryl. Na druhej strane Mazanov pokus Bolek nechytil. Do trojgólového vedenia sa Záhoráci dostali v 68. minúte, po peknom centri Leala sa krásne z voleja trafil Jaroslav Diviš.

Trenčania sa snažili s výsledkom niečo urobiť. Možnosť na skórovanie mal Hlohovský, jeho prízemnú strelu domáci gólman vyrazil na rohový kop. V 82. minúte po Divišovom centri hlavičkoval striedajúci Martin Ďurica, brankár Volešák loptu výborne vyrazil. Skóre stretnutia uzatvoril v 90. minúte stopér Pavlík, ktorý sa presadil po rohovom kope Kóňu. Trenčania ja druhýkrát v tejto sezóne odchádzajú zo Senice so štvorgólovou nádielkou.

FK Senica - AS Trenčín 4:0 (2:0)

Góly: 25. Kóňa, 36. Blackburn, 68. Diviš, 90. Pavlík. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Kleščík, Horváth (obaja Trenčín), 1149 divákov.

FK Senica: Bolek Štepanovský, Pavlík, Gorosito, Leal Križko (78. Strnad), Wijlaars Jaroslav Diviš, Kóňa, Blackburn (71. Ďurica) - Diarrassouba (63. Kalabiška)

AS Trenčín: Volešák Godál, Kleščík, Diakite, Holúbek (31. Radovanovič) Horváth Peltier (46. Diaz), Hlohovský, Štefánik (79. Salinas), Mazan - Štyvar

Stanislav Griga (tréner Senice): "S výkonom svojich hráčov som spokojný. Predviedli oveľa lepší pohyb ako v zápasoch proti Košiciam a Prešovu. Súpera sme nepustili do jeho typickej kombinačnej hry. Teší ma, že sme dali štyri góly, z toho tri po štandardných situáciách. Nesmieme však zaspať na vavrínoch, čakajú nás ďalšie ťažké zápasy."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Dnes to bol z našej strany veľmi slabý zápas. Nebolo to len o štandardkách, chýbala nám agresivita, čo súper dokonale využil. Chýbalo srdce a väčšia aktivita. Verím, že najbližšie to bude lepšie."

V Moravciach sa hral útočný futbal

Úvodné dejstvo zápasu prinieslo obojstranne nervózny futbal. V 8. minúte Orávik vysunul Candráka, jeho slabá strela ale nemohla Kučeru vystrašiť. Prebiehala 16. minúta, aktívny Chren sa šikovne uvoľnil cez Hantáka, spätnou prihrávkou našiel Hrušku, ktorý strelou z prvej poslal loptu za chrbát bezmocného Kučeru.

Domáci sa z vedenia radovali iba dve minúty, to Hözl vysunul Kabeleho, ktorý s prehľadom popri vybiehajúcom Kuciakovi vyrovnal na 1:1. Skóre sa opäť menilo v 30. minúte, keď Paurovu prudkú strelu spoza šestnástky Kučera stihol len vyraziť pred nekrytého Hodeka, ktorý pohodlne do prázdnej brány upravil na 2:1. V nechutnom závere prvého dejstva po brutálnom zákroku na Pavlendu sa z hracej plochy predčasne porúčal Matůš.

Úvodné minúty druhého dejstva sa niesli plne v réžii domácich. V 48. minúte sa vo dvoch vyložených šanciach ocitol Candrák, avšak s koncovkou si nepotykal. V 50. minúte rozohral Orávik rohový kop a po závare v pokutovom území DAC-u striedajúci Luhový z 10 metrov zvyšoval na 3:1. Po hodine hry Hodek obišiel aj gólmana hostí, v záklone ale poslal loptu nad opustenú bránu. Domáci pykali v 62. minúte, keď Delarge obišiel aj Kuciaka a do prázdnej brány zdramatizoval stretnutie. V 73. minúte po Orávikovom centri gólovú hlavičku striedajúceho Brčáka zastavilo brvno Kučerovej brány.

V 79. minúte sa rútil sám na Kuciaka Delarge, tiesnený však zakončil slabo. Na opačnej strane výbornú Paurovu strelu pod brvno vytesnil Kučera na roh. V 83. minúte spoza 16-ky napriahol Pavlovič, jeho štipľavý projektil pozorný Kučera skrotil. V závere sa hostia aj v desiatich snažili o vyrovnanie, ale domáci si výhru ustrážili.

ViOn Zlaté Moravce - DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:1)

Góly: 16. Hruška, 30. Hodek, 50. Luhový - 18. Kabele, 62. Delarge. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Husár, Hruška, Candrák - Tchami, Marcin, ČK: 44. Matůš (DAC), 1172 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Chren - Husár, Paur, Hruška (46. Luhový), Orávik (90.+2 Bernáth) - Candrák (59. Brčák), Hodek

DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera - Hanták (57. Fodrek), Marcin, Huber, Laštovka - Kabele, Hözl (78. Kordič), Mikolič, Matůš - Tchami (57. Lénárth), Delarge

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Máme svoje problémy a veľké množstvo zranených hráčov. Aj keď sme hrali po zmene strán presilovku, hostia hrozili hlavne Delargom. Bol to zápas s množstvom gólových príležitostí, ktorý mohol skončiť aj výsledkom 6:3."

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Dnes sme videli dva rozdielne polčasy. Zle sme odohrali prvý polčas, lebo sme nehrali agresívne. Po zmene strán aj v desiatich sme hrali lepšie. Svojich hráčov musím pochváliť hlavne za druhý polčas. Za dva góly na ihrisku súpera sme si zaslúžili aspoň remízu."

V Bystrici bez gólov

Zaujímavý moment sa udial na Štiavničkách už v 40. sekunde, keď v strede hracej plochy košický obranca Dokovič v snahe zasiahnuť loptu kopol od hlavy útočníka Dukly Matúša a rozhodca mu bez váhania udelil červenú kartu. Banskobystričania tak hrali hneď od úvodnej minúty vo výhode o jedného hráča v poli, ale na ihrisku spočiatku nedominovali. V 12. min sa po chybe domácej defenzívy ocitol vo veľkej šanci Viazanko, ale v šestnástke sám pred brankárom Borošom neuspel.

Dukla ožila až po štvrťhodine hry, vytvorila si niekoľko štandardných situácií, Brašeň spoza pokutového územia mieril bez prípravy vedľa a po dvoch rohových kopoch Pančíka sa neujali ani hlavičky Gyömbéra. V 23. min Gyömbér faulom vyradil z hry útočníka Košíc Škutku, ktorého musel nahradiť Ostojič. Z následného priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov mieril Kamil Kuzma nebezpečne, avšak tesne vedľa. V 30. min nevyšiel hosťom brejk po spolupráci Diabyho s Viazankom. Banskobystrickí futbalisti sa snažili pretaviť prevahu do šancí, ale s finálnou prihrávkou mali značné problémy. Záver polčasu "oživila" iba sanitka, ktorá odviezla zraneného Škutku do nemocnice.

Do druhého polčasu poslal tréner Dukly Zaťko na trávnik na oživenie ofenzívy ďalšieho útočníka Slančíka, čo sa mu aj čiastočne podarilo. Najprv sa však hneď po zmene strán prezentoval tvrdou strelou z väčšej vzdialenosti Hlinka, lopta si nenašla cestu medzi žrde.

Domáci mali stále územnú prevahu, ale šance neprichádzali. Košice hrozili z brejkov, po jednom z nich z rohu šestnástky mieril nepresne Pačinda. Gólová šanca prišla až v 61. min, Hučko poslal ideálnu loptu z ľavej strany na hranicu päťky, kde zakončoval voľný Laksík, ale slabšiu loptu Tofilovski kryl.

Trápenie Dukly mohol ukončiť v 80. min Hučko, loptu po jeho strele z asi dvadsiatich metrov vyboxoval brankár Košíc a následne zblízka Hlinka mieril nepochopiteľne vedľa. Potom sa dostal ešte do šance na hranici pokutového územia Laksík, jeho strelu Tofilovski taktiež kryl. Recept na gól nenašiel ani v 88. min Brašeň, keď mieril do žrde. O pár sekúnd ho v pokutovom území fauloval Kavka a domáci mohli rozhodnúť z penalty. Poljovka ale opäť poslal loptu do žrde. Košičania tak v oslabení získali pod Urpínom cenný bod za bezgólovú remízu.

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:0

ŽK: 23. Gyömbér, 34. Laksík, 73. Rejdovian - 63. Sekulič, 81. Tofiloski, 89. Kavka, ČK: 1. I. Djokovič (Košice) za kopnutie súpera, rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Borsányi, 1480 divákov

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa (33. Rejdovian), Gyömbér, Poljovka, T. Hučko - Marek Hlinka - M. Pančík, Považanec (46. Slančík), Brašeň - Laksík, M. Matúš (72. M. Kuzma)

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, I. Dokovič, Sekulič - Šinglár - Pačinda (90.+ Bukata), Diaby (75. Karaš), K. Kuzma, Viazanko - Škutka (27. Ostojič)

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Dnes sme ukázali, kde nás tlačí topánka - hra v domácom prostredí do dobre zorganizovanej obrany súpera. To nám nevyhovuje, pretože loptu treba dať rýchlejšie od nohy, chýbala nám väčšia ponuková činnosť a chladnokrvnosť pri tých dvoch troch gólových príležitostiach, ktoré sme si vypracovali. Ľahkovážne sme sa ich zbavili. Súper hral dobre organizovane, hrozil z brejkov. Teší ma,. že sme neinkasovali, ale mrzí ma, že sme sa nedokázali na druhej strane gólov presadiť."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Zápas výrazne ovplyvnilo vylúčenie nášho hráča v 50. sekunde. My sme sa potom museli dosť hlboko zatiahnuť, ale chcem pochváliť hráčov za chladné hlavy a trpezlivú hru. Dobre sme vypĺňali priestory, boli sme kompaktní a mali sme dve tri situácie, pri ktorých ak by sme mali troška šťastia, mohli sme udrieť gólovo. Dnes napísal Milan Lešický v Športe pekný článok, v ktorom uviedol, že keď ide mužstvo vonku, píše sa o tom, kto kedy koho zareže. Mierim tým k momentu, ktorý nastal v 90. min, lebo to sa nerobí."