Osemnástka remizovala v príprave s Fínskom

TASR|5. apr 2012 o 22:28

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov remizovala vo štvrtok v prípravnom zápase v Senci s fínskymi rovesníkmi 1:1.

SENEC. Zverenci trénera Petra Gergelyho v utorok zdolali výber Suomi 3:1.

SR 18 - Fínsko 18 1:1 (1:0)

Góly: 35. Marcin - 48. Järvinen.

zostava SR: Holec - Čiernik, Niňaj, Dubeň, Molnár, Steinhübel (46. Šmehýl), Duda, Lobotka (55. Danko), Brigant (55. Števček), Kráľ (84. Liener), Marcin

Peter Gergely, tréner SR 18: "V druhom zápase sa našim hráčom darilo plniť naordinovanú taktiku ofenzívneho futbalu so zabezpečenou obranou. Oproti prvému zápasu bol herný prejav z našej strany oveľa lepší, dostávali sme súpera pod tlak a vypracovali sme si aj početné príležitosti. V 35. minúte otvoril po krásnom centri Briganta skóre Marcin umiestnenou strelou z voleja. Súper nás tesne po prestávke zaskočil gólom, no naši hráči stále hrali na víťazstvo a tlačili sa na súperovu polovicu. Húževnatí fínski hráči odolali nášmu náporu až do záveru. Oba zápasy s Fínskom boli výbornou previerkou našich hráčov pred dôležitým turnajom Slovakia Cup."